Види саун та їх користь для організму

sauna

Оздоровити організм і подбати про красу допоможуть різні види саун.

Сауна – один із кращих інструментів для оздоровлення і омолоджування організму. Ця процедура допомагає розслабитися, зняти стрес, підвищити імунітет, поліпшити метаболізм і схуднути. Сьогодні існує кілька видів сауни, які відрізняються своєю дією і умовами проведення.

Російська лазня

Один з найпопулярніших і звичних видів саун, який відрізняється високою температурою і вологістю повітря. Температура в російській лазні досягає позначки 70-80 градусів Цельсія, а вологість – 40-60%. Ще однією відмінною рисою російської лазні є масаж за допомогою віника з гілок берези або дуба. Завдяки високій вологості легкі поплескування віником допомагають відкритися всім порам, активізувати обмінні процеси. Російська лазня – відмінний засіб для очищення організму і активізації роботи серцево-судинної системи.

Як приймати російську лазню

Перший сеанс в сауні повинен тривати не більше 5 хвилин, за цей час організм повинен просто нагрітися. Після цього можна прийняти прохолодний душ, відпочити в спеціальній кімнаті, а потім повторити сеанс, поступово збільшуючи його період. У перервах між відвідинами сауни душ можна чергувати з купанням в басейні або ополонці, натиранням снігом або обливанням холодною водою. Однак вибирати тип процедури охолодження слід акуратно, беручи до уваги стан свого здоров’я, підготовленість до різких перепадів температури.

Фінська сауна

«Суха» сауна – ще один популярний тип сауни, відрізняється від російської лазні тим, що тут використовується більш висока температура і менш висока вологість. Завдяки сухому повітрю (вологість близько 5-10%) його температура може досягати 120 градусів Цельсія.

Фінська сауна, на відміну від російської лазні, легше переноситься організмом, надаючи менше навантаження на серцево-судинну систему.

Як приймати фінську сауну

Перед процедурою необхідно прийняти душ, ретельно витерти шкіру насухо, а потім зайти в сауну на 15-20 хвилин. Такі сеанси можна чергувати з плаванням в басейні або відпочинком в прохолодному приміщенні.

Турецька лазня (хамам)

Хамам – черговий відмінний засіб для здоров’я і краси. У цьому типі саун використовується вологе повітря, але його температура значно нижче (близько 30 градусів Цельсія). Це дозволяє створити найбільш комфортні умови для організму, поступово підвищуючи його температуру і активізуючи потовиділення. Так, в турецькій лазні всі предмети мають однакову температуру, включаючи кам’яні лежаки, підлогу і стіни. Це допомагає посилити вплив температури на тіло, покращує ефект від мильного масажу, який рекомендується робити в хамамі.

Як приймати турецьку лазню

У турецькій лазні обов’язково присутній банщик, який і керує всіма процедурами. В основному залі першою процедурою є масаж жорсткою мочалкою з ефірною олією (найчастіше це оливкова олія), а потім основний мильний масаж.

Комфортна температура навколишнього середовища і предметів разом з масажем допомагає вивести з організму всі шлаки, служить відмінною омолоджуючою процедурою. Завершити процедури можна стрибком в басейн з прохолодною водою, а потім відпочити в спеціальній кімнаті, випивши чашку зеленого чаю.

Як отримати від сауни максимальну користь

Посилити ефект від різних видів саун допоможе використання в них ефірних масел, які так само сприятливо впливають на організм, покращуючи обмінні процеси, заспокоюючи нервову систему, піклуючись про організм. Ці засоби слід лише додати в воду, і через кілька секунд їх леткі речовини досягнуть клітин організму через легені і пори шкіри.