Пошук гармонії: П’ять кроків до щасливого та збалансованого життя

balans

Темп сучасного світу надзвичайно сильно впливає на життя кожного з нас зокрема. Як наслідок, чимало людей отримують емоційне вигорання та втрачають внутрішню гармонію. Задля того, аби уникнути цієї проблеми або вирішити її, потрібно вчасно розпізнати її наявність або ймовірність появи.

Певна річ, що не існує стандартної схеми, яка допоможе відновити баланс життя. Попри це, варто не боятись пробувати різні варіанти, адже ніколи не знаєш, що саме виявиться дієвим.

1. Аналіз, аналіз і ще раз аналіз

Цей метод є прагматичним та чітким. Доволі часто хаос в житті викликає хаос в думках. В результаті людина відчуває спектр негативних емоцій, втім не може конкретизувати причину їх виникнення.

З цієї причини, спробуйте систематизувати свої думки задля подальшого аналізу. Для цього згадайте шкільні роки та зробіть табличку. Так-так, табличку, у якій пропишіть основні аспекти, які викликають дискомфорт у вашому житті. Робота? Самореалізація? Занотуйте. Таким чином ви зрозумієте, з чим саме варто боротись.

2. Порядок навколо — порядок в голові

Варто зазначити, що ця порада доволі індивідуальна, оскільки безлад є тригером не для всіх. Попри це, організація простору добре допомагає відчувати себе більш впевнено і контролювати своє життя. Коли наше середовище гарно облаштоване, ми можемо легко знайти те, що нам потрібно, і не витрачати час і енергію на пошуки.

Ба більше, гарно оформлена кухня, тераса біля будинку або подвір’я помешкання (це якщо ви супер-пупер круті, і маєте приватний будинок) можуть стати джерелом натхнення та спонукати до продуктивної роботи. По суті, ви не відволікаєтесь на думки про те, що треба щось прибрати, щось скласти або викинути. Навпаки, ви зосереджуєте свою увагу на більш важливих речах у своєму житті.

3. Пишіть щоденник вдячності

Згадайте себе в дитинстві. Ймовірно, у вас був особистий щоденник, в якому ви описували свої думки, проблеми та життя загалом. Насправді, це дуже класна практика не тільки в дитячому, але і в дорослому віці.

Давайте поговоримо коротко про суть цієї методики. Наприкінці дня, ви створюєте комфортну для себе обстановку (музика, гірлянда, аромасвічки і різні атмосферні штуки допоможуть у цьому) та записуєте в щоденник всі речі, за які ви вдячні Всесвіту. Умовно: “Я дякую за продуктивну роботу/надійних людей поруч/можливість поснідати/чемного водія в маршрутці тощо”. Ця практика допомагає навчитись цінувати речі, на які зазвичай мало хто звертає увагу в повсякденному житті.

Крім цього, ви можете визначити моменти, які вам не сподобались протягом дня (токсичне оточення, неприємна робота та інші аспекти), аби в подальшому змінити їх. Таким чином, ваше життя стане більш збалансованим.

4. Перегляньте коло спілкування

Спілкування з людьми може надавати енергію, а може забирати її. Особливо це відбувається під час комунікації з енергетичними вампірами. Так-так, це саме ті люди, які потребують чималої віддачі від своїх співрозмовників. Фактично, вони підживлюються енергією інших. Наприклад, людина постійно невдоволена своїм життям, скаржиться на все довкола та всіх критикує. Отже, вони псують ваше енергетичне поле.

Також перегляньте своє коло спілкування на предмет токсичних людей. Мова йде про тих, хто самостверджується за ваш рахунок, використовує вас заради своєї вигоди, критикує та шкодить вашому психічному здоров’ю іншими способами. Викресліть подібних людей і побачите, наскільки зміниться ваше життя і наповниться гармонією.

5. Баланс — всьому голова

Спробуйте систематизувати свій день та розробити розклад. Як би це банально не звучало, але цей метод допоможе вам стати більш організованими. Таким чином, ви рівномірно розподілите свою роботу та відпочинок. Тож ваше життя стане гармонійним і ви більше не будете ввечері рвати на собі волосся, намагаючись встигнути все і навіть більше.