Правила миття та догляду за волоссям

pravila-z-mittya-ta-doglyadu-za-volossyam

Найбільш хвилююче запитання, пов’язане з миттям волосся – це «як часто треба мити голову?». Однозначно на це запитання відповісти складно, оскільки це залежить від фізіологічних особливостей, типу волосся, пори року (під шапкою або в спеку воно забруднюється швидше), фізичної активності, а також їх загального стану.

Взагалі прийнято вважати, що нормальне, здорове волосся досить мити один раз в тиждень. В принципі з цим можна погодитися. Ті, у кого є діти, напевно помічали, що після миття у дитини волосся, воно залишається свіжим і чистим не менше семи днів, ну а в міру дорослішання волосся починає вимагати все частішого миття.

Не так давно вважалося, що мити волосся краще якомога рідше. Сучасні трихологи спростували цю теорію. Вони рекомендують не допускати сильних забруднень, при яких пасма стають сальними, злиплими, покриваються пилом, шаром жиру, оскільки це негативно позначається на їх стані.

У зв’язку з цим мити волосся слід за потребою (щоб волосся залишалось в хорошому стані, зазвичай, вистачає мити його два-три рази на тиждень). Фахівці вважають цілком прийнятним навіть щоденне миття волосся, особливо якщо локони схильні до жирності або коли на них регулярно наноситься велика кількість засобів для вкладання. Однак для цього слід використовувати максимально м’які шампуні або ті, що призначені для щоденного використання (як правило, ця інформація міститься на етикетках).

Чим потрібно мити голову

pravila-z-mittya-ta-doglyadu-za-volossyam2

Ні для кого не секрет, що сучасні очищаючі засоби містять масу хімічних речовин, здатних не кращим чином позначатися на стані волосся. Чого тільки вартий лаурилсульфат натрію, присутній практично у всіх шампунях. Дана речовина використовують для миття машин, виготовлення побутової хімії, порошків і навіть чищення двигунів. Вона прекрасно піниться і усуває жир, тому і користується величезною популярністю серед виробників.

Не менш шкідливими можуть бути інші складові кондиціонерів, бальзамів і шампунів. Тому купуючи їх, обов’язково звертайте увагу на склад.

Ідеальний засіб для миття волосся повинен містити мінімум хімічних компонентів. Віддавайте перевагу перевіреним маркам або продуктам, що продаються в аптеках. Крім цього засіб повинен підходити до типу вашого волосся.

Не кращим вибором стануть шампуні типу 2в1, склад яких збагачено ще й, наприклад, бальзамом. Звичайно, якісний засіб шкоди волоссю не нанесе, проте він навряд чи стане таким ж хорошим, як при використанні кожного продукту окремо. Справа в тому, що різні речовини, з’єднані воєдино, здатні нейтралізувати дію один одного.

Підбираючи шампунь, варто враховувати ще й те, що шкіра голови і саме волосся мають особливість звикати до певних речовин, це відчутно знижує їх ефективність. У зв’язку з цим шампуні бажано час від часу міняти.

Домашні засоби

pravila-z-2mittya-ta-doglyadu-za-volossyam

Альтернативою магазинним шампуням можуть стати домашні засоби. Одним з найбільш простих і при цьому ефективних можна вважати звичайну харчову соду. Миття голови содою чудово очищає волосся від всіх забруднень і навіть жиру. Щоб провести цю процедуру розчиніть соду в теплій воді (на склянку води столова ложка порошку) і промийте отриманим розчином своє волосся. Після використання даного засобу обов’язково сполосніть волосся підкисленою соком лимона водою.

Можна проводити миття волосся олією, особливо корисно це буде для власниць сухого волосся. Для цього підійдуть будь-які олії,які сприятливо впливають на локони, наприклад, оливкова, розмаринова, мигдальна, кокосова, олія паростків пшениці, виноградних кісточок, жожоба, авокадо і т.д. Однак використовувати їх в чистому вигляді не можна.

Читайте також: Модні зачіски з косичок осінь 2017 (Відео)

Хороший ефект дають олії змішані з жовтком :

– Збийте ложку олії з жовтком, нанесіть, масажуючи, на волосся і укутайте його харчовою плівкою. Хвилин через тридцять просто обполосніть волосся теплою (краще навіть злегка прохолодною) водою.

Олії з’єднувати можна і з іншими компонентами – гірчичним порошком, медом, безбарвною хною, соком лимона, також їх можна додавати і до вже готових шампунів.

55pravila-z-2mittya-ta-doglyadu-za-volossyam

Правила миття волосся:

  • -До того, як приступати до миття обов’язково розчешіть волосся, так воно буде менше сплутуватися при митті, а значить і легше розчісуватись після.
  • – Шампунь наносьте тільки на добре змочене волосся.
  • – Перш ніж наносити шампунь, вилийте його в долоньку, розведіть водою і злегка спіньте. Це дозволить розподілити засіб рівномірно.
  • – Використовуйте стільки шампуню, скільки необхідно, так як велика його кількість волосся чистішим не зробить, а от змити його буде складніше.
  • – Шампунь розподіляйте легкими масажними рухами, використовуючи при цьому тільки кінчики пальців. Ні в якому разі не тріть волосся одне об одне.
  • – Миття корисно поєднувати ще й з масажем, це дозволить поліпшити кровообіг, зміцнити цибулини волосин, в результаті волосся почне краще рости, виглядати і менше випадати.
  • – Особливу увагу приділіть змиванню шампуню. Щоб він змився повністю, волосся рекомендується обполіскувати довше, ніж намилювати в три рази.
  • – Нерідко одного миття виявляється недостатньо, в такому разі не бійтеся його повторити. Але врахуйте, якщо голову ви миєте щодня, то одного разу достатньо.
  • – Після видалення шампуню, при необхідності, можете використовувати додатковий догляд для волосся, кондиціонер, маску і т.д.
  • – Вимите волосся можна злегка викрутити, а після промокнути рушником. Для усунення надлишків вологи можна обернути голову рушником. Сильно терти, а тим більше сушити волосся рушником не варто, оскільки у вологому стані його особливо легко пошкодити.
  • – До розчісування волосся рекомендується приступати після того, як воно злегка висохне. Для цього варто використовувати гребінь, який має рідкі зубці.
  • -Сушити волосся найкраще природним шляхом.