Сьогодні нікого не здивуєш вільним графіком. Фрілансерів багато скрізь та у різних сферах. З одного боку це чудово, адже людина сама коригує свій графік і визначає пріоритети. З іншого – не варто забувати про саморганізацію, яка відіграє ключову роль у такій роботі.
Зосередженість
Поговоримо про те, як працювати з вільними графіком і зберегти зосередженість. Для початку встановіть межі, за якими будете працювати.
Позначте плюси своєї віддаленої роботи: вам не потрібно прокидатись дуже зранку, якщо ви – сова, не треба добиратись зранку, якщо ви живете далеко від офісу. А що вже казати про поєднання роботи з іншими справами та проектами. Ви цілком і повністю можете контролювати свій час. І саме цей контроль повинен бути чітко налагодженим. Інакше ваша система може просто рухнути. Адже працюючи вдома, дуже легко відволіктись на будь-що: прибирання, готування їжі, фільм, книжку тощо…
Тому встановіть собі чіткі дедлайни, коли має бути виконаний той чи інший обсяг роботи і дійте чітко за ним. Доведеться зрозуміти, що немає поряд керівника, який вас проконтролює і нагадає про завдання.
Це доволі складно, але уявіть, що згідно з національним дослідженням гнучкості в роботі, майже усі менеджери, які дозволили гнучкий графік і віддалену роботу, не спостерігають негативних наслідків. Навпаки: роботою вони задоволені і все частіше дозволяють працювати з вільним графіком.
Кілька порад фрі-лансеру
1. Звички
Вам допоможе створення робочих звичок. Наприклад, починати день із однієї і тієї ж процедури. Це можуть бути навіть 15 хвилин на ранкове читання. Неважливо, що ви будете робити пізніше, проте саме така рутинна щоденна робота закладе гарний фундамент, який допоможе досягти поставлених цілей. А це, у свою чергу, допоможе вам працювати із вільним графіком.
2. Початок і завершення дня
Ви маєте відчувати якісь ознаки, які вам нагадуватимуть, що день почався і те, що він уже підійшов до завершення. Неважливо, що ви залишаєтесь удома протягом усього дня. Спробуйте, до прикладу, перед початком роботи переодягнутись чи прийняти душ. Робіть так щоразу, а з часом ваш мозок просто звикне, що прийняття душу означає початок роботи.
3. План
Без плану нікуди. Складіть собі календарний план, аби не втратити відчуття часу, який має властивість кудись «тікати». Складаючи план на кожен день, ви чітко бачите, що треба зробити, а що вже зроблене і скільки маєте на це годин. Відтак не буде втрати днів, коли ви просто випадаєте зі життя.
4. Спілкування
У жодному разі не втрачайте контакт із роботодавцем. Це діє не лише на вас, а й на нього. Адже роботодавець не бачить вас фізично, відтак він не знає, працюєте ви чи ні. Ваше спілкування додає йому впевненості, що ви – на місці і все гаразд. Довіра у фрілансі дуже важлива.
5. Відповідальність
Працювати з вільним графіком насправді дуже вигідно. Але ця робота вимагає відповідальності. Мусите розуміти, що від вчасності та якості виконаної роботи дуже залежить ваша репутація. Тому не втрачайте її, бездумно проводячи дні удома, а потім кидаючись до роботи в останній момент.
Фріланс – це не лише плюси, але й певні складнощі та обмеження. Звісно, лише вам вирішувати, чи можете ви пробувати такий варіант роботи. Навчіться правильному балансу, і все обов’язково вдасться.