Літо – пора лінивого читання. Ми підготували для вас збірку книжок, які варто прочитати кожній жінці. Тут – дуже різні історії, на найвибагливіший смак. Читайте та отримуйте задоволення.
«Джен Ейр», Шарлотта Бронте
Роман англійської письменниці, у якому авторка розповідає про маленьку сироту, життя якої далеко не мед. Дівчинка постійно стикається із несправедливістю, її часто не приймають і вона відчуває себе нікому не потрібною. Та тим не менше, зворушує серця багатьох. Бо, не зважаючи на труднощі, дівчинка зуміє пронести власну честь і гідність. Згодом Джейн стає гувернанткою, їй майже вдається почати нове та щасливе життя. Проте у справу втручається господар, який щось приховує дівчини.
«Оповідь служниці», Маргарет Етвуд
Джун – служниця. І цей факт ставить її життя на низький щабель, з якого годі вибратися вище. Вона не має права робити такі прості речі, як читати, писати чи робити ранкову зарядку. Якщо ти – служниця, то не можеш собі дозволити навіть полюбити когось. Хоча колись, у минулому житті, Джун мала і чоловіка, і доньку. Проте зараз все, що вона повинна робити – підкорятися своїм господарям. Як і усі служниці. Проте Джун трохи інакша. Вона прагне вирватися із замкненого кола.
“Ті, що співають у терені”, Коллін Мак-Калоу
Без сумніву найпопулярніший австралійський роман. Його видали загальним накладом більше 10 мільйонів примірників. Головна думка твору: усе найцінніше в цьому житті досягається через страждання. Авторка акцентує на історії головної героїні, яка помиляється у своєму коханні – вона полюбила католицького священника. У дорослому житті її чекає дуже багато відкриттів та розуміння, що у всьому є сенс і треба жити далі.
“Звіяні вітром”, Маргарет Мітчел
Це та класика, яку має прочитати кожен. Ну кожна жінка – це точно. Книга свого часу навіть отримала Пулітцерівську премію. Авторка розповідає про життя Скарлет О’Хара під час громадянської війни в Америці. Тут переплетене усе: політика, кохання, родинні стосунки, проблема рабства. Загалом роман охоплює події 12 років. Історія Скарлет не може залишити байдужим. Слова жінки, котра пережила неймовірні випробування, недарма досі використовують як афоризми. Найпопулярніший із них: «Я подумаю про це завтра».
«Їсти, молитися, кохати», Елізабет Гілберт
Цю книгу варто почати тим, хто перебуває у пошуку себе, якщо бракує внутрішньої гармонії, почуття власного щастя та самоідентифікації.
Написана вона у стилі мемуарного роману. Письменниця подорожує світом, шукаючи себе. Вона ніби-то має геть усе – і успіх, і гарну родину, проте їй бракує відчуття задоволення від життя. Під час подорожі вона на власному прикладі показує, як відновлювати внутрішні ресурси після кризи, відкривати у собі нові сили та можливості.
Марія Матіос «Черевички Божої Матері»
Книга складна. Її варто читати і перечитувати. Проте точно не беріть її до рук, коли хочеться легкого чтива. У повісті йдеться про трагічну буковинську історію у червні-липні 1941 року. Тут авторка розповідає про героїню, яка вже відома читачам із книги «Москалиця». Іванка Борсук тут ще дівчинка, котра чітко розуміє різницю між добром та злом. На сторінках відтворена справжня драма ХХ сторіччя на Буковині.
«Французька дружина: мистецтво перетворювати рутину на свято», Дженніфер Л. Скотт
Ще одна книга для тих, хто шукає себе. Якщо ви хочете наповните себе шармом та витонченістю, але не знаєте, як правильно це зробити – просто прочитайте. На думку авторки, абсолютно кожна жінка може бути щасливою. І це навіть не залежить від того, який у неї рівень достатку. Читаючи ці рядки, ви навчитесь правильно організовувати свій побут, підбирати одяг, приймати гостей. І при всьому цьому – не відмовлятися від власних мрій.
«Маленькі жінки», Луїза Мей Олкотт
Історія про дівчат, які народились у простій родині і чекали батька з війни. Усі четверо – дуже різні. Але разом долали труднощі, які їм підкинула доля. Це розповідь про благородство, відданість і справжню любов. Місцями книга сумна, а деякі сторінки змушують читача сміятися. Книга – для людей дуже різного віку, від юнацтва до зрілості.
«У війни не жіноче обличчя», Світлана Аліксієвич
Книга про війну. Рецензенти називають її книгою-сповіддю письменниці, документом людської пам’яті. Це історії жінок, яким війна дала в руки зброю для захисту рідної землі від фашизму. Таке собі дослідження духовного світу жінок, що виживали в нелюдських умовах війни. І попри те, що читати книгу важко, вона варта того. Адже наше життя складається не лише із радісних моментів.
«Життя у позику», Еріх Марія Ремарк
Автор сконцентровує увагу читача на психологічних аспектах. Книгу навіть можна сміливо називати мелодрамою. Проте такою, яка тримає читача напруженим до останньої сторінки.
На сторінках йдеться про кохання автогонщика та його дівчини у часи повоєнної Німеччини. Ліліан хворіє туберкульозом і їй хочеться так багато встигнути.
Обидвоє героїв чітко розуміють, яким скороминучим є життя і що варто встигнути взяти від нього якомога більше.