Зараз існує безліч способів скинути зайву вагу і підтримувати гарну форму. Одним із них є кето дієта, шанувальниками якої є Холлі Беррі, Алісія Вікандер, Ванесса Хадженс, Кортні Кардаш’ян та інші зірки.
Що це таке?
Кето дієта – це режим харчування з високим вмістом “здорових жирів”, помірною кількістю білків і мінімумом вуглеводів. При такому раціоні організм здобуває енергію з кетонів (продуктів обміну жирів), а не глюкози. Виражаючись простіше – тіло перетворює жирові відкладення в енергію. Цей процес називається кетоз, за рахунок нього і відбувається втрата зайвої ваги.
Кето дієта передбачає споживання великої кількості свіжої цільної їжі (такої як м’ясо, риба і овочі), здорових жирів та рослинних олій. А також значне скорочення частки продуктів, що піддавались промисловій чи хімічній обробці.
Основні принципи кето дієти
Причиною зайвої ваги є надлишок інсуліну – гормону, що відповідає за накопичення жиру. Якщо він є в тілі, організм жир не спалює. Кето дієта приводить рівень інсуліна в норму. Це приносить наступні результати:
- * виведення жиру з печінки;
- * зменшення внутрішнього жиру навколо органів черевної порожнини;
- * зменшення різних запалень і збільшення рівня кисню в організмі;
- * зниження рівня вільних радикалів, що сприяє окисненню тканин;
- * покращення роботи клітин головного мозку, розумових здібностей, уваги, пам’яті, концентрації;
- * покращення настрою і самопочуття.
Основний принцип кето дієти – стати здоровим, щоб схуднути, а не худнути, щоб стати здоровим.
Для підвищення ефективності кето дієти її поєднують з інтервальним голодуванням (зменшенням частоти прийомів їжі без зменшення кількості калорій). В день варто обмежитись двома прийомами їжі: о 12.00-13.00 і наступний прийом через чотири години, без перекусів між ними.
Типи кето дієт
Класична кето дієта полягає в споживанні великої кількості здорових жирів – від 70 до 80% добового раціону, помірному вживанні білка – 20-25%, мінімальному вживанні вуглеводів – від 5 до 10%.
Циклічна кето дієта вирізняється не таким суворим ставленням до вуглеводів. Після п’яти кетогенних днів йдуть два дні з вживанням 400-500 грам вуглеводів. Це дозволяє поповнити запаси глікогену, що підтримує рівень глюкози в крові.
Цільова кето дієта, на відміну від класичної, дозволяє вживати більше вуглеводів за 60-90 хвилин до початку тренування. Це своєрідний компроміс між двома попередніми видами дієт. За рахунок цього організм насичується глікогеном, не виходячи із стану кетозу.
Протипоказання
Кето дієта не рекомендована при наступних ситуаціях:
- * вагітність;
- * інсулінорезистентність;
- * цукровий діабет будь-якого типу;
- * захворювання нирок.
Вона абсолютно протипоказана людям, що мають проблеми з гормоном пролактином. Важливо: відсутність вуглеводів у раціоні може призвести до порушення обміну статевих гормонів. Тому перед початком кето дієти обов’язково проконсультуйтесь з лікарем.