Кожного ранку жінки та чоловіки наносять на шкіру різноманітні засоби для догляду, в тому числі крем. Давайте поговоримо про те, з чого він складається та про його функції.
Крем володіє багатьма функціями, серед них зволожуюча, живильна, омолоджуюча, антибактеріальна, але основна функція будь-якого крему – це захист шкіри від холоду, сонячних променів, вітру та негативних інших вливів.
Основа будь-якого косметичного засобу – це те, що від нього залишиться, якщо з нього забрати біологічно активні речовини ( наприклад вітаміни чи антиоксиданти).
А залишиться достатньо багато, тому, відкривши баночку крему, ми бачимо саме основу.
Крем склається з:
- Водної основи.
- Масляної основи.
- Емульгатора.
- Біологічно активних речовин.
- Консервантів.
- Віддушки.
- Емолієнтів.
. . . . . . . .
А тепер поговоримо детальніше про кожний інгредієнт крему.
В загальному креми поділяються на жирові та емульсійні. Жирові креми промисловість використовує рідко, адже вони погано поглинаються, залишаючи на шкірі жирний блиск та липкість. Емульсій складаються з водяної та масляної фази ( “ масло у воді” або “вода у маслі”). Тому обов`язковим є наявність у кремі емульгатора, який зберігає структуру крему та забезпечує його рівномірний розподіл при нанесенні на шкіру.
Читайте також: Апельсиновий цукровий скраб для тіла
Також до крему входять біологічно активні речовини ( це можуть бути різноманітні масла, екстракти рослин, вітамінні комплекси та ін.), саме вони, проникаючи у глибокі шари шкіри, здійснюють різноманітні корисні впливи.
Консерванти та віддушки в кремі містяться в дуже малій кількості і забезпечують його довгий термін придатності та приємний запах відповідно.
Емолієнти містяться в масляній фазі крему і основна їхня функція це пом`якшення шкіри. 99% ефекту від крему, що ви відчуваєте забезпечують саме вони.