Змінюємо тактику: система харчування 5 на 2

dieta_5_na_2

Зовсім недавно в моду увійшли так звані “лояльні дієти”, які не викликають сильного стресу в організмі, але допомагають швидко схуднути. Дієтологи стверджують, що лояльні системи харчування набагато ефективніші, ніж дієти зі строгими обмеженнями. Сюди ж відносять систему харчування 5 на 2.

Ідея впровадження системи харчування 5 на 2 належить спеціалісту з дієтології Керрі Торренс. Вона вважає, що такі розвантажувальні дні позитивно впливають на організм, знижують ризик серцевих захворювань і регулюють рівень холестерину та цукру в крові. Корисна ця система харчування буде лише для тих, в кого зайві кілограми не перевищують 20 кг, а от зайві 5-7 кг вона з легкістю допоможе скинути.

В чому полягає система харчування 5 на 2

Система харчування 5 на 2 полягає в тому, що два дні на тиждень потрібно спочивати по 500 калорій. Таке невелке обмеження допоможе позбутися зайвих кілограмів без стресу для організму. Особливо актуальна ця система харчування для тих, то 5 днів на тиждень працює і не встигає слідкувати за своїм харчуванням, а на вихідних наїдає те, що не встиг наїсти за 5 робочих днів. 2 вихідних дні в тижні можна харчуватись за даною системою. Звісно, якщо 5 днів ви харчуєтесь фаст-фудами, то 2 дні “погоди не зроблять”. Не слід забувати й про фізичні навантаження – це великий плюс в боротьбі з зайвими калоріями.

Практикувати систему харчування 5 на 2 можна постійно. дієтологи стверджують, що за допомогою системи 5 на 2 можна втратити 1 кг за тиждень.

sistema_harchuvannya_5_na_2

Як харчуватись цих 2 дні?

Дієтологи рекомендують 200 ккал витратити на сніданок, а на обід залишити решту – 300 ккал. На сніданок можна з’їсти омлет з двох яєць, а на обід обмежитись сиром та салатом. Основне – пам’ятати, що в загальному ми повинні наїсти не більше, як 500 ккал. Важливим є ще один нюанс: не ділити дозволений об’єм їжі більше ніж на 2 прийоми (саме тому вище не вказано про вечерю), не бажано їсти 5 разів на день по 100 ккал. Краще їсти 1-2 рази на день з великим інтервалом. Адже вся суть системи полягає в тому, щоб дати організму відпочити. Ідеальними будуть невеликий сніданок та невелика вечеря. В цих 2 дні потрібно пити багато води та трав’яний чай (без кофеїну). Важливо так провести два дні, тоді буде помітний результат.

Цікаве відео на нашому каналі

  Ідеї для сніданку:

 • Омлет з овочами
 • 100 г сиру з ягодами і горіхами
 • Смузі з овочів і зелені. Для смаку можна додати 1 фрукт, наприклад, банан чи яблуко.

  Ідеї для обіду чи вечері:

 • Шматок будь-якої риби і овочі (з додаванням рослинної олії, тобто можна зробити салат)
 • Овочевий суп
 • Салат з будь-якої зелені з морепродуктами, куркою чи рибою.
 • Куряча грудинка і порція (добряча) овочів