Як дотримуватись новорічних обіцянок

kras-poc-1

Старовинні вавилоняни, шукаючи нового початку, присягалися погасити всі борги своїм сусідам до кінця року. Римляни пропонували обіцянки добрих справ і милосердя божеству Янусу, Богу нових початків і тезці сучасного місяця січня. Під час заключного свята тижневих різдвяних свят, середньовічні лицарі давали les voeux du paon – або обітниці павича – на яких вони зобов’язалися підтримувати чесноти лицарства протягом наступного року.

І сьогодні сотні мільйонів людей у всьому світі продовжують цю спадщину, роблячи власні обіцянки на новий рік. Звичайно, ніхто не очікує змінити життя за одну ніч, але передумова залишається незмінною: зробити особисту обіцянку стати кращою людиною. Разом з шампанським, відліком курантів та північним поцілунком, резолюції є одними з універсальних ритуалів, які використовуються для святкування переходу від одного року до іншого. Більшість резолюцій нового року базується на прагненні особистого зростання. У ніч напередодні Нового року люди знають, що наступний ранок буде сигналом про початок чогось особливого. Можливість планувати довготривалий шлях самовдосконалення трапляється не так вже й часто, а тому новорічні обіцянки є чудовим приводом до зміни свого життя на краще.

Для знаменитостей, поняття новорічних обіцянок як заполуки зміни життя на краще може звучати трошки смішно. Коли ви багаті, красиві і мільйони людей захоплюються вами, що ще можна хотіти змінити в своєму житті? Виявляється, багато чого. Наприкінці 2017 року Кім Кардашян мала великі цілі. “Менше сидіти в телефоні і звертати більше уваги на реальність.” “Серйозно займатися спортом і бути більш послідовною.” “Навчитися робити макіяж ще краще.” Зірка фільму «Чорна пантера» Тесса Томпсон в 2016 році пообіцяла собі пити більше води, адже її ніколи не буває забагато в організмі. “Насолоджуватися кожній главі життя; іноді важливий не пункт призначення, а сама подорож.”, вирішила Селіна Лін, професійний гравець в покер. Але чи багато з цих резолюцій було збережено? Насправді, згідно з опитуванням Marist 2017 року, близько третини людей, які приймають резолюцію про Новий рік, не дотримуються її. Це не означає, що пора всім відмовитися від встановлення цілей на новий рік. Скоріше, може знадобитися переосмислити наші цільові стратегії.

kras-poc-2

На думку деяких експертів, замість встановлення цільової мети на початку року, більш ефективний підхід полягає в тому, щоб приймати “понеділкові рішення”: щотижневі цілі, які можна розглядати як міні-резолюції, використовуючи природний імпульс щотижневих циклів, що дає нам шанс почати щотижня.

На відміну від інших днів тижня, понеділок надає можливість для відновлення здоров’я, в цей день ви можете встановити наміри, відзначити прогрес або просто повернутися до свого плану. “Понеділок можна розглядати як Новий рік тижня – час, щоб оновитись і залишити минулі необдумані рішення в минулому і спробувати поводити себе краще наступного тижня”, вважає Джоанна Коен, директор Школи Джонса Хопкінса Інституту громадського здоров’я Глобального контролю над тютюном. Понеділки роблять досягнення наших цілей у сфері здоров’я більш стійким. Новий рік приходить лише раз на рік, але понеділок приходить кожні сім днів. Ви, в основному, отримуєте 52 шанси на рік аби залишатися на обраному шляху.

Орієнтуючись на нову мету або ініціативу покращити здоров’я кожного тижня, який буде побудований на попередньому успіху, також є відмінним способом з легкістю залучити когось нового до здорового способу життя, вважає Марджорі Кон, зареєстрований дієтолог і прес-секретар Академії харчування та дієтики. “Понеділкові резолюції можуть допомогти створити більш відчутні позитивні наслідки для людей”.

Усвідомлення малих успіхів можуть надихати на подальші досягнення. «Встановлення міні-цілей створює відчуття досягнення, і коли людина почувається добре, вона схильна робити більш позитивний вибір.»

kras-poc-3

За словами Коен, використання понеділка як сигналу для відмови від куріння може бути особливо корисним. “Для більшості людей остаточна відмова від паління вимагає декількох спроб. Але це супроводжується великою кількістю самонавчання, яке відбувається кожного разу, коли ви намагаєтеся. При щотижневій реплікації, можна пробувати частіше і навчатися швидше і, можливо, більш успішно у порівнянні з тими, хто намагається кинути таку згубну звичку виключно на Новий Рік,” повідомила Коен.

Дослідження Коен показало, що для людей, які хочуть допомагати іншим бути здоровішими, можливо, має сенс звертатися до них на початку тижня, а не в п’ятницю або суботу, коли вони менш схильні думати про те, щоб бути здоровішими. Отже, незалежно від вашої новорічної обіцянки, будь то проводити більше часу з рідними, схуднути, більше рухатися або кинути палити, просто подумайте: «Понеділок» – це нове «1 січня».