Їсти, рухатися, спати. Як так спати, щоб краще працювати! Частина 3

dream_ava

Їсти правильно. Більше рухатися. Краще спати. У комплексі ці три речі здатні творити чудеса зі здоров’ям та самопочуттям, якщо дотримуватися їх найближчі 30 днів. Якщо у вас вже є проблеми зі здоров’ям і погане самопочуття, то їжа, рух і сон – єдине, що насправді вам підвладно. Дізнайтеся, чому так важливо вміти багато і правильно спати.

Продовження. Початок читайте у статтях

Їсти, рухатися, спати – як робити це з найкращою користю для себе. Частина 1Їсти, рухатися, спати: Як почати більше рухатися. Частина 2

Правильне харчування, постійний рух і здоровий сон – ось ці три речі 20 років тому врятували життя Тому Рату, автору книги «Їж, рухайся, спи» після смертельного діагнозу. Тепер він переконаний, якщо упродовж тридцяти днів дотримуватися викладених у книзі порад, можна суттєво покращити загальне самопочуття і позбутися проблем зі здоров’ям. Після здорової їжі та постійного руху саме правильний сон стає ключовим моментом у житті здорової людини.

dream7

Довше спите – більше встигаєте

Мінус одна година сну зовсім не означає плюс одну годину активної роботи або відпочинку. Якраз навпаки. Якщо ви спите на годину менше, погіршується ваше самопочуття, працездатність і здатність тверезо мислити. Люди, які сплять менше шести годин, частіше за інших «згоряють на роботі».

Тож, якщо хочете досягти успіху – висипайтеся!

Читайте також на krasainfo.com

Як покращити імунітет

Сон задає настрій на весь день

Лише одна додаткова година сну може принести стільки ж користі, скільки година роботи або фізичних вправ, і змінити несприятливий день на приємний. І навіть 15 чи 30 хвилин сну можуть вплинути на настрій і стан упродовж дня.

Поступово збільшуйте кількість сну, по 15 хвилин за раз, доти, поки не почнете прокидатися повністю відпочилими.

Вакцина від застуди

Міцний нічний сон впливає на стан організму. В результаті недосипання підвищується кров’яний тиск і ризик розвитку серцево-судинних захворювань, розвиваються запальні процеси. Тому дуже важливо багато спати, коли існує велика ймовірність простудитися чи підхопити грип.

reading_in_bed

Ніч – час темряви

Якість сну прямо залежить від відсутності світла, тобто чим темніше в кімнаті, тим краще спати. Використовуйте яскраве світло, щоби почуватися бадьорими упродовж дня, а ввечері приглушайте світло. Якщо ви читаєте перед сном, увімкніть невелику лампу-бра, а не люстру. Повішайте темні штори, прикрийте усі джерела штучного освітлення (будильник та інші електроприлади).

Читайте також на krasainfo.com

Як нас лікує і рятує сонце

Зіпсований сон

У багатьох людей прокидання за будильником розтягується на півгодини-годину. Проте, це цілковито суперечить концепції міцного й здорового сну.

Упродовж наступних кількох тижнів ставте будильник на найпізніший час, щоби у вас не було можливості повалятися у ліжку. Намагайтеся одразу вставати з ліжка.

Якщо цей варіант не допомагає, поставте будильник подалі від ліжка, щоб до нього не можна було дотягнутися рукою і довелося встати.

Читайте також: Апельсиновий цукровий скраб для тіла

Прохолодна постіль

Прохолодна температура в спальні допоможе вам швидше засинати і краще висипатися. Можна відкрити вікно, щоб зробити повітря прохолоднішим. Можна поставити окремий термостат на батареї і виставити на ньому менше значення. Також можуть згодитися вентилятор, легкі й прохолодні ковдри і навіть гелевий наматрасник.

Температура у спальні вночі повинна бути на 2–4 градуси нижчою за звичну.

brain_woman

Пам’ятна ніч

Чимало людей недооцінюють вплив сну на нашу здатність запам’ятовувати те, що ми дізналися напередодні. Міцний сон допомагає мозку опрацювати всю відкладену інформацію. Поки ви спите, в мозку прокручуються спогади минулого дня і відбирається найважливіше. Потім ці спогади обробляються і переходять в довготривалу пам’ять. Це дозволяє з часом згадати про певні події та факти.

Якщо наступного разу ви працюватимете над чимось, що потребує опрацювання великого об’єму інформації, лягайте спати раніше, а не сидіть за звичкою допізна.

Читайте також на krasainfo.com

Як допомогти втомленим від комп’ютера очам

Спорт замість снотворного

Регулярні заняття спортом – ось запорука міцного сну вночі й моря енергії наступного дня. Якщо вам важко заснути, спробуйте вечірні тренування і тільки після цього починайте пити снотворне. Вранішні тренування заряджають вас енергією на цілий день, а вечірні забезпечують вам міцний сон.

Оберігайте свій спокій перед сном

Те, що ви робите за годину до відходу до сну, може обернутися безсонням. Читання пошти та смс-повідомлень, обдумування грошових проблем, подружні сварки, перегляд фільмів жахів – усе це значно підвищує рівень стресу. Надмір випитої рідини або жирної їжі також може перебити сон.

Заведіть ритуал відходу до сну, в який не входитиме їжа та ґаджети. Виберіть щось зі звичних та приємних вам способів розслабитися.

dream4

Спіть, щоби справити враження

Сяючий колір обличчя завжди звертає на себе увагу. Безсоння – один з небагатьох станів, котрий спершу відображається на нашому зовнішньому вигляді, а уже потім завдає шкоди загальному стану організму.

Щоби бути енергійною та гарно виглядати, постарайтеся як слід висипатися. Якщо вам вдасться добре спати день за днем, ви виглядатимете на кілька років молодшою.

Худніть і спіть краще

Міцний сон з часом призводить до втрати зайвої ваги. Один із способів схуднути – замінити годину перегляду телевізора на годину сну. З часом це може призвести до значного зниження ваги. Дослідження доводять, що заміна години кіно на годину сну призводить до втрати 6 кг на рік.

Читайте також на krasainfo.com

Як зробити дієту ефективною

Сон – це вклад в майбутнє

Міцний сон стимулює вироблення гормону травлення лептину, який тримає під контролем наш апетит. Чим менше ви спите, тим більше хочете їсти. Тим менше речей ви запам’ятовуєте. Тим частіше ви хворієте. І погано виглядаєте. Поганий сон призводить до підвищення артеріального тиску, помилок в роботі, дратівливості, нерішучості й загального незадоволення життям.

Сон повинен стати вашим пріоритетом. Якщо ви як слід виспитеся, то зможете провести ефективніше тренування, виконати більше завдань на роботі, гарно проведете час із близькими. Пам’ятайте, що додаткова година сну – це чудовий вклад, а зовсім не втрата.