Які олії забивають пори і сприяють виникненню акне

maslo_dlya_licya

Ви вже чули про користь олій і встигли спробувати на собі, але замість чистої, молодої, сяючої шкіри отримали розширені пори, запалення і прищі?

Ви не самотні. На такий результат скаржаться багато. А все тому, що не враховується один показник – «комедогенність».

Що таке комедогенність

Цей термін походить від слова «комедон». Так називають чорні точки, які псують колір обличчя, зовнішній вигляд шкіри, а в запущених випадках призводять до появи прищів. З’являються вони як у підлітків, так і дорослих – вік тут не має значення. Щоб зрозуміти, як виникають чорні цятки, треба бути обізнаним з будовою волосяного фолікула.

Фолікул – поглиблення на поверхні епідермісу, всередині якого розвиваються волоски. У просвіт порожнини сальними залозами виробляється шкірне сало, яке змащує волосся. Коли ця протока закупорюється, утворюються комедони. Якщо створено сприятливе середовище, вони запалюються і з’являються прищі.

У юнацькому віці цьому сприяє підвищене вироблення сала на тлі гормональних змін. У дорослих, крім порушень в організмі, проблема викликається неправильно підібраними косметичними засобами, в тому числі і рослинними оліями.

Але не всі олії однаково небезпечні. Справа в тому, що частина з них мають підвищену комедогенність, інші ж можуть бути використані для лікування жирної, запаленої шкіри.

У 1984 році Джеймс Фалтон (дерматолог, косметолог, пластичний хірург) провів дослідження ряду компонентів, широко використовуваних косметичної індустрією (в тому числі і олій), на предмет комедогенності. В результаті чого кожна речовина отримала рейтинг від 0 до 5 балів:

  • 0 – не забиває пори.
  • 1 – низька комедогенність.
  • 2 – помірно низька.
  • 3 – помірна.
  • 4 – досить висока.
  • 5 – висока.

З плином часу дослідницька робота, розпочата Фалтоном, була продовжена іншими вченими, і тепер рівень комедогенності більшості олій визначений. Це знання можна використовувати собі на благо, оцінюючи склад засобів ще до їх покупки або самостійно роблячи косметику, яка підійде вашому типу шкіри.

Вивчаючи дані досліджень, не варто забувати, що кожен з нас абсолютно унікальний. Цілком можливо, що олії з комедогенністю 0-1 балів будуть погіршувати вашу шкіру, а ті, що мають 3 або навіть 5 рівень прекрасно вам підійдуть. Цей факт завжди варто враховувати і орієнтуватися насамперед на свій досвід, а не на чужий.

0 БАЛІВ

Тут перераховані олій, які не повинні забивати пори, а, навпаки, сприяти їх очищенню: кавунна, арганова, годжі, ожини, конопляна, макова, мінеральна, соняшникова, ши.

1 БАЛ

Олії з безпечним показником комедогенності. Їх можна використовувати на жирній шкірі і шкірі, схильній до акне: виноградних кісточок, календули, рицинова, ківі, полуниці, обліпихова.

2 БАЛИ

Олії все ще підходять для жирної шкіри, але в обмеженій кількості, зате вони прекрасно сприймаються нормальним і іншими типами шкіри. Також вони підходять для лікування рубців після акне: абрикосових кісточок, арахісова, баобаба, бразильського горіха, вишневих кісточок, гірчична, волоського горіха, жожоба, зеленого чаю, кедрових горішків, журавлини, ланолінова, мигдальна, персикова, сандалова.

3 БАЛИ

Цей рівень комедогенних олій дозволяє використовувати їх на сухій шкірі і тих ділянках обличчя і тіла, які не схильні до появи комедонів (наприклад, повіки, лікті, коліна, п’яти): авокадо, кунжутна, макадамії, марули, морквяна, норкова, насіння Чіа.

4 БАЛИ

Олії поживні і корисні, але на шкірі більшість поводяться як провокатори: підсилюють вироблення сального секрету і заважають шкірному диханню, тим самим сприяючи закупорюють пор. Найкраще використовувати їх на сухих ділянках тіла і волоссі, приймати всередину: какао, кокосова, лляна, соєва.

5 БАЛІВ

Надзвичайно корисне і разом з тим комедогенна олія. Додавайте тільки в суміші в невеликій кількості і наносите на ті ділянки шкіри, які не схильні до утворення комедонів: зародків пшениці.