Після зимових випробувань вітром, холодом і снігом навесні шкіра обличчя найбільше потребує живлення. Так само, як і весь організм, вона відчуває брак вітамінів та вологи. Подарувати шкірі усе необхідне можуть спеціальні весняні маски, які підживлять, зволожать, усунуть лущення та блідий колір обличчя.
Запрошуємо вас до нової рубрики на сторінках «Щоденника красуні» під назвою «День краси». Присвятіть один день на тиждень виключно собі та своїй красі. Сьогодні пропонуємо зробити одну із восьми спеціальних весняних масок для обличчя, які наситять шкіру необхідною вологою та вітамінами.
Як підготувати обличчя до нанесення маски
Найкраще перед нанесення маски зробити парову ванну для обличчя.
Про правила приготування парової ванни читайте у статті
Піддайте пари! Як приготувати парову ванну вдома
Якщо ж часу обмаль, можна обмежитися вмиванням обличчя.
- Зберіть волосся під пов’язку або під рушник, щоб не заважало.
- Зніміть всю декоративну косметику і вмийте обличчя із засобом для вмивання, який підходить для вашого типу шкіри.
- Нанесіть на обличчя м’який скраб і помасуйте 2-3 хвилини. Це допоможе позбутися старих відмерлих клітин і розкриє пори.
- Акуратно промокніть обличчя рушником насухо. Пам’ятайте, що обличчя потрібно саме промокати, а не терти.
- Інтенсивне тертя може пошкодити шкіру і спровокувати появу дрібних зморщок.
- Очищена шкіра готова до прийняття всіх корисних інгредієнтів маски.
У чому готувати маску для обличчя
Ємність, якій готується маска для обличчя, також має значення. Вона не повинна бути залізною або алюмінієвою. Найкраще, щоб це був скляний, порцеляновий або дерев’яний посуд. Розмішувати маску також слід дерев’яною або порцеляновою ложечкою.
Як наносити маску для обличчя
- Маску можна наносити за допомогою лопаточки, пензля, щітки, ватного тампона або пальців. Будь-який з цих інструментів повинен бути ідеально чистим.
- Маску слід наносити знизу вверх, рухаючись по масажних лініях, від підборіддя чи шиї до чола. Спершу нанесіть маску від підборіддя до мочок вух, потім від кутиків губ до середини вушної раковини, опісля від носа до вилиць і завершіть нанесення від середини чола до скронь і волосяної частини.
- Маску не можна наносити на ділянку губ та навколо очей.
- Для отримання найкращого результату, із нанесеною маскою потрібно лягти, закрити очі та розслабитися під спокійну музику. Вкрай небажано ходити, займатися своїми справами чи розмовляти із маскою на обличчі, це зведе нанівець весь ефект від процедури.
- Тримати маску на обличчі потрібно від 10 до 30 хв. Якщо маска раптом почала дуже стягувати шкіру, або ви відчуваєте інший дискомфорт, одразу змийте її.
Читайте також: Універсальний денний макіяж (Відео)
Як змивати маску з обличчя
- Маску слід змивати простою водою без мила та інших миючих засобів.
- Якщо у вас жирна шкіра, краще умитися прохолодною водою. Власницям сухої шкіри, навпаки, рекомендовано змивати маску теплою водою.
- Також маску можна зняти вологою м’якою губкою для обличчя і після цього умитися.
- Після вмивання обов’язково змастіть шкіру зволожувальним кремом.
Важливо!
Весняні живильні та зволожувальні маски бажано наносити на обличчя у теплому вигляді. Для цього поставте ємність із сумішшю для маски на водяну баню, час від часу помішуйте і перевіряйте температуру. Маска повинна бути ледь теплою. Час використання маски – 20 хвилин.
Вітамінна бананова маска
Для будь-якого типу шкіри
Почистіть банан від шкірки, розріжте навпіл. Одну половинку можете з’їсти, а іншу розімніть. До бананової кашки додайте кілька крапель лимонного соку та оливкової олії. Маску перемішайте і нанесіть на обличчя.
Тонізуюча огіркова маска
Для будь-якого типу шкіри
Ця маска надає шкірі здорового вигляду та знімає втому з обличчя. Натріть на дрібній тертці невеликий огірок, додайте дві столові ложки оливкової олії або одну столову ложку сметани. Нанесіть на обличчя.
Вітамінна маска із пророщених зерен
Для будь-якого типу шкіри
Пророщені паростки пшениці – це скарбниця вітамінів навесні. Приготування до цієї маски займе кілька днів. Зерна пшениці заверніть у вологу марлю і залиште у теплому місці для проростання. Коли з’являться паростки, подрібніть їх на блендері, додайте дві столові ложки оливкової олії та ретельно перемішайте. Нанесіть маску на обличчя.
Живильна медово-яєчна маска
Для сухої шкіри, схильної до лущення
Дві столові ложки меду злегка розігрійте на водяній бані, додайте дві столові ложки оливкової олії та один яєчний жовток, ретельно розмішайте. Цю маску слід наносити на обличчя двічі із перервою 5-10 хвилин. Щоразу тримайте маску по 5 хвилин. Знімайте її ватним диском, змоченим у відварі лікарських рослин, протираючи ним обличчя.
Освіжаюча яблучна маска-скраб
Для будь-якого типу шкіри
Половинку яблука натріть на дрібній терці, додайте по одній чайній ложці меду та оливкової олії. Нанесіть маску на обличчя і потримайте 20 хвилин. Наприкінці помасуйте шкіру подушечками пальців і змийте теплою водою.
Маска з яєчного білка проти зморщок
Для зрілої шкіри
Одну столову ложку вівсяних пластівців подрібніть на блендері, додайте до отриманого вівсяного борошна білок одного яйця, по одній чайній ложці меду, молока та соку лимона. Перемішайте інгредієнти, нагрійте маску на водяній бані й нанесіть на обличчя.
Живильна сирно-гречана маска-пілінг
Для будь-якого типу шкіри
Одну столову ложку гречки змеліть на блендері або в кавомолці, додайте одну столову ложку сиру та чайну ложку сметани. Перемішайте та нанесіть на обличчя. Перед тим, як змити маску, м’яко помасуйте обличчя подушечками пальців.
Трав’яна маска для гарного кольору обличчя
Для будь-якого типу шкіри
Візьміть по 2 столові ложки трав: ромашки, липового цвіту, лаванди. Додайте 1 столову ложку шавлії. Отриману суміш змеліть на блендері або в кавомолці. Залийте окропом, так щоб вийшла густа кашка, накрийте кришкою і залиште настоюватися 20-30 хвилин. Нанесіть маску на чисту зволожену шкіру обличчя, плечей та грудей, накрийте обличчя серветкою із прорізами для очей (або паперовими рушниками) і потримайте 15-20 хвилин.