Сироватка для обличчя: користь для шкіри чи ефект плацебо?

sirovatka

Якщо вірити обіцянкам, то сироватки для обличчя – це «еліксир молодості в пляшці», концентрат найкорисніших природних компонентів, які позбавлять ваше обличчя від недоліків, будь то пігментні плями або зморшки.

Чи справді сироватки працюють

Сироватки, безсумнівно, працюють. Вони зволожують, а також сприяють гарному проникненню активних компонентів, що в них містяться в ліпідну мембрану шкіри, а також клітини. Це ключовий фактор, тому що ми хочемо мати не тільки здорову шкіру, але щоб вона і виглядала саме такою.

Часто сироватки спрямовані на боротьбу з такими явищами, як сухість шкіри, зморшки, втрата пружності, пігментні плями і т. п. Також це косметичний засіб може випускатися під певний тип шкіри.

Сироватки важливі для людей з жирною шкірою, які не переносять зволожуючі засоби у вигляді кремів, тому що вони можуть викликати у таких людей висипання. А деякі компоненти сироваток не можна приготувати у вигляді крему.

Переваги гідрофільності сироваток

Деякі корисні компоненти, які містяться в сироватках, є гідрофільними (розчинними у воді). Ці ж інгредієнти не можуть розчинитися в кремі більш щільної текстури, тому сироватки для обличчя мають переваги, яких немає у кремів. Таким чином, сироватки є свого роду «проміжним продуктом»: вони містять розчинені антиоксиданти, але не провокують висипання на шкірі і не забивають пори.

Як підібрати сироватку для вашого типу шкіри та віку

Коли ви з’ясували, що найкраще підійде вашому типу шкіри, вам, можливо, захочеться дізнатися, що саме ви наносите на шкіру.

Альфа-гідроксикислоти (AHA) – це гліколева кислота з цукрового очерету, молочна, яблучна, лимонна, а також винна. У низьких концентраціях вони хімічно скрабують шкіру і покращують її текстуру.

Matrixyl 3000 призначений для стимулювання вироблення колагену. Компонент справляється з цим завданням, але не працює однаково ефективно для всіх.

Ретинол (вітамін A) ефективно стимулює вироблення колагену і видаляє поверхневий шар шкіри.

Пептиди міді прекрасно покращують синтез колагену і омолоджують шкіру.

Фактор росту допомагає стимулювати синтез колагену.

Гіалуронова кислота (Hyaluronic acid) дієво пом’якшує і допомагає шкірі виробляти більше колагену, покращує її пружність і колір.

Ресвератрол – ефективний антиоксидант, що отримується з винограду. Але для того, щоб компонент працював, він повинен бути стабілізованим.

Убіхінон (коензим Q10) є прекрасним антиоксидантом. Для збереження властивостей повинен мати високу концентрацію і бути стабілізованим.

Бджолина отрута – це компонент, якого слід уникати. Його корисні властивості для шкіри не були доведені, він також може викликати алергічну реакцію. Існують більш корисні й ефективні інгредієнти.

Екстракт зеленого чаю (Camellia sinensis) – чудовий компонент. Він містить поліфеноли, які борються з вільними радикалами. Цей екстракт також є антиоксидантом і допомагає зберегти колагенові волокна і стимулювати їх ріст.

Магнезіум аскорбіл фосфат (Magnesium ascorbyl phosphate – стабілізований вітамін C) володіє значними антиоксидантними властивостями, але повинен бути добре стабілізований.

Ферулова кислота (Ferulic acid) – прекрасний антиоксидант, що допомагає стимулювати вироблення колагену.

Цераміди (інгредієнт, який відновлює шкіру) – також прекрасний компонент для хорошого зволоження шкіри. Вони «скріплюють» клітини шкіри і допомагають підтримувати зволоженість.

Токотрієноли або токофероли (вітамін E) здатні захищати шкіру від пошкодження вільними радикалами, наприклад, в результаті впливу сонячного світла або ультрафіолетового опромінення.

Ніацинамід (Niacinamide – вітамін B3) володіє дивовижною здатністю зволожувати шкіру, дає енергію мітохондрій (вони синтезують енергію в клітинах) для прискорення відновлення клітин. Таким чином, ніацин добре підходить для зменшення пігментних плям на обличчі, а також покращує бар’єрну функцію шкіри.

Силікони (диметикон (dimethicone) та інші компоненти хімічного походження, що закінчуються на – cone) – це інертні молекули, які використовуються як емоленти, тобто пом’якшувальні речовини, що забезпечують гладкість і шовковистість при нанесенні, вони також можуть бути потрібні для стабілізації продукту.

Кращі компоненти сироваток для різного віку

  • 20-30 років: цераміди, ніацинамід, вітамін C.
  • 30-40 років: ретинол, гіалуронова кислота, AHA (альфа-гідроксикислоти).
  • 40-50 років: ретинол, різні антиоксиданти (пептиди міді, феруловя кислота, фактор росту).

Для досягнення максимальної ефективності сироватки застосовуються курсами 1-4 рази в рік. Один курс триває від 2 тижнів до 2 місяців. Якщо мета – усунення зморшок або в’ялості шкіри, курс може тривати від 2 до 3 місяців. Потім необхідно зробити невелику перерву, а краще замінити одну сироватку на іншу.

Як правильно наносити сироватку

Після того, як ви вибрали сироватку, виходячи з ваших потреб, можна приступати до її використання. На попередньо очищену і тонізовану шкіру нанесіть 2-3 краплі засобу і ніжними масажними рухами розподіліть його по всій поверхні обличчя. Робити це необхідно вранці і ввечері.

Для посилення ефекту на ту чи іншу проблемну зону можна додатково нанести 1-2 краплі сироватки. Але існують і спеціальні сироватки для локального застосування, наприклад, для зони навколо очей.

Через 3-4 хвилини, коли засіб вбереться, нанесіть на шкіру крем. Бажано, щоб він був з тієї ж косметичної лінії, що і сироватка. По-перше, він адаптований для застосування в парі з сироваткою і спрямований на посилення її ефекту. По-друге, він зміцнить гідроліпідну мантію вашої шкіри, захистить її від зовнішніх подразників і не дозволить активним компонентам сироватки випаруватися.

Використовувати будь-який крем, який під руку попадеться, не можна. Припустити, яка реакція відбудеться після змішування засобів, дуже складно. Як мінімум, може з’явитися алергія або специфічний висип.

Але якщо ви використовуєте сироватку у вигляді емульсії, після її нанесення можна не застосовувати додатковий кремовий засіб. Такі самостійні сироватки створюють на шкірі потужний захисний ліпідний бар’єр, оскільки в них містяться ліпіди. Наприклад, самостійно наноситься сироватка, зроблена на основі гіалуронової кислоти різної молекулярної маси. А ось гелевидні сироватки завжди необхідно закривати кремом.