День матері 2024. Як відзначають це свято в Україні?

den_materi

Щороку в багатьох країнах відзначається День матері. В Україні це свято офіційно відзначається щорічно, починаючи з 2000 року, у другу неділю травня. Мама – це супергеройка сучасного світу, яка вкладає все своє серце і душу у виховання та догляд за своїми дітьми, саме вона пригортає нас до себе, коли весь світ проти нас. У цій статті ми розглянемо історію свята саме в Україні та його значення, щоб ви могли показати свою любов та повагу до найбільш важливої людини у своєму житті.

Як виникло святкування Дня матері в Україні?

Історія святкування Дня матері в Україні має свої корені ще в далекому минулому. За часів Київської Русі існувало схоже свято пов’язане із материнством – день Пречистої Діви Марії. Цього дня було заведено вітати жінок, особливо матерів. Згадки про вшанування матері й досі збереглися у багатьох піснях та весільних обрядах.

Саме святкування Дня матері у сучасному розумінні було започатковано в Україні в середині XX століття. Серед української громади День Матері вперше влаштував Союз українок Канади в 1928 році. Після того багато різних організацій підтримало цю ініціативу, влаштовуючи різні концерти, конференції та акції які допомогли розповсюджувати це свято на теренах України. На жаль, у 1939 році радянська влада заборонила відзначати День матері.

Проте, під час Другої світової війни були спроби відродити це свято. Наприклад, у 1944 році автор “Краківських вістей” Б. Д. запропонував святкувати День матері 24 липня, у День святої Ольги. Також було написано багато доробків про історію започаткування, символізму та важливості свята у світі та необхідність його відзначення в Україні.

Символ матері ластівка

lastivka

Одним із найдавніших символів матері вважають ластівку. Ластівка, як пташка, має жіночу символіку та є втіленням чистоти. Вона надихає, дарує радість та несе весняний настрій на своїх крилах. Традиційно вважалося, що там, де ластівки будують свої гнізда, там завжди буде щастя, оскільки ці птахи, окрім весни, приносять ще і кохання молодим людям, а також благополуччя для домашніх тварин. У щедрівці ластівка символізує Богородицю, а також може втілювати у собі жіночі якості, зокрема материнську любов.

Також інші символи матері можуть включати квіти, зокрема жоржини та кущі троянд, які є символом краси та духовності. Зображення матері з дитиною на руках є ще одним поширеним символом, який відображає дбайливе ставлення до дітей та ніжність матерів.

День матері у наші дні

mmaa

За часів незалежної України свято встановлено згідно з Указом Президента України «Про День матері» від 10 травня 1999 року № 489/99, яке відзначають його щороку у другу неділю травня.

То ж не забувайте віддавати своїм матерям належну шану та подяку за їхню безмежну любов і турботу не тільки на День матері, а весь час проведений із ними поруч.