Сьогодні міцелярна вода є у ванній практично кожної жінки. Однак, незважаючи на популярність «міцелярки», не всі до кінця розуміють, що це таке і як їй потрібно користуватися.
Міцелярна вода – це м’який очищаючий засіб, що розчиняє макіяж і забруднення шкіри, зберігаючи баланс гідроліпідної оболонки, і не вимагає змивання. Вона добра тим, що не сушить шкіру і не подразнює слізні залози, а значить, підходить для будь-якого типу шкіри, а також для зняття макіяжу з очей. У складі міцелярної води ви не знайдете ні спирту, ні мила, як правило, в ній також не містяться парабени, силікони і аромати.
Як працює міцелярна вода?
Активний компонент міцелярної води – міцели – це мікроскопічні з’єднання, які утворюють поверхнево-активні речовини (ПАР) при певній концентрації в воді.
Міцели володіють декількома цікавими властивостями:
- ослаблення дії подразнюючих компонентів очищувальних засобів;
- деактивация шкідливих хімічних речовин;
- «Зв’язування» і видалення найдрібніших частинок жиру.
Дивіться також “Живильний кавовий скраб для тіла”
Як користуватися міцелярною водою?
Як відомо, шкіра людини має власний водно-жировий баланс, і не порушити його – головне завдання будь-якого косметичного засобу. По суті, міцелярна вода – антипод гідрофільного масла, з деякою натяжкою її навіть можна назвати «ліпофільною». Як і масло, вона дбайливо видаляє надлишки жиру, пилу, декоративної косметики, але зазвичай має меншу силу щодо щільних восків і силіконів.
Цей продукт особливо вам сподобається, якщо:
- Ваша шкіра надто чутлива до засобів, що піняться, можливі алергічні реакції на них. Масла і двофазні рідини викликають у вас появу камедонів і запалень.
- Ви не використовуєте водостійку декоративну косметику.
- Шкіра повік і слизові оболонки очей подразнюються від більшості очищувальних продуктів.
- Ви носите контактні лінзи.
Кожен досвідчений косметолог скаже вам, що миючі засоби потрібно змивати в обов’язковому порядку. Міцелярна вода – зовсім не вода, пам’ятайте про це і не дуже довіряйте хитрощам маркетологів.
Алгоритм правильного очищення шкіри:
- Видалення стійкою косметики – туші, ВВ-крему – гідрофільним маслом (можна опустити, якщо макіяж більш легкий або відсутній взагалі).
- Умивання водою.
- Обережне очищення шкіри ватним спонжем, змоченим міцелярної водою.
- Умивання водою.