Осіння хандра і відчуття втомленості знайомі чи не кожному другому. Як привести себе до тями та відновити внутрішній ресурс? Можна врятуватись книгою. До вашої уваги декілька книг, які здатні врятувати від депресії кого завгодно.
Брати Стругацькі “Понеділок починається в суботу”
Казка від казки різниться. Ця повість теж казка. Написана вона для «науковців молодшого віку». Разом із туристом Сашком Приваловим ви потрапите в НДІЧАВО — науково-дослідний інститут чарів та чаклунства Академії Наук. Тут незвичайний диван-транслятор і щука, що говорить, кілька Кащеєв Безсмертних і Велика Таємниця, Книга Доль і Відділ Пророкувань, а також багато інших загадкових речей. А взагалі — ця повість про славних і великих людей, захоплених наукою.
Дженні Даунхем “Поки я жива”
Шістнадцятирічна дівчина – героїня книги, лише починає жити і хоче якнайбільше встигнути, для чого пише список своїх бажань і починає їх втілювати в життя. Вона не схожа на своїх однолітків, вона інша, вона хоче встигнути все і зараз. “Поки я жива” – життєствердний роман, який ще раз нагадує нам, що потрібно насолоджуватись кожним днем, вповні відчувати смак життя, незалежно від того, які перепони зустрічатимуться.
Елізабет Гілберт “Їсти, молитися, кохати”
«Їсти, молитися, кохати» – надзвичайно щира розповідь жінки про духовне переродження і позитивні зміни у житті. Автор книги на власному прикладі довела, що навіть після найбільших криз можна не лише відновитися, а й відкрити в собі нові грані, можливості та рівні переживань. Героїня її роману – письменниця Ліз – розчарована у сімейному житті та зневірена в особистому щасті. Жінка втрачає головне: сенс та смак до життя. Аби набратися сил та повернутися до життя, Ліз вирішує подорожувати. На її шляху три країни: Італія, Індонезія та Індія. Там вона вчиться їсти зі смаком, молитися з відкритим серцем та кохати, наче вперше.
Фенні Флег “Смажені зелені помідори в кафе “Зупинка””
Евелін переживає глибоку особисту кризу. Вона знайомиться зі старенькою Нінні, яка, попри важку долю, не втрачає жаги до життя. Нінні розповідає Евелін історії їхнього містечка: про дівчину, яка після загибелі брата знаходить сили жити далі; про розбите серце красуні Рут; про мандрівного робітника, який закохався в Рут; про безробітних, яких у кафе «Зупинка» годували безкоштовно… Ці історії мають таку силу, що змінюють на краще життя тих, хто їх читає.
Рей Бредбері “Ліки від меланхолії”
“Ліки від меланхолії” – збірник розповідей Рея Бредбері. Теплі історії, пронизані любов’ю та добротою, змусять відкрити очі та подивитись на світ по-іншому. Щастя не купиш за гроші, можна радіти кожніх миті, проживати день, наче востаннє.