7 причин почати бігати

sport-3874743_960_720

Ви давно хотіли, але ніяк не наважувались стартувати? Відчуваєте потребу, та завжди є якісь загальніші справи? Мрієте про розкішну фігуру, але вставати зранку так важко, а ввечері – бракує сил? Зараз ми вам розкажемо кілька причин таки почати бігти зранку. Повірте, вони вартують того, аби знайти у добі час, а у собі – сили.

Здоров’я

Ніщо так не мотивує людину, як бажання бути здоровим. Хоча, звісно, поки нас нічого не турбує, ми не сильно про такі речі задумуємось. А варто, оскільки потім може бути пізно. Почніть бігати. Це стимулюватиме ваш обмін речовин, а клітини насичуватимуться киснем. Що це означає? Елементарна профілактика серцево-судинних захворювань. Погодьтесь, заради здорового серця варто почати бігати.

Та й, зрештою, біг корисний і для нашого опорно-рухового апарату та стану організму в цілому.

Імунітет

Почніть бігати – і у крові збільшиться кількість еритроцитів та підвищиться гемоглобін. Це автоматично означає підвищення імунітету.

А ще ви менше відчуватимете голод, у крові знизиться рівень холестерину.

Схуднення

Так, цей аргумент нікого не здивує, але він дуже важливий. Якщо ви хочете схуднути, але не ходите у спортзал, то почати бігати – чи не перше, що треба зробити.

Вчені кажуть, що біг зранку активно спалює жири. Якщо комбінувати його із різними вправами, то у підсумку за одне тренування можна ватр тири до 400 Ккал.

Для розуму і психологічного стану

Ви можете здивуватись, але саме так. Спробуйте почати бігати і переконаєтесь, наскільки сильно це вплине на ваш внутрішній стан. По-перше, під час бігу ви перебуваєте наодинці самі з собою. У вас є час подумати, і нерідко якраз під час бігу приходять рішення, до яких раніше ви ніяк не могли дійти. Це пояснюється просто: під час тренування збільшується розумова активність. По-друге, біг – це навантаження на кров. І у той же час – викид у неї ендорфіну. Це той самий славнозвісний «гормон щастя». Тож бігуни страждають депресіями набагато рідше.

sneakers-4919228_960_720

Для пам’яті і мислення

А ось іще одне наукове пояснення користі бігу. Під час нього у мозку утворюється нейтротрофін. Він береже наші нейрони. Це важливо. Бо, скажімо, хвороба Паркінсона настає тоді, коли певні нейрони гинуть, а без них рухи людини стають гіршими. Тому кожне ваше заняття – профілактика. Важливо також, що біг запобігає старінню мозку. А зв’язки між різними його ділянками стають сильнішими, краще розвиваються. Це означає, що людина має міцнішу пам’ять, може виконувати більше завдань.

Самооцінка і … сексуальне життя

Що б вона, здається, могла мати до спортивних навантажень? А таки має багато. Виявляється ті, хто бігають, більше задоволені своїм тілом і фізичним станом. У них яскравіше сексуальне життя, адже вони впевнені у собі і не соромляться свого тіла. Окрім того, якщо ви довго намагалися, а потім таки змогли почати бігати, ваш мозок сприйняв це як велике досягнення. Що теж, у свою чергу, впливає на самооцінку.

Доступність

Так, не сперечаємось, зараз модними стали спортзали та фітнес-центри. Звичайно, заняття із тренером є дійсно дуже ефективними, адже все під чітким контролем. Проте, ніде правди діти, не всі можуть собі дозволити абонемент. Також не завжди є можливість добиратись до закладу. Адже це додатковий час. А от біг – це абсолютно безкоштовна атракція, яку ще й можна скоригувати під власний тайм-менеджмент. Вигідно!