Віртуальний макіяж в YouTube

makiyazh-1

Останнім часом дуже часто ведуться розмови про те, чим відрізняється доповнена реальність від віртуальної. Обидві технології постійно на слуху, про них згадують в ЗМІ, міркують у мережі, пишуть у книгах та показують у фільмах. Так у чому різниця між віртуальною реальністю та доповненою реальністю? Віртуальна реальність (virtual reality, VR) – це комп’ютерна симуляція реальності або відтворення якоїсь ситуації, а доповнена (augmented reality, AR) – це технологія, яка накладає змодельовані комп’ютером шари поліпшень на наявну реальність. Основна мета – зробити її більш виразною, довершеною, багатогранною та яскравою. Доповнена реальність розроблена у додатках та використовується на мобільних пристроях. Простіше кажучи, VR змінює реальний світ на цифровий, а AR додає елементи цифрового світу у реальний.

Технології віртуальної та доповненої реальності можна застосовувати у різних сферах діяльності. Наприклад, у сфері розваг, найчастiше у відеоіграх: Beat Sabre, Robo Recall, PokerStars VR, Tetris Effect та ще в багатьох інших. З пристосуваннями віртуальної реальності: шоломами, контролерами, сенсорами положення та окулярами ігри стали більш динамічними, захоплюючими та веселими.

makiyazh-2

VR та AR використовують дуже широко у медицині: в хірургії та кардіології – для симуляції складних хірургічних операцій з допомогою налобного оптичного монітора та окулярів Google Glass. Також VR-технологія дасть можливість моделювати кібер-простір (проектування та освіта), повністю, з головою зануритися у фільм та брати участь у телепередачі з повним відчуттям присутності (кіно- та телеіндустрія), не покидаючи будинок у віртуальній примірювальній приміряти вподобані речі та розплатитися за них віртуальними грошима. Віртуальну примірку окулярів та косметики на початку жовтня запустив Instagram. Першими партнерами проекту стали лідери індустрії краси, косметичні компанії-гіганти MAC, Nars та провідні виробники окулярів Warby Parker та Ray-Ban.

Віртуальний макіяж в YouTube

Може здатися, що віртуальна та доповнена реальність проникла в усі сфери діяльності, крім б’юті-індустрії. Але, це не так. Доповнена реальність так само, як і віртуальна, докорінно змінила онлайн-торгівлю косметикою та підняла її абсолютно на новий рівень. У минулому році багатьом лідерам світового ринку вдалося запустити безліч веб-сайтів та додатків, що дозволяють споживачам приміряти косметичні засоби, не виходячи з дому, перед покупкою. Наприклад, один з найвідоміших косметичних брендів преміум-класу Benefit дозволяє клієнтам віртуально приміряти товари або послуги. Зазвичай це включає завантаження фотографії користувачем, поки AR працює, щоб допомогти споживачеві візуально уявити, як буде виглядати продукт саме з його типом зовнішності та індивідуальними особливостями шкіри.

Цього року на Міжнародному фестивалі «Каннські леви» був представлений сервіс AR Beauty Try-On. З його допомогою користувачі у віртуальній реальності можуть «приміряти» на себе фантастичні образи, які демонструють відомі б’юті-блогери на YouTube. Для цього потрібна лише фронтальна камера смартфона. Спочатку випустили альфа-версію AR Beauty Try-On на FameBit від YouTube – майданчики Google для взаємодії брендів та творців контенту, а відтепер бренди по всьому світу можуть вільно використовувати бета-версію AR Beauty Try-On у рекламі на банерах YouTube Masthead та в оголошеннях TrueView Video Discovery.

Нова функція з технологією доповненої реальності допоможе косметичним брендам показати двом мільярдам активних користувачів YouTube, які відвідують його щомісяця, як виглядає той чи інший косметичний продукт на шкірі різних відтінків та текстур. Задля цього будуть використовуватися YouTube Masthead та відеореклама TrueView Video Discovery на пристроях iOS та Android. За допомогою цих інструментів бренди також зможуть виміряти залученість аудиторії.

makiyazh-5

Крім того, формати Masthead і TrueView Video Discovery пропонують рекламодавцям унікальну, досі небачену, можливість представити свій бренд в стрічці YouTube на різних пристроях. Натиснувши на банер Masthead в мобільній версії YouTube або на оголошення TrueView Video Discovery, користувач перейде на сторінку перегляду. Тієї ж миті екран смартфона розділиться на дві частини: у верхній буде відтворюватися відео, у нижній відкриються фронтальна камера та стрічка з відтінками помади, блиску та тінтів, між якими можна перемикатися. Вподобаний відтінок можна придбати в один рух, не залишаючи додаток YouTube. Послуга доступна в усьому світі, уточнили в YouTube.

Косметична фірма NARS однією з перших спробувала новий рекламний блок, що було дуже вдалим рішенням. На сьогодні у Великої Британії, США, Канаді та Австралії охоплення його аудиторії склало понад 20 мільйонів чоловік, які в середньому випробували більш ніж дві третини з 24 представлених відтінків помади – в цілому більше півмільйона зразків.

makiyazh-3

Цілком можливо, що з розвитком IT-технологій, віртуальна реальність стане безмежним простором для усіх аспектів нашого звичайного життя, додавши йому яскравості та безкрайніх можливостей.