Весною, коли нам особливо хочеться бути красивими, волосся не виправдовує наших надій. Після зимових холодів воно виглядає тьмяним, сухим і позбавленим життя. Саме на початку весни волосся необхідно підживити зсередини вітамінами, а ззовні – масками проти сухості.
Основний фактор, із-за якого волосся стає сухим і ламким – це недостатнє виділення сальними залозами шкіри голови спеціальної змащувальної рідини. Причинами цього можуть бути і генетичні, і зовнішні фактори.
Причини сухості волосся
- Погода: перепади температур, вітер несприятливо впливають на шкіру голови.
- Життя в мегаполісі: атмосфера міста, постійні стреси і життя напоспіх не додають волоссю здоров’я.
- Часте миття голови: запилюжене і загазоване повітря змушує мити голову практично щодня. Шампуні з численними добавками, а також засоби, призначені для іншого типу волосся, можуть призвести до його сухості.
- Гарячий фен: постійне сушіння гарячим повітрям, а також вкладання плойками та прасочками витягує вологу із волосся. Крім того, недостатньо зволожене повітря в квартирі чи офісі також пошкоджує волосся.
- Низькокалорійна дієта: незбалансоване харчування або дієта без належної кількості жирів, вітамінів та мінералів призводить до сухості волосся. У вашому раціоні обов’язкові повинні бути оливки, горіхи, жирна риба, злаки, рослинні олії для краси волосся і шкіри.
- Порушення в роботі щитоподібної залози.
Живлення волосся зсередини
Перегляньте свій раціон харчування і додайте до нього мінеральні добавки, які містять необхідні для волосся мікроелементи.
- Калій і натрій – сприяють нормальній циркуляції крові, завдяки чому кисень надходить до волосяних фолікулів.
- Магній – стимулює ріст волосся, оскільки допомагає живильним речовинам проникати в клітини цибулин.
- Бром – є природним антисептиком, який знімає подразнення та запалення шкіри.
- Хлор – забезпечує мінеральний баланс в організмі.
- Кальцій – зміцнює клітинні мембрани та робить волосся міцним.
Читайте також: Універсальний денний макіяж (Відео)
Живлення волосся ззовні
Кокосова маска для волосся
Кокосова олія завдяки своїй хімічній формулі найкраще з усіх рослинних олій проникає у лусочки волосся і живить його.
Складники:
- 2 ст.л. гелю алое вера
- 2 ст.л. кокосової олії
- 2-3 краплі розмаринової олії (протипоказана при вагітності)
Змішайте усі компоненти і нанесіть готову маску на вологе волосся перед миттям. Енергійно помасуйте, одягніть поліетиленову шапочку і залиште на 20-30 хвилин. Змийте нейтральним шампунем.
«Майонез» для волосся з авокадо та бананом
Складники:- 2 яєчних жовтки
- ½ авокадо
- ½ банана
- 1/3 склянки оливкової олії
Змішайте жовтки з авокадо в блендері й збийте разом із оливковою олією до отримання однорідної суміші. Застосовуйте так само, як попередню маску.
Маска з коньяком для посічених кінчиків
Складники:- 2 ч.л. касторової (рицинової) олії
- 1 ч.л. коньяку
- 3-6 крапель ефірної олії іланг-іланга
Розчиніть іланг-іланг в касторовій олії, потім додайте коньяк. Усі компоненти перемішайте і нанесіть на кінчики волосся на ніч.
Маска-крем для відновлення волосся
Складники:- 1 курячий білок
- 3 ст.л. густого білого йогурту (без добавок і барвників)
- 2 ч.л. рідкого меду
Збийте білок у густу, стійку піну. Мед розітріть з йогуртом і акуратно вимішайте з білком. Нанесіть на вимите, ледь вологе волосся на 15-30 хвилин і одягніть шапочку для душу. Потім змийте маску прохолодною водою і вимийте волосся нейтральним шампунем.
Бананова маска для сухого волосся
Складники:- 1 спілий банан
- 2 ст. л. рідкого меду
- 2-3 краплі олійного розчину вітаміну А
- 2-3 краплі олійного розчину вітаміну Е
Банан розімніть, а мед змішайте з олійними розчинами вітамінів. Обидві суміші ретельно перемішайте. Нанесіть маску на чисте, ледь вологе волосся. Якщо у вас жирна шкіра голови, не накладайте маску на корені. Потримайте маску 20-30 хвилин під шапочкою для душу і махровим рушником. Змийте теплою водою.
Важливо!
Для ефективного результату необхідний курс масок – 1-2 рази на тиждень упродовж місяця.
Догляд за волоссям навесні
- Підберіть шампунь для свого типу волосся. Уникайте шампунів, що містять спирт та інші агресивні речовини. Найкраще для сухого та ламкого волосся підходять шампуні на основі трав.
- Мийте голову не частіше одного разу на два дні. Вода для миття повинна бути помірно теплою, у жодному випадку не гарячою.
- Після кожного миття ополіскуйте волосся настоями та відварами шавлії, звіробою, хвоща польового, фіалки триколірної. Власниці жирного волосся можуть застосовувати відвари деревію та дуба.
- Відпочивайте самі й давайте відпочинок своєму волоссю. Сушіть волосся природнім чином, без використання фену. Намагайтеся більше гуляти на свіжому повітрі й уникати стресів. І волосся, і весь організм будуть вам вдячні за таку турботу.