Як селфі шкодять нашій шкірі

mehreen_selfi

Жінка-блогер, яка звикла робити десятки селфі впродовж дня, була шокована відкриттям, що блакитні промені з мобільного телефона регулярно пошкоджують її шкіру.

Щодня Міхрін, блогер із Лондона, звикла робити десяток селфі, які вона публікує у своєму блозі та в Інстаграм, повідомляє Daily Mail. Після зацікавлення високочастотними видимими променями (HEV), які випромінюються її телефоном і можуть пошкоджувати шкіру, дівчина вирішила дізнатися, чи справді її обличчя зазнає передчасного старіння від постійних селфі-фото.

Важливо!

HEV-промені – це блакитне світло, яке випромінюється такими приладами, як мобільні телефони, ноутбуки та планшети. Дослідники стверджують, що ці промені пошкоджують шкіру значно сильніше за сонячне UVA та UVB випромінення.

Як любов до селфі зіпсувала шкіру

mehreen_selfi2

26-річна Міхрін знайшла свою розраду в селфі-фото. Оскільки фігура та зріст не дозволили їй стати професійною моделлю, винахід селфі став справжнім порятунком. Дівчина стала своїм власним фотографом, редактором та видавцем у блозі про життя, в якому вона й викладає свої фото. Як блогер, вона проводить більшу частину дня перед комп’ютером та екраном мобільного, а хороші фото – це для неї не лише задоволення, але й добрий заробіток.

Ось чому Міхрін була справді налякана, коли дізналася, що випромінювання з електронних пристроїв може шкодити шкірі та пришвидшувати її старіння. На обличчі дівчини з’явилися проблеми, яких раніше не було – темні кола під очима, чорні цятки на щоках, розширені пори та маленькі зморшки.

Любителька селфі звернулася за допомогою до дерматолога, який провів спеціальне сканування шкіри, щоб виявити усі проблеми. Сканування показало, що вік шкіри обличчя 26-річної дівчини старший за її біологічний на 5 років. Також більша частина пошкоджень міститься під шкірою, тож вони не видимі для людського ока. А на поверхні HEV-опромінення проявилося збільшенням пігментації, появою нових зморщок та коричневими цятками на щоках, які є прямими наслідками тривалого перебування перед комп’ютером та телефоном.

Як комп’ютери та телефони впливають на шкіру обличчя

woman-computer-shocked

Найбільшої шкоди шкірі обличчя завдають три фактори: забруднення повітря, сонячний вплив та високочастотні видимі промені (HEV). Поєднання цих трьох факторів спричиняє внутрішнє нагрівання та опромінення шкіри й зменшення її здатності до самозагоювання та самозахисту. У результаті в шарах шкіри масово утворюються вільні радикали – основні вороги молодості.

Також наслідком HEV-опромінення є потреба у тривалішому відпочинку, оскільки організм не може впоратися із зростаючою атакою вільних радикалів, а шкіра поступово втрачає здатність відновлюватися.

Читайте також: Універсальний денний макіяж (Відео)

Як захистити шкіру від руйнівного випромінювання телефонів та комп’ютерів

tablets_light

Упродовж дня шкіра обличчя потребує надійного «щита», який максимально захищатиме її від чинників, що провокують старіння.

  • Сонячні фільтри, що містяться у сонцезахисних кремах, захищають шкіру обличчя від UVA та UVB-променів, але вони безсилі перед HEV-випроміненням. Проте дослідники зараз активно працюють над цим.
  • Щоби захиститися від випромінювання планшетів та телефонів, найкраще використовувати антиоксидантну сироватку впродовж робочого дня. Сироватка глибоко проникає в пори шкіри, й антиоксиданти в її складі зупиняють процес утворення вільних радикалів.
  • . . . .
  • Поєднання денного крему із SPF-захистом та антиоксидантної сироватки створить надійний захист для шкіри від усіх видів випромінювання.
  • У нічний час найкраще використовувати антиоксидантний крем або гель, які мають густішу текстуру, порівняно із денними засобами. Хоча ми й спимо вночі, проте вільні радикали не сплять і продовжують свою руйнівну дію.
  • Саме тому усі, хто постійно перебуває перед екраном монітора або безвідривно переглядає меседжі в телефоні й робить селфі, повинні 24 години на добу захищати свою шкіру. Молода шкіра потребує подвійної порції антиоксидантів, а зріла – навіть потрійної.

Читайте також

День краси. 8 спеціальних весняних масок, які порятують шкіру після зими
maska_ava