Рецепт домашнього гелю Алое Вера

aloe3

Алое Вера містить потужні антиоксиданти і є одним з небагатьох рослинних джерел вітаміну В12. Воно також містить 20 з 22 амінокислот. Листя цієї рослини м’ясисті, наповнені драглисті густим гелем, який використовується в лікувальних цілях. Властивості гелю різноманітні. Одним з яких є прискорення загоєння ран і порізів, опіків.

Також гель Алое Вера є прекрасним косметичним засобом. Його можна використовувати як щоденний засіб для догляду за шкірою обличчя. Алое Вера добре зволожує і освіжає шкіру, омолоджує, а також воно допомагає при акне (прищах) і постакне. Гелем можна просто змащувати обличчя, а можна робити на його основі маски для обличчя.

Гель Алое Вера корисний і в догляді за волоссям. Він зменшує лупу і запобігає випаданню волосся.

Крім того, гель Алое Вера знижує утворення зубного нальоту і перешкоджає руйнуванню зубів. Використовуйте його, змащуючи ясна і зуби після кожної чищення зубів.

Як зробити гель Алое Вера

aloe

Гель, зроблений самостійно, буде набагато корисніший покупного. Ви будете впевнені, що в ньому не міститься ніяких хімічних добавок.

За п’ять днів до приготування гелю потрібно поливати рослину кожен день.

Кожен лист Алое складається з 4 шарів: шкірки, гіркого соку під шкіркою, слизового гелю, який оточує гель в центрі, і, нарешті, центральний гель. Саме гель, який знаходиться в самому центрі листа і є найбільш корисним.

Для приготування домашнього гелю Алое Вера потрібно вибрати здорові листя в нижній частині рослини. Як тільки ви відрізали лист, промийте його і помістіть в який-небудь посуд у вертикальному, злегка похилому положенні. Залиште листя на 10-12 хвилин, щоб з них стік сік.

Зрізані листи краще витримати в ємності з водою (вони повинні бути повністю у воді) не менше 24 годин, міняючи воду кожні 3-4 години. Це потрібно, щоб з листя вийшов алоїн – речовина, яка може бути токсичним.

Як тільки сік стік, покладіть листя на обробну дошку. Гострим ножем обріжте краї листя: біля основи, кінчик і з боків (зрізуючи тонку смужку країв з шипами). Тепер акуратно розріжте лист у шкірки уздовж. Зчистите ложкою гель з центру аркуша. Намагайтеся зробити це так, щоб не витікав сік.

Зібраний гель бажано збити в блендері або міксером.

Гель помістіть в пластиковий контейнер, який призначений для харчових продуктів. Краще, якщо він буде непрозорим і темного кольору. Зберігати гель Алое Вера можна в холодильнику, але він досить швидко псується. У нього можна додати вітаміни С і Е (в порошку або рідкий), щоб зберегти гель на довгий час (до 8-10 місяців). На кожні 60 г гелю береться 500 мг або 2 капсули кожного вітаміну.

Також можна додати масло зародків пшениці (10 г масла на три листа алое), щоб розширити корисні властивості гелю. Однак, в цьому випадку гель буде зберігатися не більше 7-10 днів.

Рецепт нічного крему з гелем Алое Вера для всіх типів шкіри:

  • 50 г гелю Алое Віра
  • 50 г натертого на дрібній тертці огірка без шкірки
  • 50 мл дистильованої води

Змішайте всі інгредієнти і добре розітріть. Краще змішати все в блендері. Помістіть крем в маленьку скляну баночку і зберігайте в холодильнику не більше 7 днів. Кожен день змащуйте кремом обличчя на ніч. Вранці змивайте теплою водою.