Звідки брати натхнення та енергію

45808

Вигорання – справа звична. Ця проблема рано чи пізно торкається кожного. І не важливо, чи ви офісний працівник, чи домогосподиня. Внутрішній ресурс має здатність падати до нуля. Звідки ж брати натхнення та енергію, щоб не впасти у цілковитий застій?

Що таке натхнення і енергія?

Очевидно, що всьому, що відбувається, є якісь причини. Давайте спробуємо у них розібратися.

Для початку варто зрозуміти, що таке натхнення. У роботі, та й у житті загалом, її цілком можна прирівняти до мотивації. Тобто те, що надихає нас вставати і виконувати поставлені завдання. Це свого роду енергія, яка нас рухає до цілі. Тут же важливою є і сила волі, адже часом без правильної вказівки мозку людині дуже важко зібратися. Якщо ж це важко, значить потрібно відпочити. Є якісь передумови, які поставили вас у позу «нічого не хочеться робити».

Основний момент, про який не варто забувати: Енергія непостійна. Ми можемо цей ресурс як віддавати, то отримувати назад.

xmain-min-10_jpg_pagespeed_ic_jisao22uq7

Тож, коли бракує сил, треба просто задуматись: може, ви розтратили їх десь на шляху до мети?

Причини

Причин може бути багато. Найосновніші серед них:

1. Люди. Спілкування із деякими людьми може дуже негативно впливати на нас самих. Особливо, коли йдеться про маніпуляторів і тих,хто постійно скаржиться. Небезпечними є і агресори. Крім того, якщо ви – інтроверт, то забирати вашу енергію може будь-яке спілкування.

2. Безсистемність. Якщо ви хапаєтесь за різні справи водночас, то ніби розпорошуєте свої сили. Цікавим і результативним є метод «працюю за списком» – записувати план справ і ставити галочки навпроти виконаної роботи. З цієї картинки насправді виходить брати енергію та натхнення.

3. Стрес. Тут більш-менш все зрозуміло. Треба виробляти у собі стресостійкість. Ця риса дозволить працювати ефективніше. Розвивайте впевненість у собі, гнучкість мислення т та цілісність власного я.

d8894672552e393b0838e0cea5fd6b03

4. Безглузда інформація. Вона просто займає ваш час і мозок. Відмовтесь від неї.

5. Втома. Тут ідеться як про загальну втому, так і про відсутність турботи про власне тіло. Варто навчитись дбати про себе – добре висипатись, правильно харчуватись, займатись елементарним спортом.

6. Нецікава робота. Якщо вам не подобається те,чим ви займаєтесь,то із натхненням буде сутужно. Спробуйте не віддаватись такій роботі емоційно або ж таки знайдіть у ній гарні моменти.

Окрім цих причин, у вас можуть бути і власні. Якщо зможете їх відчути і виокремити, то точно вдасться і правильно розставити пріоритети.

Як же бути?

Отже, причини ми з’ясували. Тепер беремось за вирішення проблеми і шукаємо, звідки брати натхнення та енергію. Ми вже розуміємо, що нам просто не вистачає їх. Не ми – погані, ліниві, просто такий період. І його треба пережити. А ще краще – нейтралізувати. Це реально. Щось схоже на підзарядку батарейок.

  • – Відпочивайте. Дуже банально, але наскільки ж ефективно. І головне – кожен відпочиває по-різному, тому і спосіб маєте обрати для себе оптимальний. Річка? Концерт? Шопінг? Весь день провалятися в ліжку? Та будь-що.
  • – Навчіться перемикатись. Як тільки вам стало нудно, перемкніться на що-небудь інше. Зазвичай вистачає кількох годин Спорт – взагалі дуже універсальне заняття. І неспроста. Під час спортивних навантажень в організмі лю і ви вже можете повертатись до основного заняття.
  • Займіться спортом.дини виділяються ендорфіни – гормони щастя. Якщо пояснювати просто, то вони дають нам мотивацію, натхнення і ту ж енергію до руху вперед.
  • – Змініть обстановку. Будь-що нове викликає у нас сплеск дофаміну – нейромедіатора, який змушує нас прагнути до мети. Можна походити по магазинах, зайти в нову кав’ярню, придумати якесь нове хобі.
  • – Отримайте задоволення. Не знаєте звідки брати натхнення та енергію? Спробуйте зробити щось таке, що ви дуже сильно любите. Будь-яка справа, яка приносить нам задоволення обов’язково принесе й енергію. А це означає, що можна приступати до роботи із новими силами.