Як рухатися взимку, щоб не довелося худнути весною

ruh_zyma

М’який плед і гарячий чай спокусливо запрошують залягти у зимову сплячку. Але чим це обернеться навесні? Зайвими кілограмами та загальною втомою. Тому – будемо рухатися. А як і скільки – зима сама підкаже.

Підказка 1. Чому ми мало рухаємося взимку

Коли настає зима, наш організм автоматично перемикається на режим економії тепла і енергії: намагається накопичити побільше, а витратити – поменше. Усі життєві системи перелаштовуються на такий лад – пульс і дихання сповільнюються, гемоглобін та еритроцити в крові зростають на 20%.

Ось чому працювати хочеться менше, а відпочивати більше. Американські вчені підрахували, що взимку жінка робить на 2 000 кроків менше, ніж влітку. Причина в тому, що скорочується світловий день, а разом з ним і активний настрій.

Та саме в цьому і криється головна небезпека – при малій кількості руху організм запасається жирком, і якщо ми в цьому йому попускатимемо, навесні будемо шукати свою талію.

Що робити:

додайте до звичної фіззарядки 3-4 нові вправи. Це змінить звичну колію ваших силових навантажень, задіє до роботи нові м’язи та активізує розумову активність.

Підказка 2. Індивідуальний розрахунок зимових навантажень

ruh_zyma2

Добова норма фізичної активності в середньому становить 2-4 години на добу. Певну частину цього часу займають домашні клопоти та прибирання, але відмовлятися від активного фізичного навантаження не можна.

Головна умова – рухи повинні бути вам під силу і дарувати задоволення. Фахівці визначити поняття «м’язової радості» – це не тоді, коли все тіло болить і ви не здатні поворухнутися, а коли відчувається бадьорість тіла, піднесення духу, робочий настрій, покращення пам’яті та уваги і загальне задоволення життям.

Що робити:

розробіть власний графік тижневих навантажень. Наприклад: ранкова гімнастика у вас займатиме 40 хв., аеробіка – двічі на тиждень по 1 годині, тренажерний зал на вихідні – 2 години.

Або: щодня ходити пішки на роботу (до 5 км), виходити з транспорту на кілька зупинок раніше, уникати ліфта й підніматися сходами.

Читайте також: Апельсиновий цукровий скраб для тіла

Підказка 3. Приємний і корисний зимовий спорт

ruh_zyma3_2

Саме зимове повітря діє на наш організм благодатно. Взимку воно на 50% багатше на кисень і містить підвищену кількість негативно заряджених іонів, які відповідають за прилив сил, бадьорість і зміцнення організму. Саме цих іонів нам не вистачає в ізольованих квартирах та конденсованих офісах.

Що робити:

«офісним» людям необхідно гуляти мінімум 1,5-2 години на день. Найкраще гуляти ввечері, перед сном, щоб заспокоїтися після напруженого робочого дня, відрегулювати дихальні процеси.

Недарма зима така багата на рухливі види спорту – сани, лижі, ковзани, сноуборди. Такі фізичні навантаження активізують енергетичний обмін, тканини краще засвоюють кисень, імунна система вмикається на повну бойову готовність, а користь для фігури важко переоцінити.

Медичні дослідження підтвердили, що жоден вид активного відпочинку не оздоровлює так, як лижі. Лижні прогулянки особливо корисні тим, у кого часто болить голова, не витримують нерви, при безсонні й вегето-судинній дистонії. Чим не найкращий спорт для жінок.

Будьте бадьорими та стрункими цієї зими!