Яку аромаванну прийняти ввечері

vanna3

Приймаючи ванну, ми забуваємо про клопоти, розслабляємося і змиваємо з себе напруження. Ванна допомагає нам тримати тіло в формі, а думки просвітленими. Додайте до ванни потрібні інгредієнти, і її ефект помножиться в десятки разів.

Ванна з аромаоліями – найкоротший шлях до краси та здоров’я, адже ефіри потрапляють до нашого організму не лише через дихальні шляхи, але й через шкіру. Але неправильні дії можуть звести нанівець позитивний ефект від ванни чи навіть зашкодити. Дізнайтеся, які існують важливі правила прийому аромаванни.

Правила прийому аромаванни

vanna6

1. Приготування

Після їжі водні процедури слід відкласти приблизно на годину. Занурюючись у воду, наші внутрішні органи розслабляються і ніби «розпрямляються». Однак релаксувати й одночасно перетравлювати їжу – завдання нелегке. А перед самим прийняття ванни почистіть шкіру скрабом або мочалкою.

2. Температура

Температура ванни повинна триматися на позначці 36–38ºС, оскільки гарячіша ванна може втомити сильніше, ніж насичений справами день. Особливо це важливо, якщо у вас є скарги на серце та судини.

3. Тривалість процедури

Не забувайте, що ванна справляє суттєве навантаження на серце. Щоби користь не обернулася шкодою, не затягуйте водні процедури довше ніж на 20–25 хвилин, а ділянка серця завжди повинна бути над водою.

4. Інгредієнти

Ефірні олії не можна крапати безпосередньо у воду. Їх необхідно розчинити в основі для ванни – рослинній олії, молоці або вершках. Ефект від олій буде значно сильнішим, якщо використовувати не одну ефірну олію, а спеціальні комбінації – їх можна приготувати власноруч або придбати готові. Тоді ефіри доповнюють та підсилюють дію одне одного.

5. Протипоказання

Не можна приймати аромаванни при онкозахворюваннях, діабеті, епілепсії, ішемічній хворобі серця, тромбофлебіті, гломерулонефриті, гострих запальних захворюваннях, «мокрих» дерматитах.

Тонізуюча ванна

vanna5

День у вас був напруженим, а сили ще потрібно зберегти для ділової вечері чи святкового заходу. Щоби бути в чудовій формі, достатньо лише на кілька хвилин зануритися у ванну з кількома краплями ефірної олії: цитрусової, герані, ялівцю або розмарину.

Рецепт ванни для підняття тонусу

3 краплі ефірної олії сосни, 2 краплі олії апельсина, 1 крапля розмарину.

Як посилити ефект від ванни

Візьміть морську сіль згідно з рецептом на упаковці. Змішайте ефірні олії з сіллю. Спершу наповніть ванну на чверть гарячою водою, розчиніть у ній сіль, а потім пустіть холодну воду і доведіть ванну до потрібної температури. Випари солей розслабляють м’язи та заспокоюють емоції, а ефіри олій тонізують та бадьорять. Але не варто затримуватися у ванні довше 5-ти хвилин, оскільки замість бадьорості з’явиться бажання вкластися у ліжко. Після ванни можна посилити тонізуючий ефект, якщо додати ефірні олії апельсина або розмарину в молочко для тіла. Ідеальна пропорція – 1-2 краплі олії на 10 г молочка.

Читайте також: Апельсиновий цукровий скраб для тіла

Заспокійлива ванна

vanna2

Уникнути стресів сучасній людині, на жаль, практично неможливо. Але не варто чекати, коли негативні емоції сягнуть «точки кипіння». Ванна з ароматом лаванди або меліси допоможе тілу й мозку скинути з себе увесь негатив і перейти в режим релаксації.

Рецепт ванни із заспокійливим ефектом

3 краплі лаванди, 2 краплі меліси, 1 крапля іланг-іланга.

Як посилити ефект від ванни

Запаліть у ванній аромасвічку або аромалампу із заспокійливим ароматом, одним із тих, що ви додали до ванни. Вважається, що найбільше заспокоює аромат лаванди. Найкраще таку ванну приймати ввечері перед сном, щоби організм повністю розслабився. За ніч нервова система повернеться до рівноваги, й наступного ранку ви відчуєте в тілі приплив бадьорості, а в голові з’являться свіжі думки.

