Гідролати – друзі чи вороги нашій шкірі

gidrolat

Гідролат – це випарений екстракт рослин на водній основі. Для його приготування через корисні трави або квіти проганяють пар, а після цього збирають конденсат. Гідролат також називають дистилятами або квітковою водою.

Такий засіб дуже концентрований, тому за своїм впливом може зрівнятися навіть з ефірними маслами. Але гідролати діють більш м’яко, а використовувати їх можна навіть в чистому вигляді. Вони легко проникають у верхні шари шкіри і в структуру волосся, тому забезпечують швидкий і якісний результат.

Гідролати є засобами натуральної косметики і містять в собі всі цілющі властивості рослин, з яких вони виготовлені. Так як такі засоби не мають в складі спирту або інших подразнюючих шкіру компонентів, вони ідеально підходять для всіх типів шкіри, включаючи чутливу. У складі чистого гідролата повинен вказуватися лише один інгредієнт – гідролат або дистилят конкретної рослини.

Користь гідролатів

Гідролат для обличчя здатний забезпечувати очищуючий ефект, тонізуючий і навіть легке зволоження. Однин з найпопулярніших засобів – гідролат троянди. Він робить шкіру неймовірно м’якою, ніжною, зволожує її і надає чарівний аромат. Для якісного очищення і заспокоєння шкіри краще використовувати гідролат лаванди або волошки. Їх можна застосовувати в якості тоніка або спрея.

Гідролат ромашки – відмінний антисептик, який допоможе зняти свербіж, впоратися із запаленням, екземою або алергією. А гідролат розмарину називають королівським еліксиром завдяки його дивовижним властивостям. Він здатний позбавити від болю в суглобах, свербіння і лупи.

Як підібрати гідролат за типом шкіри

Гідролати будуть діяти найбільш ефективно, якщо їх правильно підібрати за типом шкіри. Деякі з них будуть відмінно зволожувати і живити суху шкіру, інші – очищати і дезінфікувати, треті – заспокоювати й знімати подразнення.

  • Дівчатам з нормальною шкірою варто звернути увагу на гідролати зеленого чаю, календули, вербени і лаванди.
  • Красуням з проблемною шкірою краще вибирати дистиляти м’яти, розмарину, меліси, ромашки або чайного дерева.
  • Власницям сухого типу шкіри ідеально підійдуть засоби на основі троянди, жасмину та іланг-ілангу.
  • Дівчатам з чутливою шкірою краще придивитися до гідролатом гамамелісу, ромашки, жасмину або троянди.
  • Власницям жирної шкіри ідеально підійдуть дистиляти полину, шавлії, меліси, м’яти, розмарину, сосни і неролі.
  • А красуням з комбінованим типом шкіри варто спробувати засоби на основі неролі, зеленого чаю або шавлії.

Як застосовувати гідролати

Гідролат можна використовувати замість звичних засобів по догляду. Наприклад, замість тоніка. Досить намочити ватний диск засобом і протерти обличчя. Beauty-продукт допоможе очистити шкірний покрив, звузити пори і зволожити шкіру.

Також можна використовувати дистилят як спрею або термальної води протягом дня. Він допоможе освіжити шкіру, паралельно зволожить і заспокоїть її. В такому випадку засіб варто використовувати на очищеної від косметики шкірі.