Нормкорн — стиль стандартів?

stiv_dzhobs

Якщо говорити простими словами, то нормкорн — це нормальний, стандартний базований стиль в одязі, так би мовити, ґрунт, база, основа, стрижень, наріжний камінь і фундамент… А якщо без жартів, його визначення у 21 столітті є досить сумнівним, адже як правильно дізнатися, що вважається нормальним, а що ні? Чи взагалі існує у моді ідеальний стандарт, і чи ми можемо вважати цей стиль “антимодним”?

Виникнення стилю нормкору

Сучасні тренди дійсно заворожують швидким потоком новинок і щоразу модні покази стають ще більш епатажними. Якщо говорити про розквіт і вплив нормкору в контексті сучасних тенденцій залежать від року його виникнення, і це орієнтовно 2014 рік.

Термін “нормкор” був придуманий художником Раяном Естрадою ще у 2008 році. У своєму коміксі Templar AZ, він описував світ, який переповнювався різними субкультурами, які ставали все більш дивними та абсурдними, аж поки найоригінальнішими не стали прихильники “нормкору” у футболках, джинсах та зі застарілим жаргоном.

Термін “нормкорн” заскочив у свій вагон популярності вже у 2013 році, коли працівники агентства K-Hole, які прогнозували модні тенденції, описали його у своєму звіті. Згідно з цим описом, нормкор включав просте, трохи безтурботне копіювання того, що носять більшість людей. Прихильники нормкору просто приймали повсякденність без провокаційних заяв і протестів проти мейнстриму.

Згодом багато глянцевих журналів професійних модних видань вбачали власну ідею нормкору, тобто вони бачили в цьому тренді свободу та право людини бути звичайною, простою, без виняткових здібностей або переконань. Цей стиль найчастіше асоціювали з мас-маркетом і “татовим” образом.

Хто такі нормкори?

Нормкори — це люди, які віддають перевагу простому та базовому одягу, який підходить як для роботи, так і для вечірніх виходів або ділових зустрічей. Вони втомилися від постійних змін трендів і не бажають доводити свою унікальність, почуття стилю та креативність комусь. Крім того, вони не бачать сенсу переплачувати за брендові речі, щоб демонструвати свій статус чи фінансовий успіх.

Чорна водолазка, звичайні сині джинси та New Balance 990-х — відразу впізнали Стіва Джобса — генія не лише розробки техніки із яблуком, а й ікона нормкорного стилю.

Не дивно, що відомі лідери думок та бізнесмени зазвичай обирали саме цей стиль одягу. Зручно, стримано та нейтрально

Зараз можливо буде важко вловити істину, але постарайтеся зрозуміти, що модель нормкору зближується з концепцією крутості, яка більше не базується на виокремленості, але натомість на підкресленні автентичності через універсальність. Стиль нормкору здебільшого стає хамелеоном, який легко міняє колір до сучасної ситуації та трендів, які диктує мода. Щоб справді втілити цей стиль у життя, важливо усвідомити, що поняття “нормальності” насправді не існує.

Стиль нормкору — це дійсно слідування за шерстю, а не проти шерсті. Це певна війна та протистояння розвитку різних субкультур, які виникали починаючи з 2014 року. Класика і простота у виборі одягу унісекс, навпаки, все ускладнювала і прирівнювала до чогось певного і ніякої тобі ідентифікації як особистості.

Більшість модників сьогодення вважають стиль нормкору повним антитрендом, адже сьогодення пропагує усіх людей бути самим собою і закликає не приховувати свої ліпші сторони та родзинку, яка буде вас ідентифікувати серед величезного натовпу таких різних людей!

Якщо вам подобається носити класику — носіть, якщо ви любите смугасті панчохи — носіть. Пам’ятайте, що не треба навішувати на все стереотипні ярлики, обирайте стиль та одяг, який вам до вподоби, геть і ще раз геть рамки!

Авторка статті, Діана Літвінчук