Кір: вірусам мороз не на заваді

1544444770

У зв’язку з шістьма виявленими випадками захворюванні на кір у ЗОШ№2 м. Кам’янець-Подільському Хмельницької області в даному освітньому закладі оголошено карантин. Поки що тільки там, але зважаючи на невтішні новини з приводу розповсюдження епідемії кору по всій Україні на протязі 2018 року, батькам треба більш уважно стежити за самопочуттям дітей.

Загалом за майже три квартали року по країні було зареєстровано близько 35000 захворювань на кір серед дорослих, підлітків та дітей дошкільного віку. Летальні наслідки хвороби було зафіксовано лікарями у 15 випадках. Лікарі стверджують, що головна причина настільки швидкого розповсюдження кору — недоліки в імунопрофілактиці. Тобто в низькому рівні вакцинації по Україні в цілому.

Оскільки багатьом батькам з доводиться у таких ситуаціях ідти на вимушений лікарняний, брати частини щорічних відпусток поза планом та без збереження заробітної плати, вдала також звертається з проханням до роботодавців поставитися до цієї ситуації з розумінням. Відпочинком цей період для батьків учні названої школи назвати не можна, бо так званий таймаут вони взяли не фільми переглядати та не в казино Ельслотс гральні автомати тестувати). Насамперед вони мусять піклуватися за хворими дітьми та спостерігати за тими, хто міг з ними контактувати задля попередження можливих нових спалахів кору в місті.

Міський голова м. Кам’янець-Подільський Сімашкевич Михайло Євстафійович на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook звертається до батьків та працівників ЗОШ №2 та інших освітніх закладів міста з проханням зберігати спокій та не поширювати чутки щодо можливості виникнення масштабної епідемії в межах регіону. Він стверджує, що ситуація є цілком контрольована, а всі заходи впроваджуються з метою переривання ланцюгу захворювання та попередження подібних спалахів в майбутньому.

Нагадуємо, що всі випадки кору було виявлено в межах одного учбового закладу, тобто причин для паніки у населення немає. Як діяти батькам? По перше, приділити увагу щепленням. Ситуація не патова, але в Міністерстві охорони здоров’я України відвічають, що вакцина КПК виробництва Бельгії є в наявності по всім регіонам країни. Вона також є якісною, безпечною, ефективною та цілком безкоштовною для населення.