Усмішка на мільйон: як правильно доглядати за ротовою порожниною

posm

Навіщо чистити зуби

У роті живуть мільярди бактерій. Зуби необхідні для механічної обробки їжі, тобто пережовування їжі, залишки якої можуть застрягати між зубами. Це створює живильне середовище для мікроорганізмів. Якщо людина давно не чистила зуби, бактерії дуже швидко розмножуються, і утворюється м’який наліт.

Цей наліт дуже згубний для зубів, тому що виділяє кислоту, що руйнує емаль зубів. Якщо не зчищати його, то незабаром зуб буде схильний до каріозного ураження. Крім цього, наліт сприяє тому, що в роті порушується природний бар’єр для інфекцій. Також він може стати причиною неприємного запаху з рота, утворення зубного каменю.

Якщо ж регулярно очищати зуби від м’якого нальоту, то ми не дамо мікроорганізмам жодного шансу викликати карієс і інші проблеми.

Як часто потрібно чистити зуби

Необхідно проводити чистку зубів щіткою не менше 2 разів на день – з ранку після сніданку і ввечері перед сном. Стоматологи рекомендують трихвилинну тривалість чищення зубною щіткою (тобто не менше 3-х хвилин).

Крім очищення зовнішніх і внутрішніх поверхонь зуба, щодня необхідно особливу увагу приділяти міжзубним проміжкам тому, що в них застрягають залишки їжі, на яких дуже швидко зростає зубний наліт – мікроорганізми. Міжзубні проміжки очищаються спеціальними зубними ниткам (флоссами), не пошкоджуючи ясна. Нитка акуратно заводиться між зубів, обходить ясна, зчищає наліт і залишки їжі з зубів в області міжзубних проміжків.

Щодня необхідно завершувати чистку зубів спеціальним ополіскувачем, бажано трав’яним (можна зробити настій самостійно). Важливо, щоб щоденний ополіскувач для рота не містив спирт і хлоргексидин. Час контакту ополіскувача з ротовою порожниною – 30 сек.

Також необхідно очищати зуби після кожного прийому їжі. Для цього людям з здоровими зубами підійдуть жувальні гумки, якими можна очищати порожнину рота тільки після їжі не більше 5-7 хвилин. У деяких випадках пацієнтам з проблемними зубами жувальні гумки можуть нашкодити, тому можна використовувати ополіскувачі для рота після прийому їжі. Порадьтеся з вашим стоматологом, як правильно чистити зуби після кожного прийому їжі у вашому випадку.

2 рази в рік рекомендується проводити професійну чистку зубів у стоматолога. Фахівець допоможе очистити те, що в домашніх умовах ніяк не очищують – зубний камінь, кольоровий наліт.

Техніка чищення зубів

Головна помилка – це лінійні руху вправо-вліво, які тільки заганяють наліт в проміжки між зубів. Чистити передні зуби потрібно вгору-вниз, дотримуючись деяких правил.

Ще один неправильний хід – чистка зубів відразу після їжі: відразу після прийому їжі емаль стає вразливою, тому чистити її потрібно через 30 хвилин.

Правила чищення зубів:

  • Процедура повинна тривати не менше 3 хвилин.
  • Тримати щітку слід під кутом 45 градусів відносно зубів і ясен.
  • Починати слід з передніх зубів, поступово рухаючись до задніх.
  • Нижні зуби чистять від низу до верху, а верхні – зверху вниз.
  • Жувальна поверхня зубів обробляється круговими вигрібати рухами.
  • Після полоскання рота потрібно щетиною (НЕ накладкою) зубної щітки почистити язик та внутрішню частину щік.
zubna_nitka

Як користуватися зубною ниткою

Багато з нас не надають їй великого значення, і даремно.

Очищення зубних проміжків ниткою не тільки запобігає появі зубного каменю, але і зміцнює ясна. Для правильної і зручного чищення слід брати не менше 18 см нитки, а її краї намотувати на вказівні або середні пальці. Спочатку слід чистити зуби ниткою, потім щіткою.