Меню на тиждень: як спростити собі життя і зекономити

cooking-2132874_960_720

Що сьогодні приготувати? Одвічне питання кожної жінки. І продуктів наче вистачає, і руки з правильного місця ростуть, а от фантазії – бракує. Зізнайтеся, таке буває у кожного. Особливо, коли готуєш не один раз у тиждень, а щодня повноцінні сніданки, обіди та вечері на цілу родину.

Що таке меню на тиждень

Аби спростити собі життя – плануйте свої кухонні страви. Термін – на ваш розсуд. Ідеально – на тиждень. Чудово підходить для тих сімей, хто щовихідних скуповується продуктами. Адже тут також буває непросто. Зайти у супермаркет і накидати повний візок продуктів – не проблема. Головне питання: як їх потім поєднати.

mediterranean-cuisine-2378758_1280

Меню на тиждень допоможе вам пришвидшити закупи і полегшить сам процес на кухню. Адже у великих справах, що основне? Правильно, чіткий план. У нашому випадку – планування страв.

Як зробити меню на тиждень

Ідеально – виходити із вподобань вашої сім’ї. Можна виписати собі на аркуші паперу ті страви, які ваші домочадці люблять найбільше, а також ті, які ви готуєте через користь. Додати ще третій пункт: те, що вам хочеться приготувати, якісь новинки або те, про що забулось. Далі малюйте табличку на сім днів. У кожному дні стільки прийомів їжі, скільки властиво вашій сім’ї удома. На кожен день вписуєте страви з попереднього списку. Якщо бракує – шукаємо нові рецепти. А от якщо забагато, то геть не біда – маємо запас на ще один тиждень.

post-it-1275586_960_720

Що з продуктами?

Як ми вже писали вище, маючи таке меню на тиждень, вам буде значно легше закупити продукти. Більше того, навіть вийде зекономити. Не вірите? А ви попрактикуйте тиждень-другий, результат, як то кажуть, у гаманці.

Отож перед виходом на закупи беремо своє меню і розписуємо, які продукти нам знадобляться для кожної страви. Звичайно, не обов’язково писати геть усі дрібнички. Адже ви й так знаєте, що у вас є, а що потрібно докупити. Складаємо список виключно із тих продуктів, які нам треба. З ним і підемо за продуктами. Тепер ви не купите нічого зайвого, адже чітко знаєте, чого і скільки треба, щоб гарно прохарчуватись цілий тиждень. Зайвих продуктів, які сохнуть чи псуються в холодильнику більше не буде. Адже купуємо за необхідності, а не все, що побачили на полицях маркету. До речі, в Інтернеті також є готова варіанти меню на тиждень. Ви можете скористатися ними, якщо хочеться чогось нового.

Смачно і корисно

І наостанок розкажемо вам, як при економії і спрощенні не забувати про те, що наша їжа мусить бути корисною. Наприклад, візьміть до уваги піраміду здорового харчування.

piramida-harchuvannya

Або ж так звану Гарвардську тарілку:

tarilka_piramida1

Тут спеціально не розписано детально скільки і чого вам вживати. Так ви можете підлаштувати меню більш індивідуально.

Плануйте, готуйте і смачного вам!