Дружба на все життя: 15 способів як не втратити друга

friendship-2156174_960_720

Справжній друг – цінніший за будь-яку скарби світу. Однак дуже часто те, що ми вважаємо дружбою, закінчується інакше. Часто навіть не через обставини, які склались, а через нас самих. Про що ж ідеться? Поговоримо про те, як не втратити друга та основні помилки у дружніх стосунках.

Як не втратити друга

girlfriends-2213259_1280

1. Ситуації бувають різні. Іноді ви можете зробити боляче близькій людині, навіть не спеціально. Та навіть, коли друг каже вам про це, ви не вважаєте за потрібне вибачитись, натомість захищаєтесь. Спробуйте глянути на ситуацію з іншої сторони. Можливо, дійсно є сенс перепросити.

2. Ваш егоїзм – ворог номер один. Наприклад, ви скасовуєте наперед домовлені зустрічі в останні хвилини, не відповідаєте на повідомлення чи дзвінки. Проте чекаєте, що коли вам буде потрібно, друг прийде до вас одразу ж, кинувши всі свої справи.

3. Небажання вислухати. Близька людина хоче поділитись із вами проблемою. Для неї це дуже важливо, а ви у цей час замість того, щоб вислухати і дати пораду, намагаєтесь перевести розмову на себе.

4. Ви дбаєте лише про особистий комфорт і анітрохи не думаєте про друга. Уявімо, що людина просить у вас підтримки у кризовий момент, а ви не маєте бажання поставити себе на її місце.

5. Вас просять піти на якусь подію, наприклад, концерт. Для вашого друга це дуже важливо. Можливо, навіть саме там йому потрібна ваша підтримка. Але ви зсилаєтесь на дуже важливі справи і відмовляєте. Насправді лише через небажання, а не через неможливість. Однак через таку поведінку дуже легко втратити друга.

6. Ви не вмієте співпереживати. Щоразу, коли друг хоче обговорити свою проблему із вами, ви починаєте скаржитись і розповідати про те, що у вас все ще гірше. Чужі проблеми вас не хвилюють взагалі.

7. Відсутність ініціативи. Ви запросто скористаєтесь ідеями, які пропонує ваш друг, проте ніколи нічого не ініціюєте натомість.

8. Для вас зникнути із горизонту друзів – нормальне явище. Попередити про відсутність зв’язку ви не вважаєте за потрібне. Те, що хтось за вас може хвилюватись – для вас не проблема. Так само вас не цікавить, чи все гаразд у друзів.

9. Обіцянки-цяцянки. Ви не заморочуєтесь тим, щоб їх виконувати. От наче запланували спільний пік-нік, все організували разом, аж раптом перед виїздом ви про це забуваєте. І навіть не робите собі з цього жодної проблеми.Через це втратити друга вийде дуже швидко.

10. Відсутність друзів у вашому житті. Точніше – ви самі не залучаєте їх у процеси свого життя. Максимум – показуєте фото чи розповідаєте цікавезні, на вашу думку, історії. Проте навіть не думаєте про те, щоб запросити друга зі собою.

11. Друг – на задньому плані. Будь-які плани із ними ви легко скасуєте заради зустрічі із колегами по роботі чи будь-якої іншої. Обираєте те, що вам зручніше і цікавіше у конкретний момент.

hands-736244_960_720

12. Поводитесь ніби двоюрідна тітка. Ага, саме так розпитуєте про дуже особисті моменти із життя, хоча знаєте,що саме на цю тему друзі воліють мовчати. Особливо, коли йдеться про роботу та досягнення на ній. У таких допитах дуже відчувається бажання порівняти людину з іншими. А це не дуже приємно.

13. Плітки. Чи просто обговорення друга з іншими, сторонніми людьми. Вам могли довірити дуже особисту інформацію, а ви не постаралися, аби вона залишилась у таємниці між вами.

14. У вас немає спільних планів. Ви можете обговорювати тільки те, що ваше. Але присутності друзів там, зазвичай, немає.

15. Скарги. Ви скаржитесь на усе. Особливо на те, що вас ніхто не розуміє, не підтримує. Проте насправді ви просто не вмієте бути вдячними тим людям, котрі попри все залишаються поряд із вами.