Існує безліч факторів, через які наші губи зимою потребують особливого догляду. Недостача вітамінів, сильний вітер та мороз, сухість шкіри, облизування губ, куріння – це все провокує тріскання губ. На сам перед тріщини на губах, в більшості випадків, появляються через звичку облизувати губи. Найчастіше від цього страждає нижня губа та кутики. У слині людини міститься два ферменти, які сильно впливають на сухість губ: амілаза і мальтаза. Коли слина на губах висихає, вона випаровує природну вологу, що призводить до більшої сухості губ. Тому не можна облизувати губи, особливо на вітрі і морозі.
Засоби для захисту від сухості губ
– Кокосова олія. Вона легко вбирається в шкіру. Служить як пом’якшувальний засіб і зволожуючий крем. Для застосування розігрійте олію на водяній бані або в мікрохвильовій печі і наносіть теплою на губи кілька разів на день. Через її блиск, кокосову олію можна використовувати як блиск для губ.
– Огірок. Складається на 90% з води, яка допоможе відновити вологу на губах. Огірок містить аскорбінову кислоту, яка сприяє виробленню колагену. Поріжте огірок на кружальця і залиште на губах на 20 хвилин.
– Бальзами. Використовуйте якомога частіше бальзами для губ. Вони містять трави і натуральні масла, які пом’якшують та живлять шкіру губ.
Народні засоби для догляду за губами
Бальзам для губ на основі олійно-какао
Візьміть в рівних пропорціях кокосову та олію какао – це базові олії. Розігрійте їх на паровій бані до однорідного рідкого стану. Зніміть з водяної бані і додайте рідкі олії за вашим побажанням:
– мигдалева олія – для зволоження і живлення шкіри;
– олія авокадо – знімає різні дерматити, в тому числі від холоду;
– шипшина – регенерує шкіру і насичує її вітаміном С;
– календула – має антисептичні властивості, знімає запалення.
Рідкі олії потрібно додавати в пропорції 4: 1 – 4 частини базової олії на 1 частину рідкої.
Якщо ви хочете зробити бальзам кольоровим, додайте сік буряка в базові олії в пропорції 1: 2 і протримаєте на паровій бані півгодини. Зніміть ємність з парової бані і поставте в холодну воду. У міру остигання олій перемішуйте їх. Коли олії охолонуть, вони набудуть червоного кольору.
Для підфарбовування можна використовувати також сік вишні або обліпихи, а також харчові барвники або шматочоки старої помади. Якщо ви хочете, щоб бальзам блищав на губах, додайте в нього ¼ ч.л. касторової олії. Для аромату можете додати ваніль.
Бальзам для губ на основі воску
Розігрійте на водяній бані бджолиний віск, нарізавши його дрібними шматочками. Додайте в віск олію какао і Ши в рівних пропорціях. Розтопіть до однорідної консистенції. Зніміть ємність з водяної бані і додайте рідкі олії. Олія календули і обліпихи мають сильні загоюючі властивості. Налийте олію в порожній флакон від помади або скляні маленькі баночки. Термін придатності бальзаму – півроку.
Читайте також, як зробити Апельсиновий цукровий скраб для тіла
Бальзам для губ в екстремальних умовах
Розігрійте на водяній бані 1 ч.л. бджолиного воску, 2 ч.л. олії Ши і 1 ч.л. кокосової олії. Додайте ч.л. меду. Коли консистенція стане однорідною, перелийте в скляну баночку. Щоб отримати кольоровий бальзам, додайте в баночку кольоровий косметичний пігмент.