7 помилок в боротьбі з прищами

7_pomilok

Якщо ти думаєш, що прищі – доля пубертату, то помиляєшся. За статистикою, від акне страждають близько 80% жінок. А ось борються жінки з висипаннями дуже вже підлітковими методами. Які ж помилки ми робимо, намагаючись позбутися від прищів?

Цей сценарій повторюється знову і знову. Ти знаходиш новий прищик, мажеш його підручними засобами, потім виявляєш, що ситуація погіршилася і пускаєш в хід руки. Далі неминуче прищик запалюється ще більше, з’являється припухлість і біль, а потім рубець не сходить ще кілька місяців. Отже, давай розбиратися з твоїми помилками в цій стратегії війни.

Помилка 1: Просто точково обробляти висипання

Так, це природна реакція на прищик – припекти. Але це може зовсім не зробити погоди для твоєї шкіри. На її поверхні тисячі пір, які з’єднують сальні залози з поверхнею шкіри. І складно сказати, яка з них буде забита настільки, що створить прищик. Звичайно, мазь допоможе заспокоїти висипання, але не запобіжить появі нового поруч. Замість покупки нового пластиру, зверни увагу на помилку №2.

Помилка №2: Використовувати засоби від висипань, тільки коли є акне

Якщо ти знаєш, що шкіра схильна до висипань або у тебе є гормональні акне в одні і ті ж дати місяця – використовувати засоби проти вугрів у міру необхідності, це все одно що кусати лікті.

Замість цього більш ефективно використовувати кожен день ніжний продукт, який містить саліцилову або інші кислоти. Це допомагає запобігти появі прищів в довгостроковій перспективі. Саліцилова кислота також надає протизапальний ефект, так що допоможе мінімізувати подразнення.

Помилка №3: ​​Робити занадто глибоке очищення

Нам зрозуміла твоя думка: зняти верхній шар шкіри в надії, що прищі підуть разом з ним. Але, на жаль, так не станеться. Якщо ти не будеш ніжна зі своєю шкірою, то запалень буде ще більше. Позбудься всіх абразивних продуктів на зразок скрабів і спробуй м’які відлущуючі засоби з фруктовими кислотами.

Помилка №4: Неправильно видавлювати прищі

Раніше вважалося, що самостійне видавлювання прищів призводить до бактеріальних інфекцій і рубців. Але тепер більшість дерматологів кажуть, що поки ми використовуємо чисті інструменти для видалення висипань, все в порядку. Добре очищаємо шкіру, дезінфікуємо обличчя і інструмент (найкраще працює косметологічна петля з лопаткою), знаходимо центр вугра і акуратно натискаємо. Пам’ятай тільки, що глибокі прищі все ж повинен вичищати лікар.

Помилка №5: Швидко вмиватися

Якщо тобі здається, що твій засіб для вмивання з саліцилової кислотою не працює, може просто ти не даєш йому шансу? Чистячим засобам потрібно трохи часу для контакту з шкірою, щоб запрацювати. Лікарі радять: нанести очищаючий продукт, заспівати алфавіт, а потім змити.

Помилка №6: Вірити в кожен лайфхак, який ти бачиш в інстаграмі

Ти не сумніваєшся, що зубна паста – ефективний засіб проти прищів? Косметологи кажуть, що такі інгредієнти як ментол або кориця в зубній пасті, нанесені на запалення, можуть викликати сильне подразнення і навіть хімічний опік. Те ж саме відноситься до клею для видалення вугрів, куркуми для відбілювання зубів і іншим «крутим лайфлакам».

Помилка №7: Ти не використовуєш зволожуючий крем, якщо шкіра жирна

Коли ти перетворюєш своє обличчя в Сахару, то ти не змушуєш прищі зникнути, а тільки ще більше подразнюєш шкіру. У тебе може бути жирна, схильна до акне шкіра, але як і раніше їй буде не вистачати зволоження. Відсутність крему у догляді призводить до того, що залози починають виробляти ще більше жиру. Для жирної шкіри просто вибирай спеціальні продукти, що не містять олій в своєму складі.