Кольоротип: як визначити, що вам пасує

woman-1948939_1280

Спробуйте купити собі сукенку як у подруги або зробити такий же макіяж, який побачили на фотографії в улюбленого візажиста. Упевнені, і в першому, і у другому випадку ви не виглядатимете ідентично ані з подругою, ані з моделлю на фото. Чому? А тому що існують різні кольоротипи людей. Давайте розберемось і визначимось, що вам пасує.

Що таке кольоротип

Кожна людина має індивідуальний колір волосся, шкіри, очей тощо. Усі ці відтінки якраз і формують кольоротип людини. Від них і відштовхуються стилісти, щоб точно визначити, що пасуватиме тій чи іншій людині. Загалом розрізняють 4 типи: 2 холодні і 2 теплі.

Холодні:

  • зима;
  • літо.

Теплі:

  • осінь;
  • весна.

Розберемо їх детальніше.

Кольоротип «Зима»

У «зимових» люди переважають контрасти. Зазвичай вони мають чорне або темно-каштанове волосся, при цьому – світлу порцелянову шкіру. Очі – темно-карі, сині або ж зелені, яскраво виражені.

Обираючи одяг, жінки зі зимовим кольоротипом можуть спокійно віддавати перевагу насиченим відтінкам. Їм дуже підходять червоний, фіолетовий, коричневий, синій. Ну і, звісно, безпрограшним варіантом будуть білий та чорний. А от такі кольори помаранчевий, жовтий, цегляний лише зіпсують образ. При цьому одяг для кольоротипу «зима» підходить з чіткими принтами, він не мусить бути однотонним.

Приблизно за таким принципом слід підбирати і косметику. Для очей підійдуть будь-які холодні відтінки: як пастельні, так і насичені. Важливо підкреслювати очі. На губах «дівчині-зимі» пасуватиме тон із рожевим відтінком. Хоча темніші кольори також виглядатимуть чудово.

Кольоротип «Літо»

«Літо» також любить холодні відтінки. До цього типу відносяться дівчата із світло-русявим та попелястим волоссям. Шкіра переважно тонка, світло-рожева, часто із веснянками. Очі – сірі чи сірі із різними відтінками або ж навіть карі. «Літні» люди дуже гарно і легко засмагають, на відміну від «зимових».

Щодо кольорів, то цьому типу ідеально підходять нечіткі, розмиті тони. Гарно буде, якщо така дівчина одягне щось ніжно-блакитне, сіро-біле, сріблясте, бузкове, бежеве. А також – малинове чи вишневе. А от чіткі насичені кольори цьому типові не пасують. Зрештою, як і чорний та білий.

При макіяжі, «літні» дівчата мають підбирати таку основу, щоб приховати капіляри, які видно через тонку шкіру. Найбільше підходить тонально основа оливкового кольору. Якщо використовуєте рум’яна, пам’ятайте, що ними не варто зловживати. На очах гарно виглядає світло-блакитний та сріблясто-сірий. Для губ – ідеально підходить рожевий в усіх його відтінках. Для вечірнього макіяжу можна сміливо використовувати вишневий або винний колір.

Кольоротип «Осінь»

Цей кольоротип включає в себе жінок із золотистим та рудим кольором волосся. Їхні очі – теплі, переважно бурштинові чи горіхові.

Відтак їх лише прикрасять кольори осіннього листя чи неба. Смарагдовий, золотий, блакитний – це чітко їхні відтінки. Крім того, шампань, темно-фіолетовий, червоний та помаранчевий. А от уникати краще білого, чорного, холодного синього та пастельно блакитного.

Підбираючи макіяж, користуйтеся бежевими та коричневими відтінками для очей. Для більш урочистої події сміливо беріть навіть зелені кольори. Губи ж варто лише злегка підкреслювати. Ідеально підійдуть бежевий та персиковий, а також вишня та баклажан.

Кольоротип «Весна»

«Весняні» люди мають дуже тонку світлу шкіру. Їх легко сплутати із «літніми». Це зазвичай блондинки та світло-русяві дівчата зі світлими очима. Це можуть бути і світло-сірі, і світло-блакитні, і світло-коричневі, але вони обов’язково нечіткого відтінку. Брови та вії також у них світлі, а губи мають ніжний рожевий відтінок.

Підбираючи одяг, пам’ятайте, що ідеально пасуватимуть теплі свіжі відтінки: персиковий, помаранчевий, абрикосовий, червоний, золотистий, кремовий, різні відтінки зеленого. Невдалими ж будуть білий, холодний рожевий та чорний.

Щодо макіяжу дівчини-весни, то існує кілька правил. Наприклад, варто використовувати колір у тон райдужки очей. А от темні тіні не потрібно використовувати взагалі. Зверніть увагу лише на світлі карамельні кольори. На губах личитиме кораловий, абрикосовий та золотисто-бежевий.