Як протидіяти пліткам

girl-1076998_1280

Напевно, кожен стикався із цієї проблемою. Плітки дуже часто стають причиною сварок чи то на роботі, чи то між родичами і навіть часом між друзями. Чому ж це так популярно і як протидіяти пліткам?

Якщо говорити коротко – плітки частково є нашою пострадянською спадщиною. І не треба дивуватися. Це дійсно так. Адже у ті часи метод доносу був дуже популярним. Його навіть постійно заохочували. Тож не дивно, що наговорювання на когось і обговорювання за спиною надовго в’їлось у свідомість людей.

Другий, але не менш важливий фактор, – банальна людська цікавість. Ну бо ж так цікаво, що там відбувається у сусідки за зачиненими дверима, чи не так?

Проте навіть ці причини нікого не виправдовують. Тому давайте поговоримо про те, як протидіяти пліткам.

Нейтралізовуємо ситуацію

Ви не конче мусите самі пліткувати, щоб бути втягненим у цей процес. Наприклад, на робочому місці ваша колега, котра й так має славу пліткарки, починає активно обговорювати іншого співробітника. При чому далеко не з найкращої сторони. Як вам повестись у цій ситуації? Ви ж можете підтримати розмову або просто промовчати. Та найкращим варіантом буде нейтралізувати пліткаря. Спробуйте сказати щось на кшталт: «Олександр має важкий проєкт, не дивно, що йому трохи складно». Чи: «Ми можемо обговорити це з ним. Думаю, Олександр має пояснення».

_96190138_3318c9ef-7d55-4f6e-b75e-fa431d5226a5

Так ви відразу ж відгороджуєте себе і не берете участь у пліткуванні. Більше того, у робочих стосунках це надзвичайно вдале рішення і хороша протидія пліткам.

Не засуджуємо інших

Насправді ми не маємо права нікого і ніколи засуджувати інших людей. Це щось на зразок сенсу фрази: «Взуй моє взуття і пройди мій шлях».

Адже ми ніколи не знаємо, що саме спонукало людину на той чи інший вчинок. Можливо, на це були всі причини. І, ймовірно, ми б повели себе аналогічно або й ще гірше у подібній ситуації.

Вчимось прощати

Звісно, засудити – дуже легко. Для цього не треба розбиратись у ситуації, аналізувати її. Але це неправильно. Потрібно шукати можливість допомогти людині. Є таке правило: коли ми засуджуємо інших,їхній мозок і серце закриваються. Водночас, якщо ми цінуємо інших, наш мозок і серце відкриваються. Осуд заважає нам приймати правильні рішення. Натомість розуміння ситуації дає основу для вірного сприйняття.

o_1c5t2bfjk60d12f51rpg1l7gdkn3v

Якщо хтось із колег вас засуджує чи пліткує, не варто витрачати свій час та енергію. Сприймайте таку поведінку як провокацію, якої потрібно просто уникнути. Бо навіщо нам зайвий конфлікт?

Набагато ціннішим є повноцінне спілкування. А його ми отримуємо за таких умов:

  • – Уникаємо осуду одні з одними, ставлення грунтуємо на увазі та турботі, створюємо довірливу атмосферу.
  • – Поважаємо думку іншої людини, не ігноруємо зворотній зв’язок. У підсумку це дасть добру співпрацю.
  • – Зі свої сторони зворотній зв’язок також даємо у здоровий спосіб – з повагою у турботою. Тільки так інша людина використає нашу інформацію конструктивно.

Як бачимо, протидіяти пліткам можна і це не зовсім складно. А от брати участь у них дуже енергозатратно.