Навіть грамотний догляд за шкірою в зимовий період – не гарантія того, що з приходом весни вона буде виглядати здоровою. Холод, перепад температур, недолік сонячного світла і дефіцит вітамінів в їжі послаблюють тонус шкіри, роблять її тьмяною і менш еластичною. Чим можна допомогти власній шкірі, які кошти віддати перевагу навесні?
Весняний період, як і будь-який інший сезон вимагає від нас регулярного і правильного догляду за шкірою. Сам процес складається з 4 етапів: очищення, зволоження, живлення та захист.
Очищення шкіри
Перший етап є найголовнішим процесом, особливо в весняний період, це пов’язано з тим, що після зимових холодів шкіра суха та шорстка, тому її потрібно очистити від шару відмерлих клітин. Тільки після процедури очищення, можна приступати до наступних етапів догляду за шкірою обличчя навесні.
У домашніх умовах ви можете обрати собі будь – який спосіб очищення шкіри:
- Пілінг – допомагає відновити шкіру, видаляючи відмерлі клітини і вміст шкірних пір. Пілінг буває різний: найчастіше вдаються до процедури з використанням фруктових кислот. Тривалість такої процедури – 20 хвилин. Після пілінгу шкіру покривають кремом з високим коефіцієнтом захисту. Рекомендуємо пілінг проводити до появи активного сонця (до середини березня).
- Скраб – щоб уникнути травмування шкіри, дуже акуратно підбирайте скраби, краще обирати з засоби з найменшими частинками, щоб не пошкодити шкіру. Власниці нормальної або сухої шкіри можуть застосовувати скраб тільки після нанесення зволожуючої або живильної маски. В ідеалі має виглядати так: живильна маска ввечері – очищення вранці. Щоб налагодити правильний догляд за обличчям навесні, користуватися скрабом потрібно не частіше 2-х разів на тиждень.
- Гоммаж – процедура зняття верхнього шару шкіри з метою покращення структури і зовнішнього вигляду тканин. Це один з різновидів пілінгу, але так як гоммаж не містить твердих частинок, то він не піддає шкіру механічній дії. Очищення відбувається за рахунок хімічних активних речовин (фруктових кислот), що входять до складу засобу. Ідеально підходить такий догляд за обличчям навесні для тонкої, чутливої, сухої, шкіри. Частота застосування: при комбінованій і жирній шкірі – до 3-х разів на тиждень, при нормальній і сухій – не більше 1-2 разів на тиждень.
Очищення шкіри вранці і перед сном
Вмиватися краще кип’яченою водою або приготованими відварами і настоями трав. Приготувати настої або відвари можна з м’яти, ромашки, петрушки. Також можна використовувати кубики льоду, приготовані з відварів. Протирайте кубиками обличчя масажними лініями.
Власницям сухої шкіри рекомендуємо для очищення застосовувати косметичне молочко, а після кожного взаємодії з водою наносити живильний крем. Якщо шкіра комбінована, то для очищення використовуйте гелі або пінки для вмивання.
Очищення зранку: шкіра виробляє шкірний жир в процесі відновлення протягом ночі. Очищення щоранку допоможе прибирати шкірний жир і забезпечить правильну підготовку шкіри до використання денного крему.
Після ранкового очищення шкіри робимо проводити її тонізацію: тонік видаляє залишки засобу для очищення, освіжає шкіру і відновлює її природний рН.
Очищення ввечері: очищаючі засоби видаляють бруд, піт, шкірне сало і залишки макіяжу. Шкіра стає чистою і готової до поглинання активних інгредієнтів, які містяться у Вашому нічному кремі. Для очищення і захисту ніжної шкіри навколо очей слід використовувати спеціальний засіб для зняття макіяжу з очей.
Читайте також: Апельсиновий цукровий скраб для тіла
Зволоження та захист шкіри
Щільний зимовий крем змініть на легкі зволожуючі косметичні засоби. Дані продукти повинні бути у вигляді гелю, містити фруктові кислоти, протеїни, вітаміни, а також мінерали.
Денний крем: повинен відповідати Вашому типу шкіри для ефективного зволоження і захисту. Рекомендуємо використовувати денні креми, які вже включають в себе фактор захисту від сонця (SPF) – як правило, SPF 15 – але в багатьох ситуаціях Ваша шкіра потребує більш сильного сонцезахисного фактора. Сонцезахисні засоби для обличчя можна використовувати додатково.
Нічний крем: використовуйте зволожуючий нічний крем, який буде живити вашу шкіру і підтримувати її відновлення протягом ночі.
Поставтеся серйозно до вибору нічного крему, вивчіть його склад. Сухій шкірі навесні необхідні рослинні масла, наприклад, мигдалю, авокадо, абрикоса, жожоба, або соєвий гліцерин. Нічний крем для жирної шкіри повинен містити мінімум жирів, краще вибрати косметичний засіб на основі гелю. Крім того, бажано, щоб у нього були включені заспокійливі компоненти, наприклад, календула, алантонін, бісаболол. Для нормальної шкіри добре підходять рідкі зволожуючі креми.
Живлення шкіри
На цьому етапі рекомендуємо використовувати домашні овочеві, фруктові, кисломолочні, медові маски для обличчя. При регулярному застосуванні такої косметики, шкіра обличчя швидко поповниться поживними речовинами і відновляться зсередини.
Такі маски наносите у вечірній час, після глибокого очищення шкіри, щоб максимально збільшити проникність і концентрацію поживних речовин в шкірних покривах.