Романтичний відпочинок в осінніх Карпатах: затишок серед природи

gora_gregit_guculszina

Осінь –– ідеальний сезон для романтичного відпочинку в Карпатах. По-перше, в пору, коли жовкне листя, Карпати є надзвичайно мальовничими –– яке місце для туризму ви б не обрали. По-друге, тепла осіння погода сприяє походам у гори та екскурсіям природними пам’ятками та історичними місцями.

Екскурсії по всьому Карпатському регіону організовує мережа «Відпочинок 365» –– можна поїхати в турне замками Львівщини, підкорити Говерлу або помилуватися Синевиром, оточеним осіннім лісом. Багато з цих екскурсій включені до вартості туру до Ворохти або Трускавця –– тобто ви платите лише за відвідування музеїв, замків і подібних пам’яток. Натомість супровід екскурсовода, трансфер до пам’яток, а на пішохідних маршрутах у гори –– й харчування, ви отримуєте безкоштовно.

Одне з наймальовничіших місць, щоби провести осінь у Карпатах –– Косів, центр народного мистецтва, культури й традицій Карпат. Містечко надзвичайно мальовниче –– розташоване в долині річки, воно оточене пагорбами й зеленню. Втім, найбільш привабливим Косів буде для охочих побачити унікальні зразки українського мистецтва, занесені до Списку шедеврів нематеріальної культури ЮНЕСКО.

Здавна Косів був центром гончарного мистецтва в Карпатах. Під час екскурсії сюди туристи не лише відвідують музей, де зберігається унікальний розписний посуд, а й заходять до гончарні. Господиня майстерні розповість і продемонструє, як зі шматка глини з’являються скульптури, глечики, куманці тощо, а потім фігури на них оживають під пензлем художника. Також на відпочинку в Карпатах гостей завозять до форелевого господарства –– в цьому затишному гірському куточку можна порибалити.

Ще одне миле містечко Прикарпаття –– Коломия, де розташований найбільший у світі музей писанкового розпису. Сама будівля вже впадає у вічі, адже вона збудована у формі величезного розписного яйця. Колекція музею налічує 12 тис експонатів із різних куточків України –– це й писанки, й дряпанки (яйця, на яких вирізані малюнки), й писанки з вишивкою. Вік найстарішою писанки в експозиції налічує понад 500 років.

Осінь у Карпатах –– це ще й один із найбільш мальовничих сезонів. У разі якщо осінь тепла та суха, це ідеальний період для туризму на природі. У рамках турів «Відпочинок 365» є безліч активів –– походів, із різноманітними маршрутами та рівнями складності. Звичайно, один із найпопулярніших маршрутів –– похід на Говерлу, найвищу гору України. Цей похід є достатньо складним, однак цілком здійсненним та реалістичним для звичайної людини.

Мальовниче місце для осінньоговідпочинку в Карпатах –– скеля Писаний Камінь поблизу Верховини. Це унікальне місце овіяне легендами –– так, кажуть, що тут жило плем’я карпів (на честь яких і названі Карпати) й вони закопали тут скарби та накрили кам’яню брилою. І дійсно скеля нагадує рукотворну стіну. Втім, у легенді є й доля істини –– таке неординарне природне утворення здавна приваблювало людей. Скеля вся розписана малюнками –– найстаріший, як вважається, був нанесений давніми слов’янами, відносно нові автографи залишили письменники Михайло Коцюбинський та Ольга Кобилянська.

Якщо ви захочете забронювати тур і побачити осінь у Карпатах, ви зможете замовити ряд додаткових послуг за окрему плату. Наприклад, у готелі в Трускавці є цілий медичний центр, де можна замовити масаж і косметичні обгортання. Вкупі з прийомом мінеральних вод це зміцнить організм і дозволить відпочити від динамічного робочого ритму життя. У Ворохті такою додатковою послугою буде катання на конях –– надзвичайно романтична розвага, що підходить для тих, хто поїхав у відпустку зі своєю другою половинкою.