Кожна жінка, незалежно від віку, хоче мати здорові, рожеві і гладенькі губки.
Губи – це відкрита ділянка тіла, яка піддається шкідливому впливу постійно, з боку погодних умов, неякісної косметики. На стан губ сильно впливає дуже сухе або вологе повітря в приміщеннях, кондиціонери, низька температура повітря, пряме сонячне проміння, сильний вітер.
Які причини обвітрення губ
Губи можуть обвітрюватися в будь-яку пору року, але взимку це буває частіше, і здається, що цього не уникнути – адже на вулицю більшості з нас доводиться виходити в будь-яку погоду.
Взимку на наші губи «обрушуються» мороз і сильний вітер, різкі перепади температур: в приміщеннях, де ми працюємо і живемо, повітря сухе і тепле, а на вулиці – вологе і холодне, і, як не захищай губи помадою, вони все ж починають лущитися і покриваються тріщинами.
Часто, коли губи сохнуть, ми їх облизуємо, роблячи це ненавмисно, а рефлекторно – просто так виходить, і губи починають обвітрюється. Досить одного дня, щоб вони покрилися тріщинами, і потім з’явилися «клаптики» верхнього шару шкіри, які так і хочеться відірвати зубами – це ми теж робимо несвідомо. В кінці робочого дня ми виходимо на вулицю, і там мороз і вітер довершують почате – часто в тріщинах губ з’являється кров, і на ранок губи виглядають просто жахливо, та ще й болять.
Чим мазати обвітрені губи?
Ефективне лікування, яке допомагає зволожувати губи – це мазі і креми, які в своєму складі містять віск або ланолін. Ці компоненти запобігають втраті вологи з поверхні шкіри. Якщо лопнула губа, її поверхню можна відновити домашнім інгредієнтом, який є практично на кожній кухні – це мед. Мед – відмінний засіб від обвітрених губ, він володіє загоюєчою дією і допоможе швидко залікувати існуючу проблему.
Якщо у вас обвітрилися і потріскалися губи, можна зробити відмінну скраб-маску на основі меду. Змішайте одну чайну ложку меду і дрібку цукру. Круговими рухами втирайте отриману суміш в пошкоджену шкіру протягом 5 хвилин. Після цього змийте маску. У тому випадку, якщо даний метод виявився неефективним, спробуйте після медово-цукрового скрабу зробити спеціальну зволожуючу маску для губ. З цим засобом тріщини не тільки швидко гояться, але і самі губи стають м’якими і ніжними.
Отже, якщо губи тривало не загоюються, змішайте в рівних пропорціях масло льону і амаранту. При цьому для посилення ефекту можна додати в отриману масляну суміш дві краплі соку алое або екстракту обліпихи. Наносьте максу на пошкоджені губи (на 10 хвилин). Якщо засіб використовується в профілактичних цілях, тоді 5 хвилин буде достатньо.
Коли губи обвітрені і почали тріскатися, а під рукою не виявилося потрібних медичних препаратів, бальзамів або інгредієнтів для приготування домашньої маски, можна використовувати засіб, який точно є на кожній кухні. Опустіть палець в соняшникову або оливкову олію і намажте пересушені і обвітрені губи. Цей засіб є відмінним природним зволожувачем.
Що робити, щоб не обвітрилися губи?
- Для початку потрібно купити кілька гігієнічних помад та порозкладати їх по всіх сумочках, якими ви користуєтеся, а одну залишити вдома, щоб вона завжди була у вас під рукою.
- Перед кожним виходом на вулицю використовувати гігієнічну помаду.
- Слідкувати за температурою та вологістю приміщення.
- Намагатися не облизувати та не кусати губи.
- Слідкувати за повноцінним харчуванням.