Що з вами зробив келих шампанського

alko_shampain

За святковим столом ви не раз піднімали чарку із алкогольним напоєм – шампанським, вином чи чимось міцнішим. Ви почувалися радісними, веселими… Але ви й не здогадуєтеся, що насправді зробив у вашому організмі алкоголь.

Святковий стіл неможливо уявити собі без алкогольних напоїв. Без вина, горілки, коньяку і свято – тепер не свято. Але що міститься у чарці спиртного – кілька хвилин радості й веселощів чи підступний удар по жіночій красі та здоров’ю?

Навколо алкоголю виросло чимало міфів, які захищають його безпечність та корисність. Можливо, ви й досі перебуваєте в полоні одного із них.

Міф 1. Спиртне в помірних дозах не шкодить

Реальність

У жіночому організмі не існує такого органу, який би не постраждав навіть після невеликих доз алкоголю. Проте найбільше руйнується мозок, адже зміни, які відбуваються в ньому під дією алкоголю, незворотні. Чим вища концентрація спирту в крові, тим більше клітин мозку гинуть. Безпечної дози не існує, є лише поняття «керованого вживання алкоголю». Згідно з цим, жінка може випити 120–150 мл алкоголю на тиждень, за умови, що упродовж двох днів із семи вона взагалі не вживає спиртне.

Однак є випадки, коли навіть одна доза алкоголю – це вже занадто. За кермом, під час вагітності, годування грудьми, прийому ліків та індивідуальної непереносимості.

Міф 2. Після чарки алкоголю мозок працює краще

alko_crazy

Реальність

Навпаки, алкоголь гальмує мозок. Існують три стадії впливу алкоголю на наш мозок. При невеликій дозі випитого спиртного відключаються мозкові «гальма», тому ми стаємо веселими, розкутими, щасливими і насмілюємося говорити і робити те, чого б у тверезому стані не сказали і не зробили. Коли доза випитого спиртного збільшується, під його вплив потрапляє та ділянка мозку, яка відповідає за рухи м’язів. Координація порушується, і ми реагуємо на зовнішні подразники з певним запізненням. А також погіршується наша розумова і фізична діяльність. Якщо випити надто багато, алкоголь віднімає в мозку його контроль над життєво важливими функціями організму – диханням і кровообігом.

Міф 3. Алкоголь долає депресію

Реальність

Алкоголь – це сильний депресант, який сильно пригнічує головний та спинний мозок. Бадьорість від алкоголю відчувають лише ті, хто уже не може без нього жити. Нетривалий час під дією алкоголю людина може виконувати роботу швидше, але помилок допускатиме значно більше.

Міф 4. Алкоголіки – це вуличні волоцюги та слабохарактерні люди

alko_depres

Реальність

Переважно, алкозалежними стають люди соціально забезпечені, які мають сім’ю та роботу. І під впливом залежності людина може скотитися на узбіччя життя. Алкоголізм не залежить від характеру, залежність може розвинутися внаслідок певних подій та типу поведінки людини. Навіть людина із сильною волею може стати залежною, якщо вирішуватиме за допомогою алкоголю свої життєві проблеми. Тож ризик полягає в тому, з якою метою і скільки людина випиває спиртного.

Читайте також: Апельсиновий цукровий скраб для тіла

Міф 5. Кава допомагає швидко протверезіти

Реальність

У каві міститься кофеїн, який знімає відчуття сонливості після алкоголю, але аж ніяк не його токсичну дію. Зменшити вплив спиртного на організм можна лише сорбентами, наприклад активованим вугіллям. Але для повного виведення алкоголю з організму необхідна активна робота печінки протягом 24 годин.

Міф 6. Коньяк найкраще зігріває у холод

alko_coniac

Реальність

Спиртне лише на короткий час створює відчуття тепла, оскільки до розширених судин надходить більша порція крові. Розширені судини швидше виводять тепло назовні – воно виходить із внутрішніх органів на поверхню шкіри, створюючи ілюзію розігріву, і швидко втрачається. Тому алкоголь ще більше охолоджує організм.

Міф 7. Чарка горілки – найкращий засіб проти застуди

Реальність

Французькі вчені довели – на жодні віруси, що спричиняють застуду чи грип, алкоголь не діє. Тому спритне в жодному разі не можна використовувати як лікувальний засіб. Навпаки, алкоголь ослаблює організм, знижує імунітет і лише ускладнює одужання під час інфекційних хворіб.

Міф 8. Келих вина покращує апетит

alko_stop

Реальність

Алкоголь запалює та пошкоджує слизові оболонки стравоходу, ускладнює всмоктування їжі й перешкоджає нормальному травленню. Першим під удар алкоголю потрапляє шлунок. Залози, які виробляють шлунковий сік та ензими, необхідні для перетравлювання їжі, під дією алкоголю подразнюються і з часом руйнуються повністю. Алкоголь сповільнює обмінні процеси, тому з келихом вина людина може з’їсти більше, але з набагато меншою користю для себе. Ось чому вірні друзі алкоголю – це гастрит, панкреатит та гепатит.

Міф 9. Для досвідченого водія трохи пива – не проблема

Реальність

Навіть невелика концентрація алкоголю в крові призводить до порушення поведінки водія. Порушується орієнтація, знижується концентрація уваги та координація рухів. Людина стає надмірно самовпевненою чи навпаки нерішучою, при цьому у неї сповільнена адаптація при освітленні фарами зустрічного авто, порушена техніка поворотів та обмежене поле зору. Саме тому нетверезі водії часто перевищують швидкість, не дотримуються безпечних інтервалів у транспортному потоці, неправильно розраховують маневри. Жодної «допустимої» концентрації алкоголю в крові, яка ніби-то не впливає на керування транспортним засобом, не може бути. Причиною автомобільних аварій є не надмірне споживання алкоголю, а елементарне його вживання.

Міф 10. Алкоголь на мене не впливає, коли захочу, тоді зупинюся

alko_stop2

Реальність

Найпідступнішого удару алкоголь завдає по наших психологічних установках. Переконання у тому, що з власною залежністю людина може впоратися самотужки, – це дуже поширений самообман. Якщо людина уже потрапила під владу алкоголю, він керуватиме її вольовими рішеннями. І тоді короткі перерви в алкогольному марафоні, це не досягнення залежної людини, а стан організму, коли він «уже більше не може пити».

Інша справа, коли людина вже сама хоче і ще може зупинитися. Тоді її щоденним правилом стане установка: «Постарайся сьогодні і завтра не пити. Завтра настало – це вже сьогодні. Постарайся і завтра не пити…»