Навіть у країнах, де тепло цілий рік, люди мучаться від застуди. Що ж говорити про країни з кліматом, схожим на наш! За століття жителі різних країн і континентів вигадали масу народних засобів від застуди, які допомагають боротися з нежиттю, кашлем і хворим горлом, не звертаючись до лікаря.
1. Народні засоби від застуди в різних країнах – Англія.
Перше, що використовує хворий англієць – це яблука кислих сортів, типу нашої антонівки. І з’їдає їх не менше п’яти в день. Вважається, що такий раціон містить вбивчу для мікробів дозу вітаміну С. Можна поєднувати яблука з цитрусовими (мандаринами, апельсинами, грейпфрутами і лимонами). Головне – побільше «аскорбінки»! Свіжовичавлений сік теж підійде. Проте, у жителів туманного Альбіону також поширений і інший народний засіб від застуди, але дітям його краще не давати. Робиться так: 2 пляшки свіжого темного пива нагрівають у каструльці, потім додають щіпку кориці, кілька бутонів гвоздики, трохи лимонної цедри, 2-4 столові ложки цукру і 3 яєчні жовтки. Тепле вариво збивають до піни, знову ставлять на вогонь, варять, поки не загусне (але до кипіння доводити не можна!). П’ють по склянці кілька разів на день, рясно потіють – застуда проходить буквально за декілька днів.
2. Народні засоби від застуди в різних країнах – США.
Корінні жителі континенту – індіанці – використовували для лікування від застуди такі народні засоби, як настій ехінацеї або м’яти. Ехінацея і сьогодні використовується нами як загальнозміцнюючий засіб: вона зміцнює імунну систему і ефективно допомагає боротися з вірусами. М’ята ж допомагає впоратися з кашлем і жаром. До речі, нинішні американці взяли цю лікарську травичку на озброєння і при перших ознаках застуди роблять коктейль з м’ятного настою, лимонного соку, меду та часнику. 1 ч.л. м’яти заливають склянкою окропу, варять 3-5 хвилин на слабкому вогні, ще хвилин 10 настоюють. Потім проціджують, додають ложку меду. Окремо розтирають 1 зубчик часнику і 1/2 лимона. Все змішують, проціджують, нагрівають і п’ють напій теплим перед сном. На ранок від застуди не залишається і сліду.
У південних штатах народний засіб від застуди виглядає так: один банан розминають у пюре, додають сік 1 лимона, 1 склянка сухого білого вина. Перемішують, дають покипіти 1-2 хвилини і п’ють гарячим.
3. Народні засоби від застуди в різних країнах – Фінляндія.
Щоб одужати, треба гарненько пропотіти, вважають фіни – і будь-які хвороби проганяють сауною і потогінним чаєм. Його можна заварити на основі звичайного чаю з додаванням ягід малини, смородини, брусниці, журавлини, шипшини або використовувати звичні і нам лікарські трави – липовий цвіт, листя чорної смородини, м’яти, мати-й-мачухи, квіток ромашки. 1/2 ст. л. збору заварюють у склянці окропу. Такий чай п’ють 4-5 разів на день, чим більше тим краще. А щоб підживитись вітаміном С, п’ють сік чорної смородини, тільки неодмінно підігрітий. І звичайно, якщо немає високої температури, обов’язково потрібно попаритися, щоб прогнати простуду!
4. Народні засоби від застуди в різних країнах – Греція.
Тут шанують традиції, і тому «напій Гіппократа» до цього часу дуже поширений як народний засіб від застуди. Його придумав сам Гіппократ. У 2 склянках червоного вина розмішують 1 ст. л. меду, щіпку кориці, додають 2 часточки лимона. Доводять до кипіння і п’ють гарячим, маленькими ковтками. Схоже на глінтвейн? Однак вважається, що саме такий напій сприяє зміцненню імунітету, допомагає організму в боротьбі з застудою.
Читайте також: Апельсиновий цукровий скраб для тіла
5. Народні засоби від застуди в різних країнах – Мексика.
Мексиканці знають від застуди цілих два чарівних засоби – червоний стручковий перець чилі і агаву. При перших ознаках застуди мексиканець приймає всередину 1/4 ч. л.меленого чилі: висипає на кінчик язика і відразу запиває прохолодною водою. Перець володіє всіма потрібними анти простудними властивостями: розширює бронхи, поліпшує кровообіг в дихальних шляхах, зменшує утворення слизу і покращує його відходження, він відмінний природний антисептик. Справжні мексиканські мучачоси не відмовляться і від пекельного пійла, в якому мелений перець змішують з віскі і соком лимона, взятими по чверті склянки.
А ось чарівний засіб від бронхіту і головного болю з листя агави варили ще стародавні ацтеки – пращури сучасних мексиканців. Нам відома ця рослина як кімнатна, а в Мексиці вона зростає буквально на кожному кроці. Сік агави змішували з жиром (можна взяти свинячий або гусячий), вершковим маслом, медом і порошком какао, їли натщесерце і перед сном. Або просто подрібнювали листя рослини, віджимали сік і випивали по 1-2 ч. л.за півгодини до їди. Така проста процедура підвищує опірність організму до простудних захворювань.
6. Народні засоби від застуди в різних країнах – Японія.
10 чашок зеленого чаю в день повинен випити середньостатистичний хворий японець. Відчувши перші симптоми ГРВІ або грипу, японці починають пити чай чашка за чашкою, намагаючись перебувати в ліжку, щоб максимально прогріти організм і наситити його катехинами, що володіють противірусною активністю.
7.Народні засоби від застуди в різних країнах – Індія.
Тут найпоширеніший народний засіб від застуди – куркума. Вона сприяє зміцненню імунітету. Застосовують її і всередину, розмішавши в склянці теплого молока і додавши ложечку топленого масла (такий напій відмінно допомагає від кашлю), і у вигляді інгаляцій. Порошок куркуми нагрівають і вдихають пари кожні кілька годин. Шанують тут і імбир, це взагалі чарівний корінь від різних хвороб. Імбирний чай по-індійськи: 1 ст. ложка тертого імбиру, 1 ст. ложка меду, 1 склянку окропу. Можна додати прянощів – корицю, кардамон, гвоздику. Пити підігрітим.
8.Народні засоби від застуди в різних країнах – Ізраїль.
Знаєте, що називають «єврейським пеніциліном»? Курячий бульйон, міцний, наваристий і, як показує практика, дуже-дуже корисний. Навіть науково доведено, що це найпоширеніший в Ізраїлі народний засіб від застуди дійсно полегшує перебіг хвороби. Бульйон заповнює втрату рідини, мінеральних солей, мікроелементів, насичує, при цьому не змушуючи шлунок працювати понад міру. У бульйоні міститься амінокислота цистеїн, яка зменшує виділення слизу, знімає набряк слизової носоглотки і, як наслідок, закладеність носа.
Будьте здорові!