Більшість людей в цілому світі вже не уявляють свого життя без велосипеда, не дивлячись на усе різноманіття траспортних засобів, яке пропонує нам сучасний ринок. Великою перевагою велосипеда є те, що ним можна компенсувати дифіцит часу на фізичну активність. Krasainfo вирішила розібратись в чому ж полягає користь та шкода катання на велосипеді?
Великою перевагою велосипеда є те, що Вам не потрібно витрачати багато коштів для його обслуговування й постійної заправки бензином, а також не потрібно стояти безліч часу в дорожніх корках. Їздячи на роботу на велосипеді, не потрібно буде думати про час, який Ви повинні виділити на фізичну активність.
Регулярні навантаження при пересуванні на велосипеді позитивно впливають на серцево-судинну систему, а це важливо для людей з віком. Адже м'яз серця з роками у людини починає давати збій.
Якщо говорити про користь велосипеду для людей, які працюють головою, в офісах, то вона є колосальною. Люди, які ведуться малорухомий спосіб життя страждають від дефіциту рухової активності, цілими днями перебуваючи в сидячій позі за екраном монітора. Велосипед - ідеальний варіант компенсації рухової активності в нижній половині тулуба. Пересування на звичайному велосипеді зміцнює м'язи ніг, живота, стегон і сідниць.
Їзда на велосипеді дуже корисна курцям, тому що відбувається поглиблена вентиляція легенів.
В процесі активного крутіння педалей витрачається велика кількість енергії: організм починає втрачати зайву воду, виділяючи її у вигляді поту. Жири розщеплюються не відразу: спочатку витрачаються «швидкі» вуглеводи - це цукор, що міститься в крові, і «триматися» на ньому організм може приблизно 30-40 хвилин. Після цього він «добирається» до жирових запасів, і отримує енергію з них: щоб отримати приблизно 9 ккал, організму потрібно розщепити 1 г жиру. Катання на велосипеді дозволяє спалити 250-800 ккал за годину. Катання на велосипеді зміцнює м'язи ніг та сідниць.
Не можна їздити на велосипеді людям у яких:
- помірні і виражені дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів та хребта.
- помірний і виражений сколіоз.
- загострення захворювань суглобів та хребта (катання на велосипеді може посилити біль).
- опущення нирок.
- жінкам під час вагітності.
- підвищена температура.
- артеріальна гіпертензія (важка форма або неконтрольований стан).
- не минуло й року після проведення будь-яких хірургічних втручань.
- знижений зір високого ступеня (міопія 5,0 діоптрії і більше), особливо якщо є зміни на очному дні.
- хронічна задишка або бронхіальна астма.
- епілепсія або схильність до непритомності.
- є захворювання, що призводять до порушень координації.