Кето дієта: особливості модного тренду

Зараз існує безліч способів скинути зайву вагу і підтримувати гарну форму. Одним із них є кето дієта, шанувальниками якої є Холлі Беррі, Алісія Вікандер, Ванесса Хадженс, Кортні Кардаш’ян та інші зірки.

keto-om-1

Що це таке?

Кето дієта – це режим харчування з високим вмістом “здорових жирів”, помірною кількістю білків і мінімумом вуглеводів. При такому раціоні організм здобуває енергію з кетонів (продуктів обміну жирів), а не глюкози. Виражаючись простіше – тіло перетворює жирові відкладення в енергію. Цей процес називається кетоз, за рахунок нього і відбувається втрата зайвої ваги.

keto-om-2

Кето дієта передбачає споживання великої кількості свіжої цільної їжі (такої як м’ясо, риба і овочі), здорових жирів та рослинних олій. А також значне скорочення частки продуктів, що піддавались промисловій чи хімічній обробці.

Основні принципи кето дієти

Причиною зайвої ваги є надлишок інсуліну – гормону, що відповідає за накопичення жиру. Якщо він є в тілі, організм жир не спалює. Кето дієта приводить рівень інсуліна в норму. Це приносить наступні результати:

  • * виведення жиру з печінки;
  • * зменшення внутрішнього жиру навколо органів черевної порожнини;
  • * зменшення різних запалень і збільшення рівня кисню в організмі;
  • * зниження рівня вільних радикалів, що сприяє окисненню тканин;
  • * покращення роботи клітин головного мозку, розумових здібностей, уваги, пам’яті, концентрації;
  • * покращення настрою і самопочуття.

Основний принцип кето дієти – стати здоровим, щоб схуднути, а не худнути, щоб стати здоровим.

keto-om-3

Для підвищення ефективності кето дієти її поєднують з інтервальним голодуванням (зменшенням частоти прийомів їжі без зменшення кількості калорій). В день варто обмежитись двома прийомами їжі: о 12.00-13.00 і наступний прийом через чотири години, без перекусів між ними.

Типи кето дієт

Класична кето дієта полягає в споживанні великої кількості здорових жирів – від 70 до 80% добового раціону, помірному вживанні білка – 20-25%, мінімальному вживанні вуглеводів – від 5 до 10%.

Циклічна кето дієта вирізняється не таким суворим ставленням до вуглеводів. Після п’яти кетогенних днів йдуть два дні з вживанням 400-500 грам вуглеводів. Це дозволяє поповнити запаси глікогену, що підтримує рівень глюкози в крові.

Цільова кето дієта, на відміну від класичної, дозволяє вживати більше вуглеводів за 60-90 хвилин до початку тренування. Це своєрідний компроміс між двома попередніми видами дієт. За рахунок цього організм насичується глікогеном, не виходячи із стану кетозу.

keto-om-4

Протипоказання

Кето дієта не рекомендована при наступних ситуаціях:

  • * вагітність;
  • * інсулінорезистентність;
  • * цукровий діабет будь-якого типу;
  • * захворювання нирок.

Вона абсолютно протипоказана людям, що мають проблеми з гормоном пролактином. Важливо: відсутність вуглеводів у раціоні може призвести до порушення обміну статевих гормонів. Тому перед початком кето дієти обов’язково проконсультуйтесь з лікарем.