Читайте також

Який подарунок! 5 найкращих аромасвічок для жіночого настрою

Очищувальна ванна

vanna8

Часто буває, що вранці після пробудження відчуття таке, наче ми й не відпочивали. Можливо, причина у зашлакованості організму. Зробіть собі ласку – прийміть ванну, яка допоможе організму позбутися шлаків та токсинів. Із цим завданням впораються ефіри герані, розмарину, грейпфрута та ялівцю.

Рецепт ванни для очищення організму

3 краплі герані, 2 краплі розмарину, 1 крапля ялівцю.

Як посилити ефект від ванни

Розчиніть у ванні разом з ефірами 100 г косметичної глини. Це найкращий природній сорбент, який ще й має чудові дезінфікуючі, живильні, загоювальні та інші властивості. Універсальною вважається біла глина, але якщо ваша шкіра схильна до подразнень або висипів, надайте перевагу блакитній або зеленій глині.

Ванна для красивої шкіри

vanna4

Красиве тіло – це перш за все доглянута шкіра. У цій справі ванна найефективніший засіб, адже у теплій воді, коли пори відкриті, всі живильні та зволожувальні речовини засвоюються швидко та легко. Обирайте олії, які пом’якшують та омолоджують шкіру: апельсин, мирт, іланг-іланг, рожеве дерево, герань, чайне дерево, лаванда, м’ята, пачулі, сандал, грейпфрут, розмарин.

Рецепт ванни для красивої шкіри

Ранкова ванна: 2 краплі розмарину, 2 краплі грейпфрута, 1 крапля м’яти.

Вечірня ванна: 2 краплі лаванди, 2 краплі рожевого дерева, 2 краплі апельсина.

Як посилити ефект від ванни

Перед тим, як зануритися у пахучу ванну, неодмінно зробіть пілінг. Ефірні олії розчиніть у 2 ст. л. рослинної олії (жожоба, мигдалевої або олії персикових кісточок). Потім додайте до води 1-2 л теплого молока. Після процедури розітріть тіло сухим махровим рушником та обов’язково зволожте шкіру улюбленим кремом або молочком.

Антицелюлітна ванна

vanna1

Підготовку до літа і пляжного сезону слід розпочинати саме зараз. Якщо весна – це час активних фізичних вправ, то взимку можна подіяти на «апельсинову шкірку» пасивно – за допомогою спеціальної ванни. Її секрет – в аромаоліях, які стимулюють лімфообіг, допомагають позбутися зайвої рідини та повернути шкірі гладкість та пружність. Проти «апельсинової шкірки» ефективно борються її «носії» – грейпфрут, апельсин, лимон, а також кедр та ялівець.

Рецепт ванни з антицелюлітним ефектом

2 краплі апельсина, 2 краплі грейпфрута, 2 краплі ялівцю.

Як посилити ефект від ванни

Візьміться до справи комплексно і доповніть ванну курсом термообгортань на основі морських водоростей – вони чудово розщеплюють жир та швидко виводять його з організму. А також не забувайте про фізичні навантаження – абонемент у фітнес-клуб стане чудовим доповненням до аромапроцедур.

Протизастудна ванна

vanna7

Якщо ви сильно змерзли, промочили ноги чи переохолодилися і відчуваєте перші ознаки застуди – обов’язково прийміть аромаванну. Однак, якщо у вас вже піднялася температура – цей метод категорично заборонений!

Рецепт ванни з протизастудним ефектом

3 краплі чайного дерева, 2 краплі лаванди, 2 краплі евкаліпта.

Як посилити ефект від ванни

Після ванни одягніть шерстяні шкарпетки та теплий халат, випийте глінтвейн або чай з медом. А перед сном подихайте корисною парою – приготуйте аромалампу з сумішшю олій шавлії та евкаліпту.

Читайте також

Приходьте на глінтвейн! Як влаштувати гарячу вечірку для дамської компанії