Як обрати ідеальну пудру

pudra

Неграмотний макіяж – надлишок тонального крему, розбіжність тону пудри з кольором обличчя – може звести нанівець всю роботу над образом. Бачили, напевно, як дивно виглядають панянки з смужками уздовж підборіддя: вище підборіддя – смагляве обличчя, нижче – біла шия.

Щоб уникнути проколів в макіяжі, слід якомога ретельніше підійти до вибору тонуючих засобів. Правильний вибір – запорука можливості працювати над образом максимально ефективно.

Функції пудри в макіяжі

 • Усуває жирний блиск. Шкіра практично будь-якого типу, крім надмірно сухої, починає некрасиво блищати протягом дня. Це абсолютно нормально – як живий орган, вона виділяє природний жир, але виглядає не дуже естетично. Пудра ж надає потрібну матовість.
 • Маскує дрібні недоліки – розширені пори, невеликі пігментні плями, дрібні зморшки.
 • Забезпечує стійкість макіяжу. Причому може бути як прекрасною базою, так і фіксатором для готового make up. Важливо пам’ятати: рідкий тональний засіб наноситься найпершим.
 • Пом’якшити занадто яскравий макіяж. Якщо ти перестаралася з рум’янами, нанеси зверху трохи пудри – це приглушить неприродні фарби і пом’якшить переходи між ними.
pudra1

Незважаючи на різноманітність функцій, форм у сухих пудр всього три:

 • Розсипчаста пудра. Рівномірно лягає на шкіру, надовго матує, створюючи ефект природного тону особи. Мабуть, єдиний недолік – баночку незручно носити з собою, так як великий ризик, що продукт може розсипатися.
 • Компактна пудра. Добре прибирає жирний блиск, вирівнює тон ообличчя Протягом дня дуже виручає, коли необхідно підправити макіяж. У похідних умовах наноситься спонжем. У домашніх – краще використовувати кисть, продукт ляже тоншим шаром і дасть більш натуральний ефект.
 • Пудра у вигляді кульок. Її ще називають пудра-мозаїка – через строкатість. Цей багатофункціональний продукт можна наносити різними способами – наприклад, пройтися пензлем по всіх кулькам, що дасть ефект красивого, ніби підсвіченого зсередини тону обличчя. Крім того, для маскування різних недоліків можна використовувати кульку певного кольору. Так, почервоніння добре приховують зелені, синяву під очима – жовті, жовтизну, в свою чергу – блакитні; рожеві ж надають здоровий вигляд сірій шкірі.

У широкому асортименті пудр можна завжди знайти потрібну. Є такі види пудр:

 • Матуюча пудра. Хороша для комбінованої і жирної шкіри. Формула збагачена спеціальними абсорбуючі частинками, які не дають блиску проявлятися протягом довгого часу. Але якщо десь на обличчі є сухуваті ділянки, така пудра може підкреслити їх.
 • Зволожуюча пудра. Незважаючи на сухий склад, містить гідратуючі компоненти. Одночасно з нанесенням макіяжу доглядає за епідермісом, тому вона ідеальна для сухої і чутливої ​​шкіри. Надає однорідний красивий відтінок, не проявляє проблемні ділянки.
 • Антисептична пудра. Хороша для проблемної шкіри з акне. Антибактеріальні добавки прискорюють зникнення висипів і перешкоджають появі нових. На сухій і нормальній шкірі може викликати подразнення.
 • Шіммер. Сюди додані золотисті, срібні частинки, іноді – навіть розтертий перламутр або напівдорогоцінне каміння. Вони відбивають світло, і на обличчі з’являється красиве мерехтіння. Переважно атрибут вечірнього макіяжу, який наносять на вилиці, скроні, руки і область декольте.
 • Бронзер. Актуальний лише для засмаглих. Підкреслює засмагу, надає обличчю рівний красивий відтінок і відпочивший вигляд. Але будь-які спроби нанести цей продукт на бліду шкіру дадуть лише ефект брудних плям.
 • Зелена пудра. При вечірньому, професійному макіяжі та макіяжі для фотосесій використовується для нейтралізації почервоніння обличчя, щоб замаскувати купороз і подразнення на шкірі.
 • Прозора пудра. Є двох видів. Одна використовується як закріплювач для макіяжу, а інша просто матує. Але при цьому така пудра не змінює відтінок шкіри.
 • Крем-пудра. Це засіб універсальний – вона поєднує в собі компактну пудру і тональний крем. Таку форму випустили спеціально для сухої шкіри, яка може лущитися через класичного аналога.

Вибираючи відтінок, важливо враховувати кілька моментів:

 • Чи користуєшся ти тональним кремом? Якщо ні, орієнтуйся на природний відтінок шкіри. Якщо так – підбирай пудру під схожий продукт. В ідеалі, колір засобів та обличчя повинні збігатися. Припустимо також, якщо пудра виявиться трохи світліше.
 • Компактна пудра має властивість злегка затемнювати природний відтінок шкіри.
 • Пробувати відтінки можна на зап’ясті або тильній стороні долоні – в цих місцях колір шкіри максимально збігається з тоном обличчя.
 • Якщо тебе зовсім загризли сумніви, придбай безбарвну пудру. Така є в багатьох марках, позначається як Transparent або Translucent. Підходить практично до будь-якого відтінку шкіри або тонального крему, добре матує. Але не в силах приховати явні недоліки.
 • Перш ніж припудрюватися, потрібно почекати, поки повністю вбереться денний і тональний креми. В іншому випадку продукт ляже нерівномірно, і обличчя буде виглядати плямистим. Ідеальний інструмент нанесення – велика округла м’яка кисть, яка забезпечує максимально тонкий і рівномірний розподіл засобу на шкірі. Надлишки пудри обов’язково потрібно струсити, після чого легкими круговими рухами накладати її на обличчя.