Ефективний тайм-менеджмент: як встигнути все

young-791849_1280

Ритм сучасного світу надзвичайний шалений. Особливо, у місті. Мільйон справ, великих та маленьких, важливих та не дуже, робочих, особистих, материнських – все це дуже часто вибиває з колії. Як вже встигнути все? Давайте поговоримо про це.

7 способів встигнути все

1. Все встигнути неможливо

Просто запам’ятайте собі це. І навіть не намагайтесь встигнути все. Дуже ефективними є списки справ. І їх варто складати, бо галочки навпроти виконаного дійсно дуже мотивують. Але навіть ці списки варто складати із розумом, не пишучи туди зайвого, невчасного і того, що ви так чи інакше встигнути не зможете. Планувати треба реально, чітко визначаючи пріоритети. Тоді можна встигнути все. Ну або принаймні багато.

2. Зосереджуємось на найважливішому

Коли розібрались із пріоритетами, пробуємо зосередити всі сили і увагу на головному. Дуже часто буває так, що зробивши одну важливу справу, ви звільняєте собі максимум часу. І, крім того, ніби камінь із душі.

success-2697951_1280

3. Будьмо простішими

Про реалістичність завдань ми вже говорили вище. Це правило продовжує діяти: завдання треба собі спрощувати. Навіщо? А ви знали, що ті люди, які страждають надмірним перфекціонізмом, насправді є нещасними? Адже вони відчувають постійну напругу, тривогу і переживання. Бо встигнути все і зробити це максимально якісно насправді дуже складно.

Звісно ж, варто обирати золоту середину. Халявити – погана ідея.

4. Працюємо покроково

Не буває ж так, що раз – і готово! Особливо, коли це стосується масштабних завдань. Тому при плануванні розподіляємо собі покрокову інструкцію і працюємо згідно неї. Встигнути все трохи легше, коли маємо чіткий план. Бо саме так розподіляємо сили і час, прораховуємо власні можливості.

5. Закриваємо або відкидаємо

Чим довше ми тягнемо із тою чи іншою справою, тим менше шансів, що вона таки буде виконаною. Справді! Спостерігати за пунктом, навпроти якого ніяк не з’явиться омріяна «галочка», дуже виснажливо. Це дратує і демотивує. Тому або закриваємо завдання до кінця або просто викреслюємо його і заспокоюємось.

6. Відпочиваємо

Так, аби встигнути все, треба ще й відпочивати. Це один із ключових факторів. Проте потрібно навчитися відкидати з голови усі справи: як завершені, так і ні. Просто не думати ні про що робоче, уникати інформації на цю тему. Відпочивайте якісно. Так ви набираєтесь сил і натхнення, а, значить, зможете працювати набагато ефективніше.

hydrangea-5076212_1280

7. Підтримуємо ресурси

Наш внутрішній ресурс – не безрозмірний. Завжди пам’ятайте про це. Його потрібно завжди підтримувати. Від життя потрібно отримувати насолоду, а не тонути у вічних завданнях, дедлайнах та справах. Адже це дуже втомлює. Навчіться зчитувати власні потреби, а не ті, які вам нав’язує хтось. І буде вам щастя!