Небажане волосся, пігментні плями та судинні зірочки – найпоширеніші косметичні недоліки, яких бажають позбутися жінки. Найкраще такі процедури проводити у холодну пору року, тож саме час записатися на прийом до спеціаліста.
Для косметологічних процедур взимку існують суттєві показання. По-перше, наслідки процедур, такі як набряки чи почервоніння, будуть приховані від сторонніх очей теплим одягом. По-друге, до та після подібної терапії слід уникати прямих сонячних променів. По-третє, стійкий результат потребує цілого курсу процедур, які можуть зайняти кілька тижнів чи місяців. Тож до сезону коротких шортів та футболок слід почати готуватися заздалегідь.
Як позбутися небажаного волосся лазером
Лазерне видалення небажаного волосся набуло популярності через стійкий ефект – після курсу процедур про волосся на руках чи ногах можна й не згадувати.
Під час лазерної епіляції промінь лазера поглинається меланіном у волосяних цибулинках, нагріває їх та руйнує. Процедура не є болісною, оскільки сучасні лазери оснащені системою охолодження. Щоби повністю позбутися небажаного волосся, необхідно зробити кілька сеансів лазерної терапії, оскільки волосся росте поступово й не видаляється повністю за один раз. Після процедури не можна засмагати впродовж тижня і слід захищати шкіру сонцезахисними засобами, щоб уникнути пігментації.
Чим темніший колір волосся, тим ефективнішою є лазерна терапія. Тому її застосовують брюнеткам і шатенкам. Із-за незначного вмісту меланіну у волосяних фолікулах білявок та рудоволосих, лазер не здатний їх зруйнувати. Тому світле волосся видаляється ультразвуком, який «бачить» волосини будь-якого кольору і його ефект не залежить від типу шкіри.
Серед протипоказань до лазерної епіляції – захворювання шкіри та вагітність.
Побічні ефекти при лазерній епіляції
Зазвичай, після процедури з’являється невелике почервоніння шкіри. Якщо процедура проведена некоректно, можуть виникати незначні опіки.
Читайте також: Універсальний денний макіяж (Відео)
Як позбутися пігментних плям
Основною причиною появи пігментних плям є згубна дія сонячного випромінення. У людей зі світлою шкірою, очима та волоссям ризик появи гіперпігментації у кілька разів вищий, ніж у темноволосих. Також причинами гіперпігментації можуть бути зміни гормонального фону, захворювання внутрішніх органів, старіння організму та прийом деяких медикаментів.
Пігментні плями видаляються за допомогою спеціального лазера або імпульсного світла. Особлива світлова хвиля діє безпосередньо на пігмент та руйнує його, але не зачіпає нормальних клітин шкіри. Кількість процедур визначається ступенем пігментації, але в середньому потрібно 3–4 сеанси з перервою від 2 тижнів до місяця.
Лазерне видалення пігментних плям не можна проводити під час гострих інфекційних захворювань, місцевих запальних процесів на шкірі та вагітності.
Побічні ефекти при видаленні пігментних плям
Після лазерної процедури шкіра червоніє та зберігаються набряки упродовж 2–3 днів. Також на місці процедури можуть утворитися незначні рубці та шрами. Ділянки шкіри, які піддалися лазерній дії, необхідно захистити від прямих сонячних променів та змащувати спеціальними засобами.
Як позбутися судинних зірочок
Тонка сіточка судин, що за формою нагадують зірочки, – це місцеве розширення кровоносних судин. І переважно, воно з’являється на ногах. Перш ніж видаляти цей косметичний недолік, слід з’ясувати причину його виникнення. Це може бути генетична схильність, гормональний дисбаланс, варикозна хвороба чи венозна недостатність. Перед процедурою проконсультуйтеся з флебологом та пройдіть обстеження.
Найефективнішим методом усунення судинних зірочок є склеротерапія. У судину вводиться спеціальний розчин, який припиняє рух крові в судині. Процедура, як правило, безболісна. Один сеанс триває 30 хвилин і, в залежності від розмірів судинної сітки, необхідно 4–6 сеансів з перервами 2–3 тижні. Після процедури необхідно кілька днів носити компресійний бандаж та уникати перегріву – не відвідувати баню, сауну чи солярій.
Склеротерапію не рекомендується проводити при тромбозі вен, алергії на діючий препарат, при запальних процесах на шкірі, а також під час вагітності та годування грудьми.
Побічні ефекти при видаленні судинних зірочок
Після процедури склеротерапії на місці ін’єкції може виникнути невеликий набряк. Таке трапляється, якщо препарат потрапляє в шкіру під час розриву стінок судини. Також на місці уколу можуть утворюватися невеликі синці та пігментні плями, які зникають через деякий час.
Приєднуйтеся до сторінки «Щоденник красуні» у Facebook, щоб бути в курсі усіх новин краси та здоров’я.