Татуаж: чи дійсно він того вартий?

Перманентний означає “постійний”? На жаль, це трохи вводить в оману, адже термін “напівперманентний” є більш точним, оскільки він підкреслює, що з часом ефект зникає, і це не зовсім татуювання. Не хвилюйтеся, ми вас втримаємо від спокуси зробити над собою експерименти, наприклад, як у вашої дивної тітки з татуажем брів у формі ідеального прямокутника! Пропонуємо вам ознайомитися у нашій статті ближче із нюансами перманентного макіяжу або простіше кажучи, татуажем.

Сучасний косметичний погляд на цей метод полягає в тому, щоб досягти природного вигляду. Більшість косметологів радять звертати уваги лише на високоякісні пігменти, які точно відповідатимуть відтінкам волосся на бровах або губам.Якщо у вас є проблеми з розрідженням крові, ви не підходите для напівперманентного макіяжу. Проте всі інші можуть випробувати цей метод. Що важливо знати про це?

Що таке татуаж?

Татуаж, перманентний макіяж або також відомий як мікропігментація, — це косметична процедура для створення стійкої підводки для очей, губ або чіткості брів.

Техніку також можна використовувати в медичних цілях, що відомо як “медична мікропігментація”, на ділянках шкіри, які постраждали від певних станів здоров’я. Наприклад, вона може бути використана для:

  • Створення ілюзії соска для жінок, які пройшли мастектомію;
  • Створення вигляду волосся для людей з випадінням волосся;
  • Камуфлювання рубців або областей шкіри, пошкоджених вітиліго.

Як працює татуаж (перманентний макіяж)? 

Ця процедура виконується за допомогою ручки, що містить оксид заліза, яка татуює шкіру, створюючи ефект макіяжу.Таке татуювання може імітувати підводку для очей або помаду, або ж затемнювати та створювати вигляд більш густого обсягу брів. 

Скільки тримається татуаж на шкірі?

Важливо знати, що перманентний макіяж видалити досить важко, все залежить від деяких чинників, наприклад, кольору чорнила. Безумовно татуаж тримається довше за інші процедури пов’язані із покращенням вашого зовнішнього вигляду, проте він все одно поступово зникає з часом, оскільки клітини шкіри постійно оновлюються, тому, можливо, з часом вам доведеться повертатися до його поновлення.

Які можуть бути ризики татуажу?

Можливі ризики перманентного макіяжу включають:

  • Невтішні результати, які важко виправити.
  • Інфекція.
  • Шкірні алергічні реакції, такі як набряк, розтріскування, лущення або утворення пухирів.
  • Гранульоми — крихітні грудочки, які утворюються під шкірою навколо пігменту.
  • Рубцювання або розростання рубцевої тканини.

Що охоплює процедура татуажу?

  • Консультація.Перед процедурою вам рекомендується проконсультуватися із майстром, під час якої ви обговорите свої вподобання щодо вигляду та кольору. Також буде проведена перевірка алергії на пігмент.
  • Процедура. Місцевий анестетичний крем наноситься для знеболення ділянки шкіри. Майстер намалює контури, після чого використовується стерильна одноразова голка для введення пігменту в шкіру. Процедура триває декілька годин.
  • Після процедури. Після процедури застосовується захисний крем, який вам рекомендується використовувати протягом 14 днів для швидшого загоєння. Шкіра може бути червоною та опухлою протягом декількох днів. Рекомендується уникати сонячних променів та води протягом цього періоду.
  • Загоєння. Повне загоєння зазвичай займає близько 2 тижнів. Після цього ви можете повернутися до звичного розпорядку дня та користуватися косметикою.

Що потрібно знати про частини тіла, які ви хочете “зафарбувати” татуажем?

Брови

Татуаж брів

Професійні майстри перманентного макіяжу просять не плутати цю техніку з іншою — мікроблейдингом (для створення малюнка використовується маніпула – ручка з тонким лезом). Ваш майстер може  використовувати техніку зачіски, щоб створити природну повну форму брів, тобто це створення чітких, красивих штрихів волосинок, відомих також як техніка мікроштрихів.

Очі

Татуаж очей

Колись це було досить поширеним трендом серед жінок, таке собі “татуювання підводкою для очей”. Більшість майстрів радять обирати красуням ефект “нарощення вій”, він передбачає імплантацію пігменту між віями для створення повнішого ефекту над різкою лінією очей. Ваш майстер може дотримуватися вашої природної форми очей і додати лише невелику кількість на нижні вії, щоб збалансувати загальний вигляд. Такий татуаж очей додасть трохи товщини основі вій та більш бадьорого вигляду вашого обличчя.

Губи

Татуаж губ

Деякі жінки з віком втрачають пігмент навколо губ. Ваш майстер може підібрати ваш природний колір губ, також татуаж губ має перевагу у тому, щоб зробити їх трохи більшими. Загоєння губ займає близько тижня, і хоча можна очікувати, що губи трохи набрякнуть.

Пам’ятайте, що перманентний макіяж може бути привабливим, але потребує обдумування, особливо для молодих людей. Обличчя, такі як очі, брови та губи, змінюються з віком, а тенденції краси теж.

Використанні джерела:

https://www.nhs.uk/conditions/cosmetic-procedures/non-surgical-cosmetic-procedures/permanent-make-up/

https://health.clevelandclinic.org/want-perfect-eyeliner-every-day-permanent-makeup-pros-cons