Користь та шкода сульфатів в шампунях


23 October, 2017
tipi-korist-ta-shkoda-sulfativ-v-shampunyah.jpg (89.6 Kb)

Сульфати - це солі сірчаної кислоти. При взаємодії з водою вони окислюються і утворюють густу піну.Під час вмивання волосся шампунем з вмістом сульфатів добре очищається шкіра голови та покривається плівкою, утвореною під час окислення. Сульфати використовують практично у всіх косметичних і побутових засобах, тому що вони є доступним, дешевим піноутворювачем.

Поширені типи сульфатів, які входять у склад шампуню:

- Лаурит сульфат - утворює густу піну і викликає подразнення шкіри голови. В складі шампуню позначається як Ammonium Lauryl Sulfate або АLS.

- Сульфат натрію - так само як і попередник утворює густу, стійку піну. При довгому контакті здатен пекти, викликати сухість шкіри голови та лущення. В складі позначається як Sodium Lauryl Sulfate або SLS.

- Лаурет сульфат - ця речовина є менш агресивною, ніж ALS та SLS. При довгому використанні шампуню з лаурет сульфатом можлива сухість шкіри. Він позначається в шампунях як Ammonium Laureth Sulfate або ALES.

- Sodium myreth sulfate, SMES – той же сульфат натрію, але він є менш небезпечним, оскільки добре концентрований.

Шамнуні у який містить сульфат є густим по консистенції. Завдяки густому піноутворенню, для миття волосся потрібна невелика кількість шампуню. Сульфати ефективно змивають лаки для волосся, пінки і муси для укладання, але при цьому пошкоджують захисний шар волосини. Тому після застосування сульфатних шампунів волосся втрачає блиск і пружність, кінчики січуться, шкіра голови стає сухою. При постійному застосуванні сульфатних шампунів з'являється лупа, подразнення шкіри голови і посилюється випадання волосся.

Шампуні без сульфатів володіють щадним ефектом. Вони не руйнують структуру волосся і ліпідний шар. ДКомпоненти в складі не викликають роздратування і дискомфорт. Через органічний склад вартість безсульфатних шампунів досить висока. Такі шампуні піняться погано, тому витрата шампуню на одне застосування збільшується мінімум в два рази. Після використання шампуню без сульфатів потрібно використовувати бальзам - ополіскувач для волосся. Він дозволить легко і дбайливо розчесати волосся після миття.

1tipi-korist-ta-shkoda-sulfativ-v-shampunyah.jpg (135.05 Kb)

Користь сульфатів для волосся

Користь сульфатних шампунів полягає лише в економії. Для одного застосування досить 10 мл. шампуню на середню довжину волосся. При цьому шампуні з сульфатами є не дорогими.

Читайте також: Модні зачіски з косичок осінь 2017 (Відео)

Шкода сульфатів для волосся

Шкода сульфатів для волосся - Алергія

Сульфати для волосся завдають більше шкоди, ніж користі, тому що вони токсичні і викликають алергію. Тому людям з алергічними захворюваннями і чутливою шкірою краще не застосовувати сульфатні шампуні.

Шкода сульфатів для волосся - Подразнення шкіри голови

Шкода сульфатів обгрунтована жорстким очищуючим ефектом, який пошкоджує природний захист шкіри і волосся. Шкода лаурил сульфату проявляється в подразненні шкіри голови. При частому застосуванні алергічна реакція може виявлятися по всьому тілу у вигляді короткочасних червоних плям.

Шкода сульфатів для волосся - Лущення і сухість

Шкода SMES і ALS - сухість шкіри голови, лущення. Ці шампуні слід ретельно змивати відразу після нанесення.

Шкода сульфатів для волосся - Руйнування структури волосся

Шкода сульфатів для волосся ще проявляється в руйнуванні структури волосся. При тривалому застосуванні волосся стає ламким, втрачає пружність і силу. Колір волосся тьмяніє, а випадання посилюється.

Шкода сульфатів для волосся - Швидка забрудненість

[p]Сульфати в шампунях завдають шкоди при кожному використанні. При поганому промиванні волосся залишки сульфатів засолюють волосся біля коріння. Через ефект жирності волосся доводиться мити частіше і шкоди наноситься більше. Поява сверблячки шкіри голови і жирність - перші сигнали про те, що пора переходити на шампуні без сульфатів.[/p]

Підтримайте Krasainfo.com! Become a Patron!


Схожі матеріали