Користь та протипоказання їзди на велосипеді

1korist-ta-protipokazannya-vid-izdi-na-velosipedi

Більшість людей в цілому світі вже не уявляють свого життя без велосипеда, не дивлячись на усе різноманіття траспортних засобів, яке пропонує нам сучасний ринок. Великою перевагою велосипеда є те, що ним можна компенсувати дифіцит часу на фізичну активність. Krasainfo вирішила розібратись в чому ж полягає користь та шкода катання на велосипеді?

Користь від катання на велосипеді

1. Економія коштів та часу

Великою перевагою велосипеда є те, що Вам не потрібно витрачати багато коштів для його обслуговування й постійної заправки бензином, а також не потрібно стояти безліч часу в дорожніх корках. Їздячи на роботу на велосипеді, не потрібно буде думати про час, який Ви повинні виділити на фізичну активність.

2. Велика користь для здоров’я

Регулярні навантаження при пересуванні на велосипеді позитивно впливають на серцево-судинну систему, а це важливо для людей з віком. Адже м’яз серця з роками у людини починає давати збій. Тренування на велосипеді – запорука здорової роботи серцево-судинної системи. Посилене прокачування крові по судинах сприяє їх зміцненню, еластичності. Це, в свою чергу, покращує постачання всіх тканин киснем. Ось тому велосипед і вважається відмінним засобом від інфаркту, причому простим і доступним практично кожному.

Якщо говорити про користь велосипеду для людей, які працюють головою, в офісах, то вона є колосальною. Люди, які ведуться малорухомий спосіб життя страждають від дефіциту рухової активності, цілими днями перебуваючи в сидячій позі за екраном монітора. Велосипед – ідеальний варіант компенсації рухової активності в нижній половині тулуба. Пересування на звичайному велосипеді зміцнює м’язи ніг, живота, стегон і сідниць.

Їзда на велосипеді дуже корисна курцям, тому що відбувається поглиблена вентиляція легенів.

3. Швидке схуднення

В процесі активного крутіння педалей витрачається велика кількість енергії: організм починає втрачати зайву воду, виділяючи її у вигляді поту. Жири розщеплюються не відразу: спочатку витрачаються «швидкі» вуглеводи – це цукор, що міститься в крові, і «триматися» на ньому організм може приблизно 30-40 хвилин. Після цього він «добирається» до жирових запасів, і отримує енергію з них: щоб отримати приблизно 9 ккал, організму потрібно розщепити 1 г жиру. Катання на велосипеді дозволяє спалити 250-800 ккал за годину. Катання на велосипеді зміцнює м’язи ніг та сідниць.

Протипоказання катання на велосипеді

Не можна їздити на велосипеді людям у яких:

– помірні і виражені дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів та хребта.

– помірний і виражений сколіоз.

– загострення захворювань суглобів та хребта (катання на велосипеді може посилити біль).

– опущення нирок.

– жінкам під час вагітності.

– підвищена температура.

– артеріальна гіпертензія (важка форма або неконтрольований стан).

– не минуло й року після проведення будь-яких хірургічних втручань.

– знижений зір високого ступеня (міопія 5,0 діоптрії і більше), особливо якщо є зміни на очному дні.

– хронічна задишка або бронхіальна астма.

– епілепсія або схильність до непритомності.

– є захворювання, що призводять до порушень координації.