Як нас лікує і рятує сонце

woman_sun_ava

Сонячного весняного дня у нас одразу виникає бажання вийти на прогулянку і поніжитися під ласкавими сонячними променями. Таке бажання нашого організму зовсім не дивне, адже сонце є запорукою гарного самопочуття і ліками від багатьох хвороб.

Як лікує сонце

Геліотерапія – так називається наука про лікування сонячним світлом. Ще багато століть тому Гіпократ називав сонце ліками для всіх. І до сьогодні сонячними променями лікуються пляжники на морі, відпочивальники на пікніках, дачники на дачах, хворі в санаторіях та всі щасливі люди, які завдячують сонцю своїм гарним самопочуттям.

Під дією сонячних променів в людському організмі виробляється вітамін Д. Саме завдяки йому ми ростемо і маємо гарну осанку. Вітамін Д відповідальний за засвоєння кальцію – основного будівельного матеріалу наших кісток та зубів.

«Щоденник красуні» – це сайт про жіночу красу і самопочуття, моду і тренди, секрети зірок і гарний настрій

Що лікує сонце

sun_care

Людське щастя

Під ніжними сонячними променями в людському організмі виробляються гормони щастя – ендорфіни. Ось чому весняною і літньою порою ми почуваємося такими щасливими і легко закохуємося.

Жіноче самопочуття

Під впливом сонечка наші м’язи стають еластичнішими, а отже тіло виглядає підтягнутим. Сонячної пори в організмі активізується обмін речовин, краще засвоюється їжа, швидше розпадаються жири та засвоюється білок. Завдяки цьому ми худнемо і стаємо стрункішими. Уранішні сонячні промінці є дуже корисними для зору, та й нігті зміцнюються і ростуть удвічі швидше саме завдяки сонячним ваннам.

Серце і судини

Сонячні промені сприяють розширенню кровоносних судин, тож організм отримує більше кисню. Унаслідок цього нормалізується робота серця та кров’яний тиск. Під дією сонця епіфіз головного мозку виробляє гормон мелатонін, який захищає кровоносні судини від ламкості й запобігає появі атеросклеротичних бляшок. Ось чому кількість летальних випадків від інфаркту значно скорочується влітку.

Також відомо, що в деяких випадках після прийняття сонячних ванн на шкірі зменшувалася або зовсім зникала судинна сітка – червоно-фіолетові «павутинки» на ногах.

Загалом сонячна енергія діє на людський мозок, як потужний стимулятор. Навіть короткочасне перебування на сонці покращує мозкову діяльність і загальне самопочуття.

Ракові клітини

Ми звикли чути, що тривале перебування на сонці може спричинити ракові захворювання. Утім, відомо й про те, що саме сонячні ультрафіолетові промені сповільнюють ріст ракових утворень, оскільки під їхньою дією організм виробляє речовини, які знешкоджують атипові клітини. Тому у людей, які рідко бувають на сонці, ризик онкозахворювань зростає.

Отже, сонячна енергія може бути і ліками, і отрутою – вся справа в дозуванні і правильному використанні сонячних ванн.

Читайте також на krasainfo.com

Сезон кропиви! Чому кропива є ліками, косметикою і здоровим харчуванням для жінки

Кому сонце стане другом

sun_friend

Щоби отримати максимум користі від сонячного світила, необхідно дотримуватися міри і не перебувати під прямими сонячними променями у період з 11:00 до 15:00.

Читайте також: Апельсиновий цукровий скраб для тіла

Сонячні ванни будуть корисними при:

 • переломах кісток
 • кістковому туберкульозі
 • ранах та язвах, які погано заживають
 • псоріазі, себореї та інших шкірних захворюваннях
 • гіповітамінозі Д та рахіті
 • хронічних захворюваннях бронхів та легенів, туберкульозу (окрім стадії загострення)
 • хронічних захворюваннях шлунково-кишкового тракту

Для профілактики сонячна терапія рекомендована усім здоровим людям.

Читайте також на krasainfo.com

Як селфі шкодять нашій шкірі

Кому сонце стане ворогом

sun_enemy

Надмірне перебування на сонці може спровокувати алергію на сонце (фотоалергію), меланому, головний біль, швидку втому, надмірне збудження, роздратованість та безсоння.

Перебування на сонці протипоказано при:

 • гострих запальних процесах, пухлинах, прогресуючих формах туберкульозу легенів та кісток
 • вираженому атеросклерозі
 • стенокардії в стадії загострення, при вадах серцях
 • захворюваннях крові
 • гіпертонії, мігрені
 • ендокринних захворюваннях в стадії загострення
 • системній червоній вовчанці, малярії
 • вираженому склерозі судин
 • підвищеному нервовому збудженні

Приєднуйтеся до сторінки у Facebook. Дізнавайтеся першими про найцікавіші новини краси, здоров’я, моди, стилю та життя зірок!