Чому болить горло

bolyt_gorlo

Біль у горлі – перший сигнал про те, що до організму потрапила інфекція чи вірус. Скарги на біль у горлі – найчастіші на прийомі у лікаря. Причини захворювань горла бувають різні, і навіть легке подразнення може становити велику небезпеку. Дізнайтеся, як зупинити інфекцію та вилікувати горло при перших ознаках хвороби.

Які найпоширеніші причини болю в горлі

Біль у горлі спричиняють різноманітні захворювання. Це хвороби глотки та гортані – фарингіт, ларингіт, ангіна, травми; інфекційні – ГРВЗ, скарлатина, кір, краснуха; та алергічні захворювання.

Найпоширеніша причина гострого болю – це ГРЗ(гостре респіраторне захворювання), спричинене вірусом або умовно-патогенною флорою, яка міститься у горлі й у здоровому стані, але за несприятливих для нас умов (переохолодження, втома, стрес) може активізуватися.

Також частою причиною болю в горлі є ГРВЗ (гостре респіраторне вірусне захворювання), яке спричиняється атакою вірусів і проявляється, окрім різкого болю в горлі, ще й нежитем, головним болем, підвищенням температури, загальною слабкістю.

Окремим розповсюдженим захворюванням є ангіна. Це гостре інфекційне захворювання, що спричиняється бактеріальною інфекцією, зокрема стрептококом.

Якими препаратами лікувати біль у горлі

Арсенал препаратів для лікування болю в горлі зараз дуже широкий. Синтетичні ліки представлені у зручних для застосування формах – спреях, пастилках, таблетках для розсмоктування. Більшість цих препаратів є комбінованими, тож забезпечують комплексну дію: антисептичну, протизапальну, противірусну та знеболювальну. Перед застосуванням цих ліків необхідно обов’язково прочитати інструкцію та дотримуватися вказівок із використання.

Широкою популярністю користуються ліки на рослинній основі, але при їхньому застосуванні слід пам’ятати про індивідуальну непереносимість трав та продуктів бджільництва, якщо до складу препарату входить прополіс.

bolyt_gorlo2

Читайте також: Апельсиновий цукровий скраб для тіла

Якого режиму потрібно дотримуватися при болю в горлі

Печіння в горлі створює неприємний дискомфорт для всього організму, тож аби не загострювати хворобу, постарайте дотримуватися таких правил:

  • Припиніть курити.
  • Дотримуйтеся щадної дієти (не виживайте занадто холодних чи гарячих страв, грубої, гострої їжі).
  • Відмовтеся від алкогольних напоїв.
  • Розмовляйте якомога менше.
  • Не допускайте переохолодження.
  • Не виходьте з дому без потреби й обмежте спілкування з рідними, особливо з дітьми. Допустима дистанція спілкування з хворим становить 2 м.

Чим небезпечна ангіна

Одне з найчастіших захворювань, яке завдає болю в горлі – це ангіна. Її причиною є ß-гемолітичний стрептокок групи А. При ангіні різко погіршується загальний стан, виникає виражений біль у горлі, який супроводжується відчуттям «напухання» у бічних відділах та посилюється при ковтанні. Візуально спостерігається виражене почервоніння горла, збільшення мигдаликів та наліт на них.

Ангіна може бути дуже небезпечною своїми ускладненнями. Якщо одразу не провести лікування антибіотиками, зростає ризик виникнення ревматизму, важких аутоімунних захворювань нирок та щитоподібної залози.

Нехай ваше горло буде здоровим!