Шкіра обличчя – єдина ділянка нашого тіла, яка залишається не захищеною одежею взимку. Відкрита усім вітрам та холодам, вона одразу реагує на стрес. Сухість, почервоніння, лущення – ось ознаки, що шкіра почувається некомфортно і потребує догляду. Чи можливо взагалі пережити зиму із сяючим здоровим обличчям? Так, цілком реально!
Цікаво знати!
На кожному квадратному сантиметрі шкіри обличчя розташовані 3 рецептори, які реагують на тепло, і 23 рецептори, які відчувають холод.Одяг для обличчя
Делікатна шкіра обличчя, яка взагалі не любить різких випробувань, взимку стає ще вразливішою до них. Холод звужує судини шкіри, це погіршує живлення, захист і спричиняє швидке старіння. Мороз і вітер на додачу витягують зі шкіри вологу, а сніг завдає невідчутних уколів для нас, проте дуже вразливих для гідроліпідної шкірної мантії.
Здорова шкіра завжди виробляє власний «захисний крем» – сальні залози утворюють плівку, що стає на перепоні для зовнішніх впливів і є бар’єром для хвороботворних бактерій. Однак із настанням холодів залози перестають активно працювати, тож шкіра стає сухішою і ще вразливішою.
Тому наша перша і швидка допомога шкірі – це спеціальні «зимові» креми, які мають помітки «захисний крем» або «бар’єрний крем». Вони містять велику кількість рослинних олій, жирів та спеціальні компоненти, які дбайливо зволожують шкіру та стають на заваді погодним випробуванням.
Ось це і є той одяг, який стане найкращим захистом для шкіри обличчя. Наносити «зимовий» крем слід щоранку за 30 хв. до того, як ви збираєтеся виходити із дому.
Краса і захист: крем 2-в-1
Окрім того, що «зимовий» крем турбується про зволоження і живлення шкіри обличчя, він ще може слугувати чудовою основою під макіяж. Вранці нанесіть крем на чисту шкіру обличчя і дайте йому всотатися. Опісля припудріть обличчя пудрою і накладіть рум’яна, а також не забудьте змастити губи живильним бальзамом. Таким чином ви отримаєте і повноцінний захист для обличчя, і красиве відображення у дзеркалі.
До речі, захистити й зволожити шкіру взимку може навіть звичайний тональний крем. Однак сила його дії значно менша у порівнянні зі спецзасобами. Тож використовувати цей варіант можна лише зрідка.
Читайте також: Універсальний денний макіяж (Відео)
Мороз і сонце: шкіра в горах
Поїздка в зимові гори – це особливе випробування для шкіри. Окрім можливого обмороження, їй ще й загрожують сонячні опіки. У горах озоновий шар пропускає найбільшу кількість небезпечних променів, які спрямовані на обличчя не лише прямо згори, а й відзеркалюються звідусіль із засніженої поверхні.
Вихід один – змастити шкіру спеціальним сонцезахисним кремом. Утім, літні креми, якими ви користувалися на морі, тут не згодяться. Потрібні такі, що мають дуже високий показник SPF – вище 30 одиниць. Губи й повіки також слід покрити бальзамами й кремами, що містять потужні УФ-фільтри.
Проте, якщо почервоніння шкіри таки не вдалося уникнути (почервоніння – це вже опік 1 ступеня), скористайтеся звичними засобами після засмаги, або аптечними препаратами, які тамують опіки.