Як засмагати, щоб не згоріти

zagar

Не дивлячись на те, що пляжі переповнені відпочиваючими в очікаванні бронзової засмаги, люди все частіше беруть з собою на пляж баночки і тюбики з сонцезахисними кремами та лосьйонами.

Сьогодні УФ – фільтри можна зустріти не тільки в спеціальній сонцезахисній косметиці, але і в денних кремах та декоративній косметиці.

Розповімо Вам про загальні принципи, на яких будується розробка рецептур і про те, на що потрібно звернути увагу при виборі сонцезахисного крему.

Сонцезахисні засоби – це засоби, в яких є речовини, які вбирають або відбивають УФ – промені сонця. Ці речовини називаються УФ – фільтрами.

Всім давно відома таємнича позначка SPF ( sun protection factor ), але що саме означають ці таємничі три букви? Якщо коротко і просто, то SPF показує наскільки МЕД ( мінімальна еритроматозна доза – це найменша кількість променів, яка викликає почервоніння шкіри) захищеної шкіри перевищує МЕД незахищеної. Тобто показує ефективність захисту шкіри від УФ-випромінювання.

Читайте також: Апельсиновий цукровий скраб для тіла

Як визначити якість сонцезахисного крему

Знайти складники, які відповідають за захист від УФ – променів дуже просто, адже виробники часто перелічують їх окремо від основного складу.

В сучасних кремах частіше використовують як мінімум 3 УФ-фільтри, щоб забезпечити найкращий захист вашої шкіри. Найбільш сильними органічними фільтрами є речовини синтетичного походження:бензофеноли, циннамати, саліцилати. Менш ефективними є природні фільтри, такі як кавова кислота.

Також до складу сонцезахисного крему можуть входити фізичні фільтри ( діоксид титану, оксид цинку), які відбивають сонячні промені.

Як обрати сонцезахисний крем

  • Для щоденного захисту – підберіть хороший денний крем і компактну пудру з УФ – фільтром.
  • Якщо ви збираєтеся загорати на пляжі, то потрібно звертати увагу на його розташування. Для прийняття сонячних ванн в північних регіонах України достатньо буде захисту SPF 15-20.
  • А для пляжу на березі Чорного моря чи в Турції, Єгипті потрібно підбирати кращий захист від 25 SPF і вище.
zagar1

Основні правила для гарної та безпечної засмаги

  • Найкращий час для засмаги від сходу сонця максимум до полудня, потім з 16 вечора і до заходу. В обідню пору сонце найбільш агресивно, і перебування під ним в цей час загрожує швидким отриманням опіків і сонячного удару.
  • Починати варто з 5-10 хвилин, щодня нарощуючи час, проведений під відкритим сонцем. Решту часу проводите під парасолькою або в тіні дерев. Так ви отримаєте рівний красивий загар, а шкіра не почне лущитися через кілька днів.
  • . . . . . . . .

  • Перед засмагою не варто користуватися туалетними водами, ефірними маслами, кремами на основі мінеральних жирів.
  • Лягайте на пляжі таким чином, щоб сонце гріло вам стопи ніг, тобто його світло падало уздовж всього тіла. Голову трохи підніміть – таким чином, світло не битиме в очі, а шия, навпаки, відкриється і буде зіграти.
  • Кожні 10 хвилин змінюйте положення, повертаючись до сонця іншою стороною тіла.
  • Кожні 20 хвилин купайтеся в морі, річці, басейні або приймайте душ, в залежності від місця, в якому ви загоряєте.
  • Існує думка, що мокре тіло швидше отримує загар. Це правильно, але щоб він ліг рівномірно, необхідно осушити тіло рушником, щоб не залишалося великих крапель води. Краплі виконують роль лінзи і притягують ультрафіолет. Таким чином, в місцях скупчення крапель потемніння буде проявлятися виразніше, а тіло немов покриється плямами – на світлому фоні це видно досить чітко.
  • Найкраще засмагати на пляжі через 1-2 години після їжі, так організм легше переносить стрес зустрічі з ультрафіолетом.
  • Щоб уникнути сонячних ударів, обов’язково надягайте на море кепку, капелюх, панаму і ін. [li] Будьте обережні з сонцезахисними окулярами, що не засмагати в них, інакше залишаться непривабливі сліди на очах.

    Сонцезахисний крем потрібно наносити за 20 хв до початку приймання сонячних ванн, а якщо на кремі немає позначки, що він водозахисний, то його потрібно наносити після кожного заходу у воду.[li]

Але памятайте, що сонячний опік це захисна реакція організму для того, щоб людина втекла від сонячних променів і не отримала високі дози опромінення, які можуть викликати передчасне старіння шкіри чи рак.