«Їж, рухайся, спи» – це книжка Тома Рата про те, як за 30 днів змінити свої звички, щоб решту років прожити здоровим і повноцінним життям. Нерухомий спосіб життя стає нашим другим ворогом після нездорового харчування. Дізнайтеся, як вести рухливий спосіб життя навіть тоді, коли ви взагалі не рухаєтеся.
Продовження. Початок читайте у статті
Їсти, рухатися, спати – як робити це з найкращою користю для себе. Частина 1
Переглянувши свої звички у харчуванні, русі та сну, автор книги зумів відвоювати собі 20 років життя після смертельного діагнозу. Своїми простими, але дуже дієвими порадами він ділиться з усіма й упевнений, що будь-яка людина, з будь-який способом життя, зможе знайти щось корисне для себе.
У цій статті ми розповімо про те, як більше рухатися упродовж дня, щоб забезпечити собі добре самопочуття на тривалі роки.
Малорухливий спосіб життя – ваш ворог
Ви проводити все більше й більше часу сидячи. Щоранку ви сидите, поки снідаєте і дивитеся новини. Потім ви півгодини-годину добираєтеся до роботи в громадському транспорті або автомобілі. Потім ви працюєте, тобто сидите на місці 8–10 годин. Увечері знову повертаєтеся додому (сидячи) і проводите вечір із сім’єю (теж сидячи!). Потім ви годину-дві дивитеся телевізор і йдете спати.
Ранкової зарядки недостатньо. Занять по три рази на тиждень теж недостатньо. Важливіше скоротити загальну кількість хронічної нерухомості, аніж додавати рідкі сплески фізичної активності. Хода збільшує вашу активність на 150%. Підйом по сходах – на 200%.
Проаналізуйте свій день і постарайтеся додати руху. Якомога частіше вставайте, ходіть, робіть розтяжку, пройдіться до кабінету колеги. Нехай це стане початком вашого активного способу життя.
Дві хвилини через кожні 20
У результаті довгого сидіння на клітини здійснюється тиск і організм починає виробляти на 50% більше жиру, ніж звичайно. Навіть, якщо ви регулярно займаєтеся спортом, довге сидіння все одно провокуватиме розростання жирової тканини на ділянці тазу.
Якщо вам доводиться багато часу сидіти, намагайтеся вставати, гуляти і робити розтяжку кожні 20 хвилин. Придумайте собі заняття – щось, що можна робити регулярно, двічі-тричі на годину. Чудовий варіант – більше пити. Тоді вам хочеш – не хочеш доведеться ходити на кухню за черговою склянкою води і в туалет.
Читайте також на krasainfo.com
Як покращити імунітет навесніМета – 10 000
Поставте собі мету: 10 000 кроків на день або 70 000 на тиждень. 10 000 кроків на день – непоганий показник активності. Це приблизно 7 км. Почніть з малого. Якщо ви живете в місті, пройдіться пішки не до найближчого кафе, а до наступного. Паркуйте машину не біля входу в магазин, а на дальньому кінці стоянки. Прогуляйтеся в обідню перерву, це дасть вам додаткових 3 000 кроків.
Займайтеся вранці, щоб радіти увесь день
Усього 20 хвилин нескладної гімнастики допоможуть підняти настрій на 12 годин. У перші дні ви будете втомлюватися від тренувань, але пам’ятати, що вони заряджають вас енергією на цілий день. Ви не лише будете виглядати і почуватися краще, але й почнете ефективніше мислити в складних ситуаціях.
Займіться свою спиною
Якщо колеса машини розбалансовані, її починає вести в бік. Те ж саме відбувається з тілом, якщо ваші рухи не збалансовані. Хірурги радять дуже обережно нахилятися, піднімати важке і повертатися: у ці моменти наш хребет найбільш вразливий.
Перш ніж сісти за комп’ютер, перевірте, чи розташовані клавіатура, стілець та монітор на правильному рівні. Постарайтеся однотипні справи робити поперемінно лівою та правою руками: говорити по телефону, сидіти за комп’ютером, носити важку сумку.
Читайте також на krasainfo.com
Як нас лікує і рятує сонцеЗнайдіть мотивацію порухатися
Всі знають, наскільки важливо займатися фізкультурою, але далеко не всі можуть змусити себе це робити. У кожного мотивація повинна бути своя. Я не раз чув розповіді про те, як люди кидали курити заради подружжя чи дітей.
Знайдіть собі привід більше рухатися. Зробіть собі нагадування: на телефоні, на комп’ютері чи на холодильнику.
Читайте також: Апельсиновий цукровий скраб для тіла
Не їжте за робочим столом
Приблизно дві третини працівників обідають за робочим столом. Більшість не робить перерви, щоби пройтися і перепочити. В результаті багато з них не можуть зосередитися на роботі. В обідню перерву пройдіться по офісу, прогуляйтеся надворі, підійть-поїжте з друзями. Ланч – чудова нагода розім’ятися і побалакати з колегами.
Активний спосіб життя розпочинається вдома
Якщо бажаєте довготривалих змін, почніть із дому. Саме вдома формуються наші звички: добрі й погані. Якщо ліньки вранці їхати в спортзал, організуйте його вдома. Поставте снаряд поруч із ліжком, щоб прокинутися і одразу розпочати заняття. Якщо ви п’єте вранці каву, поставте на кавоварці таймер, щоби прокидатися вранці від аромату свіжої кави. Знайдіть шлях найменшого спротиву і йдіть до активного способу життя саме цим шляхом.
Читайте також на krasainfo.com
Як допомогти втомленим від комп’ютера очамПрогулянка для мозку
Наш мозок працює продуктивніше після фізичного навантаження. Достатньо проходити по півтора кілометра в день, щоби запобігти всиханню мозку. Якщо ви дізналися щось нове, або потребуєте творчого натхнення – прогуляйтеся!
Телевізор вкорочує життя
Дослідження показали, що люди, які проводять по чотири і більше годин за переглядом відео, мають удвічі більше шансів померти або потрапити до лікарні із-за серцевого нападу, аніж ті, що проводять перед телевізором дві години на день.
Якщо ви будете ходити по квартирі під час рекламних пауз, ви спалите цілих 100 ккал. Є ще другий варіант – дивитися телевізор чи записані програми під час домашніх тренувань.
Виглядати молодшими з кожним кроком
Фізична активність – запорука не лише зовнішньої краси, але й внутрішнього здоров’я. Навіть у хворих з серцевою недостатністю регулярні аеробні навантаження допомагають запобігти старінню м’язів та сповільнюють вікові запальні процеси. Тому неважливо, скільки вам років і який ваш теперішній фізичний стан – тренування допоможуть вам виглядати молодшими і почуватися краще.
Очистіть свій мозок і тіло
Учені встановили, що заняття спортом «пришвидшують виведення шкідливих речовин з клітин організму». Не обов’язково бути бігуном на довгі дистанції – підійдуть будь-які фізичні навантаження. Поки ви рухаєтеся, метаболічні та інші процеси в тілі не сповільнюються.
Обережно: краватки та вузькі джинси
Будь-який одяг, в якому вам некомфортно, може у довгостроковій перспективі призвести до серйозних проблем. Надто тугий ремінь перетискає важливі нерви. Вузькі джинси порушують травлення і спричиняють розвиток так званого «синдрому вузьких брюк», коли стискається один з нервів, який проходить по зовнішній частині стегна.
Краватки та вузькі комірці обмежують рухи і порушують кровотік до мозку. Із-за них можуть початися проблеми з зором, виникає ризик скорочення рухливості у шийному відділі хребта і наростання м’язового напруження в спині та плечах.